Přejít na obsah

Citizen AS4050-51E


Martininos

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

na výše zmíněných hodinkách se mi přestalo pohybovat datum (číslice a označení dnu v týdnu) nereaguje ani na servisní nulovou polohu.

Jednou už se mi to stalo ale po čase se zase chytlo. Nyní mám na hodinkách stále 15, čtvrtek.

Hodinky jsou asi 2 roky staré.

 

Nemáte ponětí, zda jsem třeba omylem nenastavil nějaký špatný režim ?

Hledal jsem na internetu a vypadá to, že jsem jediný s touto vadou.

 

Děkuji za jakoukoli radu než hodinky zašlu do servisu.

 

M.

post-63632-0-84761900-1519202052_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

přemýšlel jsem kam s mým dotazem, tak snad nebude vadit zde.

Delší dobu vybírám své v podstatě první hodinky a nyní zůstaly dva kandidáti.

 AS4050-51E, JY8020-52E.

Mám jednu nesrovnalost u JY8020-52E jsem se dočetl, že podporují příjem rádiového signálu ze všech vysílačů a AS4050-51E "pouze" z Německa.

Je tomu opravdu tak? V Obchodu mě ubezpečovali, že oba dva typy by měly přijímat signál ze všech vysílačů.

JY8020-52E mají ochranu proti přebíjení baterie je to výsada pouze tohoto modelu nebo to mají i ostatní Citizeny.

S největší pravděpodobností se stejně rozhodnu podle toho, jak se mi které budou líbit ve skutečnosti.

 

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešní době nikomu nevěř. Našel jsem ti v návodě pro kalibr E670 kterým je osazen model AS4050 stránku z originálního návodu, že přijímá jen signál z Německa.

Stejně zjistíš i pro model JY8020.

Návody a osazení kalibrů (strojků) v jednotlivých modelech si vygoogli.

Co se týče ochrany proti přebití, tak to mají všechny modely.

Ještě se podívej na modrou variantu u modelu AS4050 51L - je méně častá.

Já jsem taky uvažoval o JY, ale to digi se mi nezamlouvalo i za cenu toho, že je osvětlené. Připadá mi to takové tržnicové, laciné i když skutečnost (provedení, funkce) je úplně jiná.

post-26308-0-54967500-1519908058_thumb.jpg

Upraveno uživatelem husakmartin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to jak píšeš, AS mají pouze Německo a JY všechny.

Co se týče vzhledu, tak se rozhodnu až přímo na prodejně. Jinak souhlasím s tebou digi mi tam taky moc nesedí.

Na modrý AS jsem se díval, ale preferuji černou.

Ještě jsem zvědavý na rozměry, všude píší něco jiného, na prodejně jsem byl ubezpečen, že velikost obou je stejná (preferuji menší).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Dobrý den, koupil jsem si včera Citizen Promaster 4050-51e přes internet na Heurece přes Time store, který podle Heureky byl ověřený dodavatel a zjistil, že na oficiálních stránkách Citizen píšou upozornění, že jde o jeden z více neautorizovaných obchodů. Takže budu nejsepíš hned zítra v danné lhůtě posílat zboží zpět, bez udání důvodů. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli byste mi neposlali fotku jak vypadá originální certifikát a zda lze na první pohled nějak rozeznat plagiát. Hodinky vypadají zcela originálně, ale píší právě, že kopie jsou vzhledově velice důvěryhodné a problém je právě rozeznatelný až při jejich otevření.

 

Hodinky přišli společně s krabičkou zabalené zvlášť, s tím ž eto takhle posílá výrobce dodavatelům a k tomu jen jakej si návod v 6 jazycích a nějaká rádoby záruční knížka viz. foto v příloze. 

 

Všem předem díky za odpověď. 

post-66027-0-26758500-1537645988_thumb.jpg

post-66027-0-95825700-1537645995_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby mi nějaký majitel hodinek mohl poslat foto třeba jen krabičky a výplně, včetně manuálu a jak vypadá mezinárodní certifikát, abych to mohl porovnat, budu rád, hodinky jsou vzhledově všude úplně stejně i bezproblémů vše funguje, z druhé strany vše originálně vypadající...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mi chcete říct, že bych měl být v klidu a neřešit to? Nemám to s čím porovnat, nemám u toho žádný certifikát od výrobce, jen ten manuál fakturu a ten jakej si mzinárodní záručák, nevyplněnej. Všude o tom právě píší, že bez CZ manuálu a certifikátu, se jedná ve většině případů o plagiát a při reklamaci je s tím problém, zpožďují se atd. Nehledě na to, že mi přišlo divné, když přišli zabalené mimo krabičku. No nevim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo co kde píše netuším, ale o žádný plagiát prostě nejde. Jediný rozdíl je v tom, že reklamaci uplatnuješ výhradně u prodejce, teda Timestore a nikoliv u autorizovaného servisního střediska pro ČR (Goldtime). Totéž co u již zmiňovaného Jomashopu, kde záruku také dávají oni sami. Timestore tuším zrovna na Citizen sám dává 5 let a na trhu je snad 15 let, možná i víc, takže bez obav. Ještě k tomu plagiátu, ten by zcela jistě neuměl ani řízení rádiem a nejspíš ani vodotěsnost. Titanové provedení je u plagiátu pak jenom z říše Sci-Fi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...