Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Sry, já bych za dovoz této značky napařil ochranářské clo ve výši několika tisíc procent :)

proč? Já se ptám, nezpochybňuji to. Jen jsem hodiny v levnější verzi automat viděl v podstatně nižších cenách než to je u nás. Uvnitř je kalibr Seiko s možností zastavení ručičky a ručním nátahem, to mi přijde zajímavé. Současně mi jde o hodinky, co budou užitkové, tohle to splňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 947
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

proč? Já se ptám, nezpochybňuji to. Jen jsem hodiny v levnější verzi automat viděl v podstatně nižších cenách než to je u nás. Uvnitř je kalibr Seiko s možností zastavení ručičky a ručním nátahem, to mi přijde zajímavé. Současně mi jde o hodinky, co budou užitkové, tohle to splňuje.

Pár vláken o této značce tady na fóru je, stačí hledat, nicméně: když nějakou kopírku nebo splácaninu prodává Číňan, většina ohrne nos a řekne čínský šunt. Když ale něco podobného, ale za dražší cenu, prodává Američan, většina je schopná uznale pokývat hlavou a hodinky si koupit. Invicta je stejný mor nevkusu jako Festina, akorát Festiny, bohužel, clem zdražit nelze, protože výrobce je z EU. Oliviero Toscani, přední italský tvůrce reklamních kampaní (hlavně pro Benetton) kdysi napsal knihu "Reklama je navoněná zdechlina". A přesně to platí o značce Invicta (stejně jako o Festině): je to navoněná zdechlina. A na tom nemění nic ani to, že používají strojky od Seika. Pokud se ti ty strojky líbí, pak si kup přímo Seiko!

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár vláken o této značce tady na fóru je, stačí hledat, nicméně: když nějakou kopírku nebo splácaninu prodává Číňan, většina ohrne nos a řekne čínský šunt. Když ale něco podobného, ale za dražší cenu, prodává Američan, většina je schopná uznale pokývat hlavou a hodinky si koupit. Invicta je stejný mor nevkusu jako Festina, akorát Festiny, bohužel, clem zdražit nelze, protože výrobce je z EU. Oliviero Toscani, přední italský tvůrce reklamních kampaní (hlavně pro Benetton) kdysi napsal knihu "Reklama je navoněná zdechlina". A přesně to platí o značce Invicta (stejně jako o Festině): je to navoněná zdechlina. A na tom nemění nic ani to, že používají strojky od Seika. Pokud se ti ty strojky líbí, pak si kup přímo Seiko!

Jistě, když se kouknu na hodinky Rollex, tak těžko poznat, co je Invicta a co Invicta. Ale takových napodobenin je celá řada. Nicméně je tam jejich značka, jako Rollex se netváří. A vevnitř je kalibr Seiko, kalibr, který je i v nějakých evropských hodinkách, ale není nikde v hodinkách Seiko. Myslím ten, co jde zastavit vteřinová ručička a jdou ručně natahovat. Do svých hodinek v této cenově kategorii to Seiko nedělá. Já prostě uvažuji i nad Seiko podobného určení, ale tady bych měl jednak lepší vodotěsnost, dále zastavení ručičky a ruční nátah. Sháním spíš levnější hodinky, co se nebudu muset tolik bát, že je poškodím. V současnosti mám Orient, v ceně 6500kč. Invicty by za tuhle cenu měly už švýcarský strojek, ne ETA, ale něco podobného, s frekvencí 28tis/min.Ty Orient mi chodí velmi přesně, ale neukazuje mi rezerva chodu. Taky už ztratily vodotěsnost, ve vodě se zamlží. Než servis za 1500Kč, tak sem si řekl, že zkusím koupit nějaké levnější hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem narazil na ty Invicta, tak jsem uvažoval o Seiko SNZG13K1. Vzhledem se mi líbí, jen si mi přijde proti těm Orientům menší lesk, jak hodinek tak i kovového tahu. Snad lépe vydrží svítit po nasvícení, ale není tam hacking vteřinové ručičky a možnost ručního nátahu. Invicta, ty verze do vody je sice napodobenina Rollexu, ale vzhledem se mi líbí méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem narazil na ty Invicta, tak jsem uvažoval o Seiko SNZG13K1. Vzhledem se mi líbí, jen si mi přijde proti těm Orientům menší lesk, jak hodinek tak i kovového tahu. Snad lépe vydrží svítit po nasvícení, ale není tam hacking vteřinové ručičky a možnost ručního nátahu. Invicta, ty verze do vody je sice napodobenina Rollexu, ale vzhledem se mi líbí méně.

