Přejít na obsah

Opuštěný stroj Patek Philippe


philiper

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takovýhle strojek se moc často nepotká, můžu to využít a být trochu zvědavý? Třeba z jakého je roku, jak je na tom s přesností, jak lehko/těžko jde nátah, jaká je délka chodu na natažení, nebo i nějaké vlastní postřehy,... Cokoliv.

Seřizuje se vytažením korunky? Nebyla by fotka bez ciferníku? :)

Nějak jsme se časově shodli s odesláním příspěvku, tak jsem ten Tvůj přehlídl. :)

Je z období 1880-1890. Po regulaci na clocktesteru je přesnost cca -15s/den. I přez dost veklou korunku jde nátah docela ztuha. Délka nátahu je asi 27h, ještě jsem přesně neměřil. Stroj se seřizuje už klasicky, vytažením korunky. Jinak mi mechanismus nepřipadá ničím (kromě značky :whistle: ) nijak zvláštní. Při čištění jsem ho rozebral do posledního kolečka a normes klasika. Vše bude nejspíš v té nepozorovatelné preciznosti, viz přesnost.

Moc se mi je už nechce rozebírat, ale myslím, že někde vyštrachám fotku bez ciferníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám slov pane Mistr :notworthy:

:lol2:  Tak do mistra mam eště faakt daleko. Zatim mi přinde, že sem chrobak pytlik. ;)  Jen co se otepli, idu kopat novu kanalizaci :frusty:

Ale moc díky!

Upraveno uživatelem philiper
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojí-li se s nápadem potřebná míra znalostí, zkušeností, šikovných rukou, technického zázemí a odvahy, může vzniknout to, čeho jsme tu aspoň zprostředkovaně mohli být svědky. Nikdo z nás výsledek neviděl naživo, některé cvičené oko by možná odhalilo drobné nedokonalosti, ale o to v tomto případě nejde. Nápad se podařilo dotáhnout do konce a potvrdilo se, že i rčení "z ho*na bič neupleteš" může mít své výjimky. Tenhle bič je velmi povedený, krásný a kolega philiper jím může práskat nad hlavou s hrdostí. :notworthy: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu moc všem děkuji! Vaše slova opravdu potěší a nakopnou k dalším počinům!

Eště se jakasyk mašina najdě, tak teho roku zrobim smaltovany cyfernik cloisoné, či jak se to piše, jak mam v tym logu či avataru a skusim ho nacpať do futralu, co bude teš smaltovany. A skusim i lepši fotiť. :photo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš zbytečně skromnej.  Už jen ten začátek, jak sis ulil a vylil ingotek.

Ve světle tvého příspěvku si říkám,  kde udělal asi Papi chybu.

Ano je to nekorektní.  Jenže fotky nelžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...