Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Sinn 240 St


 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 brekeke

brekeke

  Začátečník

 • Members
 • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16.březen.2018 - 20:48

Banánová dieta má spoustu nevýhod, ale člověk pak má čas i na něco konstruktivního. Třeba na dlouho odkládanou recenzi ;)


Hodinky mám už více než rok, ale moc jsem k nim zatím nenapsal. Tak se to pokusím trošku napravit.

Když jsem pojal podezření, že se pro načančané GS příliš nehodím, začal jsem rovnou zkoumat, kam bych se měl ubírat. A vzhledem k tomu, že před GS jsem více než rok nosil Damaska a byl jsem s nimi spokojen, byla cesta dost jasná. Chtěl bych opět spíše tooloidní hodinky. Kdo četl shrnutí mé chronohistorie, ten se nemůže divit ;)

http://forum.chronom...de/?hl=nickolas

Takže co jsem hledal. Hodinky na denní nošení – přehledné, jednoduché, dobře čitelné, alespoň trochu odolnější. Určitě ne žádné leštěnky, oblekovky, buznatahy a podobně. Ve vodách GS zůstat nešlo, antimagnety bych rád, ale automaty jsou příliš vysoko a quartzů mnoho není. Co Marinemastery? Ty patří k mým snům už nějaký ten rok. Nakonec kupodivu nic. Ani nevím úplně přesně proč, ale ten chtíč směrem k nim nějak opadl. Nakonec jsem rozhodoval mezi Damasko DC56 (chrona) a Sinn 240 St. Ještě byly docela v kurzu Sinn EZM3, ale nepřekousnul jsem korunku na levé straně. Taky jsem koukal na Sinn 144 St Sa, ale 240 se mi líbily víc. Po opravdu mnoha hodinách strávených koukáním na obrázky, jsem objednal Damaska. Překvápko? No jo, Damaska...ale obratem jsem objednávku stáhnul ;) Respektive jsem k nim přidal i Sinny a nechal rozhodnutí na návštěvu Chronoshopu a porovnání na živo. A tady Sinny vyhrály na plné čáře. Pravděpodobně jim to vyhrál tah. Po třičtvrtě roce s GS na tahu jsem zjistil, že jsem prostě tahař.

Kubson mi roztřesenými prsty (nikoliv dojetím, ale strachem ať je neškrábne) zkrátil tah a já se vrátil k německé produkci. Zde krátká poznámka...Kubson samozřejmě zkracoval kovový náramek, ale já měl zkrácený tah...snad se v tom nějak zorientujete.

2cbdb0c15a40043cc1686503b73e0fb7.jpg

Úplně první dojem, po pár minutách na ruce byl, že jsou to neuvěřitelně těžké a velké hodiny (k chybí záměrně). Není divu, GS byly oproti nim opravdu střízlíci. Ale i přes tu velikost a tíhu (kterou však mám docela rád) se nesou dost pohodlně. Je to dáno poměrně nízkým pouzdrem, absencí nožek a tvarováním spodní části. Na ruce díky tomu sedí velmi dobře.

e05cf29dc406c351606e18abb5e8ac3c.jpg

Tah je super. Líbí se mi tenhle dvoučlánkový, mohutný a trošku „humpolácký“ styl. Vůbec mi nevadí jeho šířka, která je u pouzdra až 26mm! U spony se pak zužuje až na 18mm a spona samotná má 20mm. Ve sponě je integrovaná extenze, což je určitě příjemný bonus, byť já osobně ji asi moc nevyužiju - v neoprenu sice vypadám neodolatelně, ale když se jeden nepotápí, lidem to připadá jako nepatřičný oblek. Spona je klasická překlápěčka, ale na hodinkách za 45000 bych čekal trošku lepší zpracování, nebo ani ne lepší ale jiné. Je to jen hrubší plechový výlisek. Ne že by mi to bytostně vadilo, jen bych čekal něco jiného. Na druhou stranu to asi k tomu tahu, i k hodinkám samotným sedí. A chtěl jsem tooly, ne voňavky, takže co brečím...

