Přejít na obsah

Chronomag - uklidnění


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přátelé, na začátku tohoto vlákna jsem slíbil, že dnes v odpoledních hodinách budou ukončeny bany všem, kteří je dostali v souvislosti s Vintageloverovým vláknem, potažmo v souvislosti s událostmi, které následovaly bezprostředně po té. Snad poprvé nesplním, co jsem tady slíbil.

 

Do této bohulibé činnosti jsem se pustil již ve 13 hodin, avšak ukázalo se být technicky nemožné z pozice moderátora zrušit ban. Jakkoli v případě Janka jsem si to úspěšně vyzkoušel. Domnívám se, že porušením struktury na úrovni root admin došlo k problémům, které z pozice moderátor asi nepůjde vyřešit. O tomto problému jsem již cestou Kamila informoval Patrika - majitele. Snad pomůže v době dohledné, zatím po pár hodinách nic.

 

Proto hříšníkům nahrhuji, pokud mají potřebu přispívat, aby si zřídili alternativní nick. Pokud tento bude obsahovat například *-ALTER, bude všem asi zřejmé a jasné, o co jde.

 

A těm třem 3 nazdárkům, co si již alternativní nick založili, a vesele tady krafali (i když věděli, že omilostnění je blízko) vzkazuji, že jim to prošlo pouze s ohledem na opravdu mimořádnou situaci. Tohle je ale i poselství do budoucna. Alternativní nick v době banu rovná se výraznější postih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A těm třem 3 nazdárkům, co si již alternativní nick založili, a vesele tady krafali (i když věděli, že omilostnění je blízko) vzkazuji, že jim to prošlo pouze s ohledem na opravdu mimořádnou situaci. ...

 

Berte, citim se byt osloven. Kdybychom si my, nazdarci, nezalozili alternativni nick, tak by se ostatni modi mozna ani nedozvedeli, ze jsme dostali nesmyslny ban a ze nas z nej maji vysekat (pokud mozno). Byli bysme zmizeli a hotovo. Jako za Stalina. ;)

 

Ty sam moc dobre vis, jake to je sedet nepravem na trestne lavici, takze bych cekal vic porozumeni a ne, ze z toho udelas jakoby velkoryse rozhodnuti, ze za to nedostanem pres prsty.

 

zaBANovaný filo-boxer

Upraveno uživatelem zaBANovaný
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filo, měl bys pravdu, pokud by onen alternativní ban byl použit pouze k tomu oznámení o kterém píšeš. Beru to z jedné vody, takže se podívej, k čemu všemu ten alternativní sloužil "Vám třem nazdárkům". Ne, nemyslím to ve zlém, i já chci uklidnění fóra, tak to prosím chvíli strp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strpim, stejne mi nic jineho nezbyva. Ale obecne, uvedom si, ze cela tahle patalie, kterou ted musite resit, vsechno tohle je dusledek serie nepochopitelnych akci vykolejeneho ex root admina. Ale konec tlachani, nyni:

 

At mir dal zustava s touto krajinou,

zloba, zavist, zast, strach a svar,

ty at pominou, navzdy pominou.

Ted kdyz tva ztracena vlada veci tvych

zpet se k tobe navrati, lide, navrati.

 

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se k tomu fakt nechtěl vyjadřovat a už dál nebudu. Ale jedna věc tu nezazněla měla by. Kamil pro tohle fórum a lidi na něm odvedl spoustu práce. Asi nejvíc z těch co tu aktuálně jsou. Ano jeho zásah nebyl provedený dobře, to nikdo neobhajuje. To co se strhlo potom mi přijde minimálně stejně špatně, možná horší. Plivnul si tu leckdo s pocitem morální nadřazenosti a bez stopy sebereflexe a toho, že by třeba někdy sám udělal chybu. Formou, která ve slušné diskuzi nemá co dělat. U někoho mě to nepřekvapilo, u jiných mě to mrzí, protože jsem si o nich udělal jiný obrázek. To může být samozřejmě každému jedno. Ale chtěl jsem říct, že mě mrzí že Kamil odešel. Univerzálním viníkem bordelu na chrnomagu fakt není. I když byste ho tam chtěli mít. Ono je vždycky snazší hodit vinu na někoho jiného, než začít u sebe.

