Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 132
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

S odstupem času bych ještě jednou rád poděkoval za možnost si je vyzkoušet. Nebudu psát sáhodlouhou recenzi, spíš jen subjektivně zbarvené shrnutí, jak jsem je vnímal

 

Klady

 

- v mém portfoliu zapadly do momentálně prázdného místa "oblekovky"

- designově skvěle vyvážené

- ideální velikost, skvělá nositelnost

- snesou hezkou paletu řemenů

- rezerva nátahu. měl jsem ji na hodinkách poprvé a zvykl bych si, zvlášť když nemám winder

 

Zápory

 

- světlý cifr. prostě se ho asi nenaučím nosit. černá verze se mi bude vždy líbit o něco víc

- hořší čitelnost. tím jak jsou ručky tenké a je jich tam hodně, bylo v některých momentech odečítat čas docela problematické. řekl bych daň za design, ale ten by měl jít i v tomto případě čitelnosti naproti

 

Suma sumárum, fajn hodinky do kanclu nebo na lepší večeři. S trochu nižší cenovkou a v černé variantě by si asi mé sympatie mohly dlouhodobě udržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz: maji stejne pouzdro jako Max Billy?

Slo by dat pruhledove dynko na Junghansy?

 Ahoj, oba modely vychází ze stejného designu, hodinky Junkers jsou oproti automatům od Junghansu citelně větší a vyšší. Průměr pouzdra u Junghansů je 38 mm (chrono verze 40 mm) vs 40 mm u Junkers, na výšku pak 10 mm u Junghansu (chrono verze 14,4 mm) vs 12 mm u Junkers. Níže ještě přikládám srovnávací fotky (omluva za kvalitu, rychlé foto mobilem).

Řada Max Bill se s průhlednými dýnky nedělá, pro jistotu ještě mohu ověřit, zda se nedá dokoupit, ale předpokládám, že ne, v opačném případě už by se pravděpodobně někde objevilo.

 

Darina z Helveti

post-53206-0-95156000-1532946376_thumb.jpg

post-53206-0-57760400-1532946383_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vrací se hodinky ještě do Prahy? Stala se mi taková...no...nepěkný případ :-). Dnes jsem prováděl generální úklid komory a našel jsem k nim ten putovní flashdisk. Fotky jsou sice vesměs tady ve vlákně, ale i tak bych rád disk vrátil :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrací se hodinky ještě do Prahy? Stala se mi taková...no...nepěkný případ :-). Dnes jsem prováděl generální úklid komory a našel jsem k nim ten putovní flashdisk. Fotky jsou sice vesměs tady ve vlákně, ale i tak bych rád disk vrátil :-). 

 

Ahoj, putovní flashdisk můžeš poslat poštou. Teď budou hodinky do Opavy (Rudykopalson a další). Tak se prosím domluv s nimi.

Díky moc, Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

jestli už jsem opravdu na řadě, prosím o výměnu pořadí s kupkem, příští týden jedu na dovolenou a vracím se až 2. 9. a k moři se mi je moc brát nechce, tím, že to nejsou potápky.

 

Díky.

Upraveno uživatelem Rudykopalsson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Junkers automat s rezervou nátahu a 24 h ukazatelem.
Byl jsem zvědavý hlavně na strojek.
Je to Miyota 9132 z nové (tedy relativně) řady mechanických strojků, vybavených různými
komplikacemi.  
Stroj je "vyšperkovaný" 26 kameny a tiká 8 krát ve vteřině (28800 bph - chcete-li :) )

post-35231-0-29673700-1534578900_thumb.jpg


Automatický nátah je jednosměrný, ale je dostatečně efektivní.
Zajímala mě přesnost hodinek.
V amatérských podmínkách jsem pozoroval a měril

post-35231-0-27292200-1534578901_thumb.jpg

 

... a došel jsem k těmto údajům:
Nátah  naležato   nastojato
4/4      +4          -4
3/4      +4          -7
2/4      +3          -7
1/4      -4          -18
0/4      -47         -126    

Velice pozitivně hodnotím počin Jirky z Helveti.cz, že nám půjčil hodinky na hraní :)
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Jak pise misso.. jsou trosku vyssi , rotor je teda nejhlucnejsinze vsech myiot, co jsem mel.

 

Sklicko plastove do kulata jim dava spravny vintage nadech i vzhledem k mnozstvi vlasecnic.. no, jako bych mel na ruce zase Prim Traktor :)

 

Nastavil jsem je v utery ve 12:00 a momentalne cca +10s.

 

aa7591692d3728e65bd266a05af5982f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen upřesním, že na strojku je psáno 9132, a popravdě, skoro celou odchylku udělaly cca prvních 6 hodin po rozběhnutí - aˇž jsem měl strach, že dostaly někde ránu po cestě... od té doby šlapou jako hodinky.

JJ, mea culpa, 9132

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...