Přejít na obsah

Prim Sport - Záhadné pouzdro


Doporučené příspěvky

Valjoux:

Já se nechtěl do nikoho navážet, to ani přinejmenším. Sledoval jsem nějaké vlákno o tom pouzdře  docela dlouho, a byla to pořád ta násuvka, tak přiznávám, že jsem to pak  přestal sledovat. Určitě je to v lepší kvalitě, než ta Čína, kde to nejspíš bouchají lisem.

Biges:

Co říct k původu toho záhadného pouzdra? Kdo to objednal nevím, ale bude to ten samý příběh jako Hněvsovo PS2, v obdobné kvalitě  ceně a technolgii.

Taky myslím. Koneckonců- lunety, cifry, ručičky a korunky už číňan umí a tak byl zbytek jen otázkou času. Možná je to várka pouzder, která objednatel nevzal, protože jsou oleštěná, a protože jinde než tady se to stejně prodat nedá, prosáklo to sem prostě jinou cestou  :lol2:  jestli to tak je, objednatel musí být pořádně vzteklej ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 592
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Proč zrovna hipstery? Co když je to obráceně a nějaká orginalita a původ dílů se řeší v podstatě jen tady?

 

Protože hlavně mezi nima starý primky frčí mimo sběratele. Já to vnímám spíš negativně, zvlášť když tomu je ta pohádka o nákupech na trhu, přitom jich jde do oběhu celá serie. Je to klasická snaha ojebávat lidi, protože starý primky jdou do kurzu a ceny rostou, tak proč se na tom nepřihřát, byť hodnota (nikoliv cena) výsledku je někde na úrovni hodinek z lidlu. Proč asi vznikají všechny aftermarket skládačky rolexů ale třeba i levných seiko, pohádky o renovacích hodinek po prarodičích je zástupný kec, protože se skládají celý novodobý kusy a prodávají s příběhama jak z románu. Bohužel většina lidí to nemá nakoukaný a nepozná to, i když je to celkem evidentní hujda, občas sám řeším dotazy po SZ na 6138 a 6139 chrona, tam jsou oblíbený třeba pandy a pogue...ty ceny mě pak zaráží a ne zřídka jsou u všeho popisky "all original, genuine, ..."

 

Valjouxovu iniciativu vnímám jinak, jednak tam je snaha o přiblížení k originálu dost velká, snaží se na kvalitě neojebávat a hlavně kolem toho nemlží a nevykládá báchorky. Kdyby k tomu pouzdru někdo na férovku napsal, že je to srajda z číny určená jako díl k levné renovaci šrotu, tak s tím nemám problém...

 

A co se týká starých hodinek, pro mě osobně je u hodinek po dědovi lepší zachovat maximum původních dílů, pokud jejich poškození zásadně nebrání nošení (prasklé sklo, ulomená nožka, prodřená díra na stěžějku, ...), ale chápu, že spoustě lidí je to jedno. Za mě osobně pak takový hodinky nemusím nosit, když z původního kusu skoro nic nezůstalo...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom nechápu když zadám výrobu něčeho takového, proč jako vzor nepoužil renovační pouzdro elton které má ostré hrany. Výsledek by mohl být lepší. 

 

Ještě otázka na Accutrona , jaká je rozteč nožiček ? A ty dírky z venku nožiček pro vyndání stěžejek mi přijdou nějaké velké.

bouchnout lisem a pak to oleštit je výrazně levnější, než to obrobit na 3D mašině. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš tuto aukci, tak je to humus první kategorie.

https://aukro.cz/prim-sport-i-gen-legenda-ocelove-puzdro-top-6925137405

 

Fotka dýnka, podle kterého je poznat, že to pouzdro je aftermarket tam pro jistotu není, stav hodinek nové??? snad fejk. Jaký je rozdíl mezi tímto a prodejem třeba subů v aftermarket pouzdře, nebo když někdo prodává původní okrové igeny s ve kterých je novodobý cifr? Je to normální snaha někoho odrbat