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tahle slova moc děkuju. Právě jsem psal do jedné SZ něco hodně podobného. Kamilova odchodu velmi lituju, pro tohle fórum udělal moc a celý moderátorský tým nás tady po drtivou většinu času  držel jako v bavlnce. Sluší se poděkovat  všem. Doufám že se Kamil zase objeví a že někteří EXmodové se zase časem chopí práce, kterou dělali skvěle. Dík, Prischero !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s prischera. Odpusteni banu budiz. Ale to co psal Kamil, ze mu chodilo za nadavky, tak by mozna i ty tresty zabanovanym zaslouzily rozlisit (stejne je vsichni obchazeji). Kamil udelal chybu, ale tu hysterii a vyzvy k tomu, aby odesel, si IMHO stejne nezaslouzil.

Kdysi tu nekdo pronesl vetu ve smyslu, ze Moderator ma vzdycky pravdu, i kdyz ji zrovna nema. Ozvat se dalo i slusne. Obcas tu probehne i nejake to hlasovani...

Upraveno uživatelem nAscA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se k tomu fakt nechtěl vyjadřovat a už dál nebudu. Ale jedna věc tu nezazněla měla by. Kamil pro tohle fórum a lidi na něm odvedl spoustu práce. Asi nejvíc z těch co tu aktuálně jsou. Ano jeho zásah nebyl provedený dobře, to nikdo neobhajuje. To co se strhlo potom mi přijde minimálně stejně špatně, možná horší. Plivnul si tu leckdo s pocitem morální nadřazenosti a bez stopy sebereflexe a toho, že by třeba někdy sám udělal chybu. Formou, která ve slušné diskuzi nemá co dělat. U někoho mě to nepřekvapilo, u jiných mě to mrzí, protože jsem si o nich udělal jiný obrázek. To může být samozřejmě každému jedno. Ale chtěl jsem říct, že mě mrzí že Kamil odešel. Univerzálním viníkem bordelu na chrnomagu fakt není. I když byste ho tam chtěli mít. Ono je vždycky snazší hodit vinu na někoho jiného, než začít u sebe.

Je to trochu demagogie. Nikdo neříká, ze je univerzální viník, nikdo na nej neházi vinu automaticky a moc lidi na nej neplive. Nikdo žádnou morální nadřazenost ani nic bez sebereflexe neprezentuje. A nikdo ani moc nevolal po Kamilove odstoupení.

Ale chyba to byla a spustila tohle cele. A teď se to proste řeší. Je to jednoduché a jasné, byť se to tady modi a exmodi snažíte vyzehlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantiku cetl si filuv prispevek? Univerzalni vinik byla reakce na nej, konkretne na:

 

 "Ale obecne, uvedom si, ze cela tahle patalie, kterou ted musite resit, vsechno tohle je dusledek serie nepochopitelnych akci vykolejeneho ex root admina."

 

Co se tyce toho ostatniho, ja to vidim tak ty jinak, na to ma kazdy pravo. Me toho hnusu prislo celkem dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantiku cetl si filuv prispevek? Univerzalni vinik byla reakce na nej, konkretne na:

 

"Ale obecne, uvedom si, ze cela tahle patalie, kterou ted musite resit, vsechno tohle je dusledek serie nepochopitelnych akci vykolejeneho ex root admina."

 

Co se tyce toho ostatniho, ja to vidim tak ty jinak, na to ma kazdy pravo. Me toho hnusu prislo celkem dost.

No ale vždyť Filo jen pojmenoval tu věc, jak se stala. Ja Kamila znám 10 let a proste ujel. To je objektivní věc, nic osobního. Navíc v te době ani nebyl robot admin - to je taky pravda. Tohle není stvanice na Kamila.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ujel, s tim od zacatku souhlasim. To co nasledovalo mi jako stvanice na Kamila prislo. Docela dost. Mozna je to tim, ze napsane veci vyzni jinak, nez pisatel zamyslel. To je duvod spousty hadek, nejen tady. Ale tak to na me pusobi. 

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj prischero,

 

taky uz jsem to chtel nechat byt, ale... :)

 

Posledni muj prispevek k tomuto tematu, zkusim to tak nejak shrnout, co se mi v poslednich dnech honi v hlave, jak to vsechno vidim a citim.

 

Zkus si Kubo predstavit, co by se na Chronomagu odehralo, kdyby se ve stredu neobjevil moderator Broucek a nezacal uradovat........vubec nic.