1cd85dbd87981ae3fcf6195d58a412ac.jpg

Pouzdro bez korunek má, nepletu-li se, 43mm. Cifr samotný pak díky tvaru a provedení pouzdra 37mm. Teda vlastně těch 37mm je i s vnitřní, otočnou lunetou. Bez ní má pouhých 28mm. Zní to trošku divně...pouzdro 43 a cifr 28...ale funguje to. Černý cifr, bílé ručky a indexy, skvělá čitelnost a přehlednost. Ano, ano, ano...vteřinová ručka není bílá, anóbrž červená...nebo růžová...nebo oranžová. Ne, nejsou tam tři, jen se o skutečné barvě vteřinovky dodnes vedou spory. Údajně se byl Helmut zeptat u Konráda, ale ten po jejím olíznutí jen zasyčel “Sssssiiiiiinnnnnnn” a víc se k tomu nevyjádřil.

cd0886b5b24fac3fc8894841d258716b.jpg

Vnitřní otočná luneta s vyznačením minut sice zdvojuje informace z cifru, ale mně tam sedí líp, než s vyznačením hodin. Na dvanáctce je pak velký luminiscenční trojúhelník. Luneta není aretovaná a je ovládaná prostřednictvím vlastní korunky (takže jsou na pouzdru dvě, což prostě žeru). Abyste s lunetou urazili celý obvod cifru, docela si korunkou zakroutíte. Skoro bych řekl, že má po vzoru potápek 120 kroků...ale fakt jsem to nepočítal ;) Chod je víceméně hladký. Nejsou tam žádné jasně oddělené kroky. Z vlasní zkušenosti vím, že chod lunety je kus od kusu rozdílný. Moje aktuální má tuhost chodu, na můj vkus, tak akorát a přestože se občas pohne sama, jen tak nošením, není to nijak moc často ani daleko, takže jsem spokojen.
Druhá korunka ovládá standardně ručky a day/date (a day/date je, jak víme, v Ostravě podmínkou). Korunky jsou zasazeny na 2. a 4. hodině.

c919c187a550c2832f0e9e9570c35825.jpg

Ani jedna korunka není šroubovací a hodinky tak mají voděodolnost „pouze“ 100m. Neříkám, že bych za šroubovací nebyl radši, ale osobně jsem utopil pouze jediné hodinky...potápky se šroubovací korunkou a WR 300m :lol2:
Dýnko je šroubovací a na můj vkus příliš fádní/strohé. No jo no, co taky čekat po zlatém medailonku na GS a menší slohovce na Damaskách... Ale trošku se tam vyřádit mohli. V Sinnu si to bohužel schovali jen pro dospělácké chronografy (140 St.), kde je na dýnku krásný raketoplán. Moje socka verze holt ve vesmíru nebyla, takže mám smolíka. Chápu to, ale chronařům závidím!

1c40f95297e15475030fd5b39d9d385d.jpg

Co do požadované odolnosti toho nakonec mé 240 zase tak moc nepobraly. Pískovaný povrch pouzdra a tahu, který není ošetřen Tegimentem (což by při dané ceně být mohl), je magnet na sebemenší šrámy. Všechno je vidět. Je to vidět hned a hodně. Což je ve spojení se mnou zcela smrtící kombinace. Nic pro slabší povahy! Kuncákové si nechají komentáře od cesty ;) Voděodolnost jsem už zmiňoval a za mě je dostatečná. Jakousi odolnost mají i proti podtlaku, byť není vyjádřena žádným číslem. Odolnost proti nárazu je dle - DIN ISO 1413. Jsou taky mírně antimagnetické - DIN 8309, ale Damasko to není. Sklíčko je standardně safírové a má oboustrannou antireflexní úpravu. Sklíčko však je v rovině s pouzdrem, nebo spíš pidimetr nad hranu pouzdra, což se za odolné provedení považovat nedá. Zapomněl bych na D3 systém použitý u korunky – ale vím prd co to dělá, takže o tom vám moc neřeknu...ale prej je to nějak lepší ;)

91276dfcb5554d34f64f3a7fdf72dd81.jpg

Luminiscence asi není vyloženě odolnostní prvek, ale zmíním se zde o ní. Je perfektní! Opravdu srovnatelná se Seikem (kacířská slova, vím...snad to nečte Instant, McStinger, Chumpus, dr.sphinx a mnoho dalších). Nemyslím že by vyhrála se Seiko potápkami, to určitě ne (vidíte!). Ono jí taky Seiko na potápky leje slušnou vrstvičku. Ale svítí fakt hezky a dlouho. Stačí i za podmračeného dne vyjít ven a kouknout na indexy...když se na to zaměříte, opravdu vidíte jak to světlo do sebe nasávají! Strojek Sellita SW 220-1. Za mě ETA nebo Sellita, prašť jako uhoď. Základní, nekomplikovaný, prověřený stroj, který opraví kde kdo. Navíc v mém případě vyladěný Sinnem na krásných -2,0 vteřiny za den.