Pokud se jedná o tlakovku u Orientů, pak i s přetěsněním by Tě to nemělo přijít víc než cca 500,-Kč. Nicméně jak dlouho Ti vydrží Invicty, těžko říct: např. u tohoto modelu, který se honosí WR 300, což už je zajímavé, je ale v additional info napsáno: "in general, withstands splashes or brief immersion in water, but not suitable for swimming or bathing". Potěšující je, že by s WR 300 měly vydržet aspoň déšť či mytí rukou :). Jinak, abychom zde nebyli úplně OT, i Seiko s kalibrem 4R36, který má ruční nátah a hacking, můžeš najít v přijatelné cenové hladině (cca kolem 150 dolarů): např. SRP281 nebo SRP139 a určitě se najdou i další modely. Výhodou u Watcheszone je, že pokud si připlatíš cca 10 dolarů za službu "Duty Free Shipment to EEA", pošlou Ti to ze skladu z Německa nebo z Británie, takže neplatíš žádné další poplatky.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkazy, nechám si projít hlavou, stejně bych kupoval až po novém roce. U těch Orientů je do vody teď neužívám, víc mi vadí, že tam neukazuje ukazatel rezervy. Přitom hodinky bez natažení vydrží jít asi dva dny. Při koupi mi říkali, že to má mít pravidelně servis. Obávám se, že tím rozebráním by se zatratila ta současná přesnost. Tím myslím, že po týdnu se snad předejdou o 15 vteřin. Nějaký čas ležely, předtím se začaly zpožďovat, jak jsem je nějakou dobu nenosil, zas chodí přesně. Nevím, asi se zmagnetovaly a postupně ten magnetismus se ztratil, nevím, neumím si jinak vysvětlit. Jinak vzhledově se mi nejvíc líbí ty Seiko, co jsem uváděl, tady u těch orientů taky nemám hacking. Ani to ruční natahování není nutné. V podstatě taková blbost, aby si člověk mohl zkusit ručně natáhnout hodinky, jiný velký význam by to nemělo. I když hodinky jsou spíš taková hračka, případně krása pro potěšení, pro užitek by stačily quartz a byly by přesnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jinak vzhledově se mi nejvíc líbí ty Seiko, co jsem uváděl, tady u těch orientů taky nemám hacking. Ani to ruční natahování není nutné. V podstatě taková blbost, aby si člověk mohl zkusit ručně natáhnout hodinky, jiný velký význam by to nemělo. I když hodinky jsou spíš taková hračka, případně krása pro potěšení, pro užitek by stačily quartz a byly by přesnější. 

Ty SNZG13K1 jsou dobrá volba a na Watcheszone nyní za příjemných 109 dolarů (+ 10 dolarů za bezcelní vyřízení). To, že nemají lesklé pouzdro je naopak výhoda: případné šrámy, se kterými je u podobných univerzálů nutné počítat, nejsou tak vidět jako u nějakých leštěnek. U pokud se jedná o hacking a ruční nátah: je to sice vítaná vychytávka, ale nevím, jak kdo ji pravidelně využívá: zastavení vteřinovky pro přesné nastavení času lze u běžných strojků řešit pseudohackingem. A ruční nátah se u automatů doporučuje používat pouze k rozeběhnutí strojku, nikoli ale např. k dotahování již běžících hodinek ? to automatům neprospívá. Jedno či dvě švihnutí hodinek ve vzduchu odvede pro jejich rozběh stejnou, možná i lepší práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty SNZG13K1 jsou dobrá volba a na Watcheszone nyní za příjemných 109 dolarů (+ 10 dolarů za bezcelní vyřízení). To, že nemají lesklé pouzdro je naopak výhoda: případné šrámy, se kterými je u podobných univerzálů nutné počítat, nejsou tak vidět jako u nějakých leštěnek. U pokud se jedná o hacking a ruční nátah: je to sice vítaná vychytávka, ale nevím, jak kdo ji pravidelně využívá: zastavení vteřinovky pro přesné nastavení času lze u běžných strojků řešit pseudohackingem. A ruční nátah se u automatů doporučuje používat pouze k rozeběhnutí strojku, nikoli ale např. k dotahování již běžících hodinek ? to automatům neprospívá. Jedno či dvě švihnutí hodinek ve vzduchu odvede pro jejich rozběh stejnou, možná i lepší práci.