 

Kamil po nepokojich pred nekolika tydny slozil funkci a tak to melo taky zustat. Ale on si nechal otevrene zadni vratka (pruser c.1), nedokatzal se uplne vzdat svych privilegii a moci a kdyz objevil nahotinky v chronovlakne, neudrzel se. Pouzil Broucka (pruser c.2) a zacal necitlive a nesmyslne regulovat roky fungujici a velice oblibene vlakno (pruser c.3). Samozrejme se na neznameho buzerujiciho Broucka snesla vlna nevole a myslim, ze Wanderer vyjadril naprosto presne to, co si mysleli i ostatni. Sorry, ale takovy zasah nejakeho neznameho moda je no-go, nesmyslna iniciativa na spatnem miste. A kdyz Kamil zjistil, ze to s Brouckem nedomyslel a prehnal, udelal zase Kamila root adminem (pruser c.4) aby to z pozice moci vyresil. Nasledovalo vyhrozovani, demonstrace nadrazenosti, dokazovani sily (pruser c.5) bany za kazdy projev nesouhlau, mazani prispevku (pruser c.6 a c.7). Ovsem vox populi byl neuprosny a Kamil nakonec utekl jako skolak (pruser c.8) a zanechal za sebou spoust.

 

Takhle to vidim ja, uz uplne bez emoci. Vubec nepopiram, ze Kamil toho pro Forum za cele ty roky udelal strasne moc, urcite si nemyslim, ze muze za vsechno co se kdy  kde stalo. Kdyz jsem tady v roce 2008 zacinal, po radu let byl pro me Kamil "otec fora" :) , bez prdele, ucta, obdiv a tak. Byl jsem i hrdy na to, ze si me pozdeji vybral do tymu jako moda. Poznali jsme se i osobne (tys tam byl taky) a vzpominam si na sympatickeho, srdecneho fajn chlapika.

 

Ale casem se nase nazory cim dal tim vic rozchazely, kolikrat jsem jako mod skripal zubama pri jeho root admin Veto rozhodnutich, az jsem po case (kvuli malickosti) hodil rucnik do ringu a jako mod skoncil. A v posledni dobe jsem stale casteji povazoval jeho jednani a rozhodovani jako spatne, arogantni, kontraproduktivni pro Forum. Opakuji, to je muj nazor, muj pohled na vec.

 

Proste si myslim (ja si to myslim, nerikam, ze to tak je a musi si to myslet vsichni!), ze era Kamil je pryc a je to v zajmu jeho i fora. Mel zustat velezaslouzenym clenem po sve rezignaci pred nekolika tydny, uzivat si svobody a ne se nekolika nahotinkami nechat unest k nejvetsimu selhani sve bohate a uspesne kariery na foru.

 

To je vse co jsem mel na srdci, muj posledni prispevek jako zaBANovaný filo-boxer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím s filo-boxerem a líp bych to nenapsal. Dokonce bych tento příspěvek považoval za objektivní oficiální zhodnocení toho všeho, co se tu za poslední tři dny odehrálo.

Kdo byl třeba pár dní mimo a nemá čas nebo chuť číst ty desítky a stovky příspěvků v několika vláknech, ať si přečte tenhle jediný příspěvek, kde je všechno.

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Verím, že je tu veľa členov, ktorí by sa radi k téme posledných dní vyjadrili tiež, ale nevedia skoncipovať príspevok tak, aby mal dostatočne vysokú úroveň, ostatných zaujal a pôsobil hodnoverne. Dovolil som si preto pripraviť kostru, na ktorej je možné príspevok postaviť.

 

1. Člen uvedie, že sa už k téme nechcel vyjadrovať.

2. Spomenie Kamilove opovrženiahodné skutky za definované časové obdobie. Do tohoto bodu je možné vhodne umiestniť napríklad výrazy: zbabelo, egocentrický, demonštrácia sily a podobné.

3. V tomto bode je potrebné, po dramatickej pauze, spomenúť Kamilove dobré skutky a jeho zásluhy na chode fóra. Člen, ktorý sa s Kamilom stretol osobne, bezpodmienečne spomenie aj túto udalosť. Vhodné výrazy: zásluha, rešpekt, veľa dobrého, príjemný starý pán a podobne.

4. Ak bol člen zabanovaný, uvedie, ako nespravodlivo bol zabanovaný, že sa nemohol brániť a aké iné dôvody ho viedli k založeniu alternatívneho účtu, ktorý po skončení kauzy nebude používať.

5. Tento bod je voliteľný. Je možné spomenúť ťažkú prácu moderátorov a vyzvať ich na obnovu členov, ktorí boli odídení.

6. Spomenúť, že tým tému vyčerpal a už sa ku nej nebude vyjadrovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...