Přejít na obsah

Konec Sarb linie


Dreak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podle mne jsou to jedny z mála hodinek které jsou po vzhledové stránce skoro dokonalé. Jednoduché ale skvěle vymyšlené. Snad jen to dýnko mohlo bejt plný protože 6r15 není nijak krásnej nebo ke koukání. Poměr cena výkon je úžasnej a na mnoha jiných forech jsou taky hodně vyzdvyhovány. Ty koktejlky zdaleka nejsou tak univerzální jako původní řada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne jsou to jedny z mála hodinek které jsou po vzhledové stránce skoro dokonalé. Jednoduché ale skvěle vymyšlené. Snad jen to dýnko mohlo bejt plný protože 6r15 není nijak krásnej nebo ke koukání. Poměr cena výkon je úžasnej a na mnoha jiných forech jsou taky hodně vyzdvyhovány. Ty koktejlky zdaleka nejsou tak univerzální jako původní řada.

Tak 017 měly plné dýnko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dreaku zrovna tu 017 jsem nemyslel. Ale he fakt že to plne dynko ji take sedlo. Chtěl jsem kdysy alpinist s perpetual kalendarem a docela dobrym quartz strojkem. Neco mezi heq a normal quartzem. Ale to uz je raritni zbozi dnes. Nenasel jsem je ani v Japonsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikde jsem po tom nepatral, ale docela by me zajimaly nejake prodejni cisla ruznych modelu.

pote, co jsem si poridil sarb 017, jsem dostal v euforii napad sesbirat i ostatni modely sarb. kdyz jsem zjistil, ze je to pres 30 modelu, tak me ta sberatelska vasen presla. ale stale si rikam, ze by bylo fajn sehnat alespon 013 a 015. vim, ze 015 tu kdysi prodaval zrno (dodnes me mrzi, ze jsem je tehdy nekoupil). 013 jsem v nasem rybnicku neregistroval. 

inzeratu po svete je poskrovnu... plati i pro ty quartzove perpetual alpinisty.


jsou nejake spekulace co nahradi sarb 017?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dreaku zrovna tu 017 jsem nemyslel. Ale he fakt že to plne dynko ji take sedlo. Chtěl jsem kdysy alpinist s perpetual kalendarem a docela dobrym quartz strojkem. Neco mezi heq a normal quartzem. Ale to uz je raritni zbozi dnes. Nenasel jsem je ani v Japonsku.

mě bylo jasný, že myslíš asi 33 nebo něco podobnýho, mě ovšem hrozně mrzí, že nemají to dýnko průhledné, pro začátečníka důležitá věc

jinak o perpetual alpinistech slyším ppoprvé, jdu o tom něco najít

Upraveno uživatelem Dreak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem vybíral svoje první hodinky, chtěl jsem, aby měly průhledné dýnko. Dnes už bych to nechtěl, alespoň ne na 6R15, kde opravdu není na co koukat. Třeba na SARX mi to celkem vadí, myslím, že kdyby tam bylo nějaké pěkné plné dýnko, ty hodinky by to zase o kus zvedlo.

 

 

 

EDIT: ostatně posuď sám zde sarxpost-21215-0-01142300-1519933336_thumb.jpeg

 

A tady alpina, na to už se dá koukat ne? Na fotce, to nevypada tak dobre.post-21215-0-18705500-1519933381_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vidíš, mě se třeba víc líbí technicistní 6R15 oproti Alpinskému paušálu..

Klasické SARB  jsem měl a bohužel v období velkých hodinek prodal. Dodnes jsou to jedny z mála hodinek z celé řady mnou vlastněných, u kterých lituju prodeje.

Na 017 jsem nikdy neměl koule. Původní Alpinisty mě minuly a to byly sakra krásky. 

Za mě se Seiko ubírá mimo mé chápání, nové modely mě nechávají naprosto  chladným.

Nazval bych je komerční konfekcí.

Edit:

Konkrétn? společenské univerzály 033/035 ( původní 021?? Jen s jiným tahem) jsou špickové hodinky, kterým střední proud Švýcarské produkce nemůže konkurovat.

 Edit 2

Už dlouho tu neproběhlo srovnání "šestkové" strojovny a 2824 z evropských modelů.

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že s tím dýnkem to tak měl každý s prvníma hodinkama. Nicméně obyč strojky jsou zkrátka obyčejný a rychle se to okouká. Nějaký dobře pojatý dýnko je asi lepší. Dost se mi líbí co teď zavedl Ball. Můžeš si nechat na dýnko dát třeba obrázek rodiny nebo čeho chceš. To jsou pak jiný hodinky. Třeba děti bych si tam dal rád a byli by to hned hodinky velmi osobní:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky, ale potom, když je sundáš, že se na ně někdo chce podívat, tak třeba konkrétně na těch sarxech mi to kazí jinak celkově perfektní dojem ze zpracování.

Omlouvám se, ale já žiju asi v jiným světě: s výjimkou chronosrazu nebo při návštěvě obdobně postiženého chronomagora se mi v životě nestalo, aby mě někdo požádal ať mu půjčím hodinky, že se na ně podívá. Je fakt, že se mi po hodinkách zálibně díval jeden bezďák, ale obávám se, že jeho pohnutky byly v tomto případě příliš nízké a nijak nesouvisely s touhou poznat krásu stroje za sklem. Neříkám, že zdobený strojek není příjemná věc, nicméně mně třeba plné dýnko vůbec nevadí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálka ne?

 

situace 1.

Ahoj já jsem Honza. Čau já jsem Jana. Ty jo můžu se ti podívat na dýnko hodinek? Ale jdi ty já mám průhled...

 

situace 2.

Tak vítám v našem týmu nového kolegu Honzu. Doufám že mezi nás rychle zapadne. Jo a po práci se nezapomeňte podívat jaký má super průhled na hodinkách já už ho viděl a byla to pecka jak se to tam točí dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, ale já žiju asi v jiným světě: s výjimkou chronosrazu nebo při návštěvě obdobně postiženého chronomagora se mi v životě nestalo, aby mě někdo požádal ať mu půjčím hodinky, že se na ně podívá. Je fakt, že se mi po hodinkách zálibně díval jeden bezďák, ale obávám se, že jeho pohnutky byly v tomto případě příliš nízké a nijak nesouvisely s touhou poznat krásu stroje za sklem. Neříkám, že zdobený strojek není příjemná věc, nicméně mně třeba plné dýnko vůbec nevadí. 

Jakmile na Seiko srazech udeří desátá hodina, zazní signál a všichni si začneme prohlížet chudé a neatraktivní průhledy našich hodinek s 7s/4r/6r kalibry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...