Přejít na obsah

Odkládání a jiné fígle


Panchart

Doporučené příspěvky

Když vezmu svoje automaty do ruky a lehce s nima v ruce pohazuju, abych je natáhnul, tak za cca minutu na nich nahonim +5 vteřin.

je to normální?

Všim jsem si toho, když jsem je měl cca 24h. odložený a pak jsem zkontroloval čas a trochu s nima třepal, aby se natáhly a pak jsem nevěřil svejm očím :eek:

Vyzkoušel jsem to dnes zas a je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vezmu svoje automaty do ruky a lehce s nima v ruce pohazuju, abych je natáhnul, tak za cca minutu na nich nahonim +5 vteřin.

je to normální?

Všim jsem si toho, když jsem je měl cca 24h. odložený a pak jsem zkontroloval čas a trochu s nima třepal, aby se natáhly a pak jsem nevěřil svejm očím :eek:

Vyzkoušel jsem to dnes zas a je to tak.

 

Odbornou odpověd ti nedám. Ale četl jsem to někde, že nekdo místo přetáčení par minut třepal a tím stahoval rozdíl. But měl stejný problem jako ty nebo něco na tom je.

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk mě to nedalo, moje poznatky: 

1, 1minutu třepat s hodinkama je fakt divný cvičení.

2, hodinky udělali cca - 1-2 s za toto cvičení , normalně dělají -6s/denně

 

Edit: špatně jsem měřil čas

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkládáním v různých polohách taky "ladím" přesnost hodinek :-) Ale o třepání jsem ještě neslyšel. Teď jsem zkusil pět minut intenzivně třepat s BR03-92 a hodinky mi za tu dobu udělali -0,2s. Což bude asi jen odchylka v měření

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlé pohyby prostě mají vliv na chod setrvačky. A někdy se dá dokonce hodně rychlým pohybem strefit do frekvence setrvačky tak, že jí to buď nepatrně ubere energii a zpomalí to chod, nebo, častěji, to setrvačku trochu víc roztočí a chod se tím na okamžik zrychlí.

Při běžném nošení se to samozřejmě nijak pozorovatelně neprojeví, ale takovéhle šejkrování už dokáže hodně.

Hezky pozorovatelné je to u kapesních hodinek, které mají velkou a pomalou setrvačku. S hodinkami se dá vrknout tak, že se setrvačka na okamžik rozletí jako splašená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně s nima nemrskám jako zběsilej, chytnu je tak, aby nechrastil tah a normálně lehce třepu. Neměřim to pak vibrografem,

ale vidim ručičku, která za tu dobu naběhne 5 vteřin. Teď jsem to měřil poctivě a těch 5 vteřin jsem nahnal za minutu a půl třepání.

Jo a je to Seiko SKX, u jiných mi to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně s nima nemrskám jako zběsilej, chytnu je tak, aby nechrastil tah a normálně lehce třepu. Neměřim to pak vibrografem,

ale vidim ručičku, která za tu dobu naběhne 5 vteřin. Teď jsem to měřil poctivě a těch 5 vteřin jsem nahnal za minutu a půl třepání.

Jo a je to Seiko SKX, u jiných mi to nejde.

Mně je jedno jak s nima mrskáš. Jsou to toje hodinky, dělej si s nima co chceš. Ptal ses co to je a proč to je, já ti na to odpověděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně je jedno jak s nima mrskáš. Jsou to toje hodinky, dělej si s nima co chceš. Ptal ses co to je a proč to je, já ti na to odpověděl.

Vždyť v pohodě :guitar: chtěl jsem bejt konkrétní a vědět jestli je to normální a samozřejmě vám všem děkuji za vaše zkušenosti a názory :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyskusal som svoje Seiko s 7S36 a pocas par minutoveho vrtenia urobili +19 sekund t.j. +4767s/d. Sranda.

Ale zas cez noc cifernikom hore urobili -3s t.j. -7.2s/d.

 

Spravnym ukladanim zregulovanej 2824-2 v tridentoch som zatial na -6s od 25.1., t.j. -0.2s/d. Tiez ich obcas zavrtim, ale radsej natahujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nabíjím SKX (jak současné, tak ty bývalé), tak mi po minutě honění udělají taky kolem -10s. Přičítám to chování strojku při malé rezervě...

 

Vždycky s tím počítám a začnu mrskat když je vteřinovka 10s napřed :-)

To je IMHO blbost. Když dobíhá pero, tak se zkrátí krok setrvačky a chod se naopak lehce zrychlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...