 

Velmi podobný styl a fotky na mapě měl v minulosti Antik66, který byl/je místním členem anthony rex

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka dýnka, podle kterého je poznat, že to pouzdro je aftermarket tam pro jistotu není, stav hodinek nové??? snad fejk. Jaký je rozdíl mezi tímto a prodejem třeba subů v aftermarket pouzdře, nebo když někdo prodává původní okrové igeny s ve kterých je novodobý cifr? Je to normální snaha někoho odrbat

 

Velmi podobný styl a fotky na mapě měl v minulosti Antik66, který byl/je místním členem anthony rex

Tak pokud se tam jasně píše co je origo, a co novodobý výtvor, tak je to spíš o vkusu každého soudruha, co si chce dát na ruku, a ne o odrbávání. To by bylo, kdyby tam napsal že je vše původní, a ono nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud se tam jasně píše co je origo, a co novodobý výtvor, tak je to spíš o vkusu každého soudruha, co si chce dát na ruku, a ne o odrbávání. To by bylo, kdyby tam napsal že je vše původní, a ono nebylo.

 

No já nevím, jestli nové ocelové pouzdro je dostatečné, protože nové ORIGINAL (výroba Elton) ocelové pouzdro existuje a tohle je něco zcela jiného = levný aftermarket šmejd. Vše je popsáno na hraně, fotka ze které je to celé průkazně vidět pro jistotu chybí. Nezlob se, ale snaha někoho napálit z toho celého vyloženě křičí, pro podobné projdece se běžně zažilo označení "šmejdi"

 

Navíc poisek "Luxusné hodinky do dobrej zbierky" je vyloženě lov na kachny, něco jako letáček na kvalitní zlaté mince pro sběratele za 990,- ve schránce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš tuto aukci, tak je to humus první kategorie.

https://aukro.cz/prim-sport-i-gen-legenda-ocelove-puzdro-top-6925137405

 

Fotka dýnka, podle kterého je poznat, že to pouzdro je aftermarket tam pro jistotu není, stav hodinek nové??? snad fejk. Jaký je rozdíl mezi tímto a prodejem třeba subů v aftermarket pouzdře, nebo když někdo prodává původní okrové igeny s ve kterých je novodobý cifr? Je to normální snaha někoho odrbat

 

Velmi podobný styl a fotky na mapě měl v minulosti Antik66, který byl/je místním členem anthony rex

Tohle je zajímavá stopa. Jinak jsem mu taky psal dotaz :). I jsem mu nabidl pár drobných (na pivo) za info :D tak uvidím co napíše :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antik66 je lichá stopa, tedy aspoň myslím. Tento prodejce je na aukru stále poměrně hodně aktivní, sám jsem od něho v minulosti taky něco koupil. Stejně i od prodejce Agemos tyto Igeny nabízejícího jsem loni ke konci roku koupil/vydražil Primbibli. Na můj první dotaz mi už velmi rychle odpověděl. Jeho odpověď ale vyvolala další otázky, na něž však zatím nereagoval. Jestli jsme ho nevystrašili, když mu napsal i kolega dzerik1... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antik66 je lichá stopa, tedy aspoň myslím. Tento prodejce je na aukru stále poměrně hodně aktivní, sám jsem od něho v minulosti taky něco koupil. Stejně i od prodejce Agemos tyto Igeny nabízejícího jsem loni ke konci roku koupil/vydražil Primbibli. Na můj první dotaz mi už velmi rychle odpověděl. Jeho odpověď ale vyvolala další otázky, na něž však zatím nereagoval. Jestli jsme ho nevystrašili, když mu napsal i kolega dzerik1... :lol2:

Že ty jsi to na něj zkoušel přes manželku :D jako pravej colombo :D. Mě zatím nenapsal asi nepije pivo :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...