Shrnutí: Fajn hodinky, které mají lehce vintážní vzhled, ambici být výbornými tooly (kdyby jim v Sinnu dopřáli více péče) a jsou mi skvělými každodenními společníky. Jsem rád že je mám!

A to že jsem tahař neznamená, že si k nim nepořídím ISOfrane...pořídím! Protože jim sedne jak prdel na hrnec!

3dba6cc4924c37df0377e38582fefb82.jpg

8d27885560ec0b85e760848db4496976.jpg

No a víc už jsem toho napsat nestihl. Děkuji pěkně za pozornost. brekeke/nickolas

https://www.sinn.de/...dell/240_St.htm
https://www.chronosh...240/sinn-240-st

#2 kuncák7

kuncák7

  apac se skalpem

 • Member_50
 • 13 955 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 16.březen.2018 - 21:17

Hele, paradni recenze, dost mi to "pomaha" s rozhodovanim ( uvazuju dost silne o sinn 144 st sa na tahu ) a jelikoz jedu v pondeli do chronoshopu pro jine hodinky, budu to tam obhlizet.
Promin za to rypnuti :-).

#3 brekeke

brekeke

  Začátečník

 • Members
 • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16.březen.2018 - 21:18

Prosimte v pohode

Na 144 jsem taky koukal, ale jsou uplne jine nez 140.

Tento příspěvek byl upraven od brekeke: 16.březen.2018 - 21:20


#4 Dantechno

Dantechno

  Vycucjogurt od vedle

 • Member_50
 • 9 289 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ano
 • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 17.březen.2018 - 08:10

i když hodinky nejsou moje láhev rumu tak děkuju za super recenzi a počtení. Tyhle články dělají hodinkové fórum,


    Seiko.jpg                   https://www.instagram.com/jelenihlen/


#5 dr.sphinx

dr.sphinx

  kusový člen

 • Member_50
 • 2 209 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Fanoušek značky:ČSSSR (ČitizenSinnStowaSeiko♛)

Publikováno 17.březen.2018 - 09:34

To je na tý hodinkoúchylce krásný - před pár dny skoro jdou, teďka super recenze.

 

Docela tě chápu s těmi pár drobnostmi, které by to posunuly do stratosféry. Věř mi ale, že u plného dýnka jsou u Sinnu ještě horší kusy.

 

U lumi je potřeba srovnávat srovnatelné - jedna věc pro odečet je, jak moc to svítí, druhá věc je, jak velký povrch konkrétní luminiscenční plocha má. Seiko jako bude svítit líp i tak, ale rozumím ti :)

 

Tu lunetu máš jinak šedesátiklikovou, a jasně oddělené kroky myslím měla (tolik kousků to zase nebylo)  :)

 

144 - z fotek nezájem, naživo bomba.


And the skinny people want what the fat people's got // And the fat people want what the skinny people's got   The Shaggs, Philosophy of the World
Every Man's Wisdom is peculiar to his own Individuality.   William Blake
Hey – here’s a four-piece kit. Hit it really hard. Done.   Jason Roeder

kariéra


#6 brekeke

brekeke

  Začátečník

 • Members
 • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17.březen.2018 - 10:01

Ty moc dobre vis, ty lumpe, ze nemely byt odejity proto ze bych je nemel rad ;)

Diky za precteni chlapi.

#7 shag

shag

  H

 • Member_50
 • 2 788 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 17.březen.2018 - 10:11

Super recenzia, tiež o nich už dlhšie uvažujem. Teraz už len gsg adidas a nacvičiť údernú nemčinu.
"Jednou to bylo vo chlup. Ten chlap se jmenoval Homer, vazba přes dva metry, pracky jak lopaty, ten když na vás kouk, tak jste zalez. A vlasů měl - no nejmíň na tři paruky!"

