Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Prim Sport - Záhadné pouzdro

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
451 odpovědí na toto téma

#441 CsabaC

CsabaC

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 6.srpen.2018 - 14:22

lebo tie nonejmmrdky splnaju to co od nich na kazdodenne nosenie potrebujem. viac uz bolo opisane vyssie

#442 Jan_Jan_2006

Jan_Jan_2006

Megazávislák

• Member_50
  • 1 270 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Prim

Publikováno 6.srpen.2018 - 15:24

Třeba jen přes nový sklo vidíš víc detailů.

Také bych to tak viděl...   :lol2:

#443 ramon

ramon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 290 příspěvků(y)

Publikováno 6.srpen.2018 - 15:44

Puzdro je spat a zatial kupania obstalo.

Dakujem Valjouxovi, ze sa podujal i napriek tomu, ze ide o zahadne puzdro a vyriesil mi na nich vodotesnost sklicka.

Jak to máš vyřešené, to sklo je vlepené?

#444 CsabaC

CsabaC

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 6.srpen.2018 - 16:37

Neviem. Valjoux to vyriesil. Mne staci, ze drzia a konecne som odlozil mosadzove.

#445 Tomas8

Tomas8

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 5.září.2018 - 10:05

...a jak je to s těmi distančními kroužky? Nikomu strojek (vymezovací kroužek) v pouzdře nekloktá? Jaký máte vymezovací kroužek - originál (starý) nebo nový (a je rovnou součástí pouzdra?)  ?

Případně kde se dá sehnat?

#446 CsabaC

CsabaC

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 5.září.2018 - 10:12

mam novy a neklokta. so starym tiez nekloktalo. stary bol o trocha volnejsi, ale tie vymedzovace o dynko to drzali poctivo. jemne ich nadvihni. ale pozor, lubia sa vylamovat. odporucam maly srobovak plochy a len jeho pomalym otacanim v tej skare nadvhinut tie pliesky. zaroven prstom vytvaram jemny tlak zhora, aby to nahodou neposkocilo naraz a neodtrhol som.

Za dalsie, ak by si envedl zohnat spravny kruzok, treba si pozriet konstrukciu vlozky. z jednej strany sa opiera o puzdro a z druhej na nu tlaci dynko.jednak ta cast dynka co vytrca po obvode vnutri, jednak samotne dynko na tie vymedzovaky. Preto cisto strojárskeho hladiska nehladiac na estetiku, len funkcnost. ak dokazes niecim, moze byt vyrez podla mna z jemného materialu urobit taky kruh, co ti sadne na vymedzovak. Tak ta pritlacajuca cast vytrcajuca z dynka ti bude na vymedzovak vyvijat vacsiu silu a vymedzi ti volu.

#447 Tomas8

Tomas8

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 5.září.2018 - 12:40

Ty moje vymezovací kroužky jsou "v celku" - tím myslím bez žádných prořezů na vychýlení, nic takového. prostě jeden kompaktní kus. I osazení na přitažení strojku do pouzdra těmi dvěma šroubky je takové nijaké, šroubky se moc nemají o co opřít. Kalibr je tam normální 68. Soustruh mám jen na dřevo, bohužel ne na kov. To by se pak dala vytočit nová vložka...  Myslel jsem, že tohle pouzdro tu má víc lidí a že mají stejné problémy.

#448 Sonny919

Sonny919

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 498 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim, Heuer, vintage

Publikováno 5.září.2018 - 13:39

tak tam máš vymedzovák z elegantov asi... keby si poslal foto, hneď by sme videli o čo ide 

sonny919chm@gmail.com

#449 Tomas8

Tomas8

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 5.září.2018 - 15:06

to je nápad ! poslat fotku !  :clap:

ok, tady je fotečka

Přiložený soubor (y)

#450 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 032 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 5.září.2018 - 15:49

Kroužek si někdo vyrobil, aby mohl poskládat hodinky. Jestli strojek kloktá, tak na to jdi obráceně - nalep něco na vnitřní stranu víčka, aby se vůle vymezila a vložka byla tak akorát přitlačená.

HodinkY dnes dorazilY.

Koho - mě

Komu - mně

#451 Sonny919

Sonny919

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 498 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim, Heuer, vintage

Publikováno 5.září.2018 - 16:03

kroužek vyrobil a ešte ti tam hodil aj strojček 68.4, ten by som tiež menil zarovno s vložkou za 68.3... každopádne vložku doma niekde nájdem ;)

sonny919chm@gmail.com

#452 Tomas8

Tomas8

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 5.září.2018 - 18:00

No, jak ten kroužek zdeformovat, aby udržel strojek na místě je asi spousta možností. Ale přece jen bych radši nějaký originál... třeba časem....