Díky za příspěvek, sám jsem uvažoval, že to ruční natahování bych asi neužíval, u Orientů mám šroubovací korunku a pak jak píšeš, nemá se to užívat moc často, má se to užívat zejména jako automat. Zastavení vteřinové ručičky mi jde, když jsou hodinky málo natáhnuté, tak pokud lehce zatlačím zpět, ale bez pohybu, tak zastaví i vteřinovku. Akorát je s tím trošku piplání. Nicméně aby vteřinovka odpovídala přesně minutám není zas tak podstatné, využívám ji k měření krátkých časových úseků, jinak sleduji minutovku. Asi je pro mě víc rozhodující vzhled těchto hodinek, než ty technické detaily. Taky je zajímavé, že při koupi v zahraničí to vyjde docela levněji 120USD mi vychází zhruba 2600Kč, v českých obchodech ta cena je obvykle přes 4 nebo i přes 5 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za příspěvek, sám jsem uvažoval, že to ruční natahování bych asi neužíval, u Orientů mám šroubovací korunku a pak jak píšeš, nemá se to užívat moc často, má se to užívat zejména jako automat. Zastavení vteřinové ručičky mi jde, když jsou hodinky málo natáhnuté, tak pokud lehce zatlačím zpět, ale bez pohybu, tak zastaví i vteřinovku. Akorát je s tím trošku piplání. Nicméně aby vteřinovka odpovídala přesně minutám není zas tak podstatné, využívám ji k měření krátkých časových úseků, jinak sleduji minutovku. Asi je pro mě víc rozhodující vzhled těchto hodinek, než ty technické detaily. Taky je zajímavé, že při koupi v zahraničí to vyjde docela levněji 120USD mi vychází zhruba 2600Kč, v českých obchodech ta cena je obvykle přes 4 nebo i přes 5 tisíc.

Podobnému zastavení vteřinovky se právě říká pseudohacking. Pokud ale hacking a ruční nátah chceš zkusit a nevadí Ti případně zůstat i u Orientu, pak bych rozhodně uvažoval o koupi Mako 2 s WR 200. Na creationwatches mají nyní černé za pěkných 147 dolarů a modré dokonce za 138 dolarů. Pokud oželíš krabku a necháš si je poslat prostřednictvím SingPost jako doporučený dopis, pak máš 50/50 šanci, že se vyhnou i celním poplatkům.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za odkazy. Jsou tihle prodejci spolehliví. Už dřív jsem si všiml, co jsem na internetu četl, tak tu byla jak chvála, tak si lidi stěžovali. Což může být problém, někdy prostě jen konkurence se snaží pomluvit.

Creationwatches, Watcheszone a Skywatches jsou léty prověřené a spolehlivé eshopy. Na co stížnosti být mohly, tak možná na to, že hodinky prošly celnicí s doplatkem, ale za to tito prodejci jaksi nemohou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A ještě dutyfree. Tam to občas projde i plynule bez zdržení. U CW je to díky DHL bohužel vždy se zdržením, ale obchod jako takový je naprosto v pohodě.

Jak jsem psal: když nechceš k hodinkám box, nemusíš si u CW nechat posílat přes DHL. Pošlou to přes SingPost, kde se to zdržet nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...