#8 minimus80

minimus80

  Kandidát závislosti

 • Member_50
 • 394 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Slovensko
 • Fanoušek značky:seiko

Publikováno 17.březen.2018 - 13:51

Pekná kritická recenzia. Dobre som si počítal. Ďakujem! Fotky super, najviac sa mi ľúbia na ISO. Keby mali ten tegiment a zvýšenú odolnosť tak by som si ich dal na dreamwatchlist;-). Ale pekne sú aj tak!

sarb033, sarb017

„Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa.“ – W. Churchill


#9 romulada

romulada

  Závislák

 • Member_50
 • 758 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 17.březen.2018 - 15:21

Hezky napsané! Hodinky fajn, osobně bych oželel ten double datum, ale jinak čisté. Tah slušnej, ISO za mě ne, ale to je samozřejmě subjektivní záležitost. Díky za počtení! Ať slouží! :)


Definitivní hodinky? Existují? Chceme je?

#10 Rudykopalsson

Rudykopalsson

  Karotka

 • Member_50
 • 2 715 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Opava
 • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 17.březen.2018 - 19:50

Super recenze i hodinky. Díky!

#11 brekeke

brekeke

  Začátečník

 • Members
 • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17.březen.2018 - 19:52

Diky vsem ;)

#12 Effe

Effe

  Závislák

 • Member_50
 • 859 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ostrava
 • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 17.březen.2018 - 21:19

Fajne uhry , mohly by aj do rubání skrzeva těch dinek...Dobré čtení , měl by jsi ty banány dostávat častěji#13 Dokusan

Dokusan

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 5 507 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Olomouc
 • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 17.březen.2018 - 21:20


Dobré čtení , měl by jsi ty banány dostávat častěji

:)
Jinak skvělá recenze a super hodinky.
Doufám, že nezacnu sbírat Sinn, to by byla trošku dražší sranda než Seiko :)

Tento příspěvek byl upraven od Dokusan: 17.březen.2018 - 21:22

Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#14 brekeke

brekeke

  Začátečník

 • Members
 • 17 příspěvků(y)

Publikováno 17.březen.2018 - 21:24

Cocoti ;)

#15 OndraPod

OndraPod

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 170 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Fanoušek značky:Sinn

Publikováno 17.březen.2018 - 21:31

Paradni sou, ten ISOFRANE knim fakt sedne.


Steinhart Nav.B-Uhr 44 - Vintage Titan / Sinn U1 - 1000m U-Boot Stahl


#16 dr.sphinx

dr.sphinx

  kusový člen

 • Member_50
 • 2 209 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Fanoušek značky:ČSSSR (ČitizenSinnStowaSeiko♛)

Publikováno 17.březen.2018 - 22:12

...Doufám, že nezacnu sbírat Sinn, to by byla trošku dražší sranda než Seiko :)...

To se spíš radši drž Sinnu, osobní bankéř doporučuje :)

 

Lump se jinak kaje, samozřejmě to tak nemyslel...


And the skinny people want what the fat people's got // And the fat people want what the skinny people's got   The Shaggs, Philosophy of the World
Every Man's Wisdom is peculiar to his own Individuality.   William Blake
Hey – here’s a four-piece kit. Hit it really hard. Done.   Jason Roeder

kariéra


#17 Vit

Vit

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 9 537 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:MORAVA

Publikováno 11.květen.2018 - 11:48

Hezké počtení a fotky, díky.


Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

 

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,Schaumburg Urbanic MooN,
 

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.


ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.


#18 nickolas

nickolas

  Záslivák

 • Member_50
 • 4 105 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Bydlí:mezi Beskydem a Pradědem
 • Fanoušek značky:Pijte poličské pivo denně, i v noci!

Publikováno 11.květen.2018 - 12:29

Rado se stalo ;)

#19 El Nano

El Nano

  nodatediver

 • Member_50
 • 2 458 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 11.květen.2018 - 14:30

Pěkně sepsáno!


Moje fotogalerie a instagramy: El Nanovlákno  Chronoshop_cz   Nodatediver

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#20 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 11.květen.2018 - 14:51

Krásně se to četlo. Svěží, vtipné a přesto obsažné. Moc díky, Nickolasi.