Přejít na obsah

Low-cost na hrátky s nato


Doporučené příspěvky

Chytla mě hravá a rád bych nějaké low-cost hodinky na blbnutí s nato a perlony.

 

Co hledám:

  • mechanický strojek (NE Čína; Miyota klidně)
  • rozteč 20mm (kvůli již pořízeným nato, atd.)
  • cena do 5k CZK (klidně i lehce jeté)
  • 36-40mm (bez korunky)
  • nižší (ideálně do 11mm)
  • korunka na pozici "3"

Co nechci (= nemá smysl ve vlákně zmiňovat, chci jen něco na krátkodobé blbnutí):

  • quartz
  • dražší než 7k CZK
  • větší než 40mm
  • menší než 36mm
  • vyšší než 13mm
  • rozteč jiná než 20mm (max +-1mm, zkrátka aby byly na 20mm nato)
  • korunka jinde, než na "3"

Kritéria výše vyřazují SKX007/009, Orient Mako/Ray, na hraně jsou pilotky od Tisellu, které jsou ale maximálně na konzervativní černé/šedé/hnědé nato a hlavně pilotky patří na ocvočkovaný řemen...

 

Díky moc za každý návrh, radu a postřeh!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zrovna ty pilotní čtyřicítky od Tisellu teď - v probíhající chronokrizi - celkem náramně užívám právě na nato-hrátky.

Vzal jsem asi 10ks z cheapestnatostraps, pár měl doma, a mam na chvilku vystaráno. K tomu zásoba řemenů v 20mm, prostě mě to baví. Nejvíc je nosim na koženém nato.

post-37766-0-36285500-1521412454_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Locky, ten Orient Mako/Ray bych zvazil. Sice jsou papirove 42mm, ale nosi se spis jako mensi hodinky, narozdil od SubC, ktere jsou sice 40mm, ale vypadaji a nosi se jak 42mm... S cernym mako/ray se vyblbnes dosyta a za par kacek. Upgradovane verze uz maji jen jednu korunku na trojce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxel: Ten bílej RubberB je fakt hodně zajímavý! :eek: Hlavně mě překvapilo, že sednul skoro přesně k pouzdru! Jinak barevně to chci kombinovat spíše do modra a různých trikolór (CZ/FRA, Brasilie atd.).

 

Andy: Orienty mají už bohužel 22mm lug width a hlavně se bojím, že na natu by už byly moc vysoký...  :helpsmilie: Ale jinak ano, něco na ten způsob by šlo. :)

 

Diablo1st: Tisell Marine Diver mají blbě vrtané nožky, takže nato často nejde ani protáhnout. Jinak by to možnost určitě byla! Už jsem i zvažoval koupi těch modrých z inzerce.

 

Když už tu tolik opakujeme ten Tisell, co říkáte na jejich bauhaus? Výška 10mm, 20mm lug... Není to ale už moc zvěrstvo?

(být bez datumu a názvu fiirmy, tak ještě lépe)

9015s-2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....

 

Když už tu tolik opakujeme ten Tisell, co říkáte na jejich bauhaus? Výška 10mm, 20mm lug... Není to ale už moc zvěrstvo?

(být bez datumu a názvu fiirmy, tak ještě lépe)

 

čim jednoduší hodinky, tím víc vynikne nato. Za mě super napad. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Khaki Field Mechanical vypadají moc dobře! Kde se dají v EU sehnat nějak rozumně? Ale tak nějak mě to spíš táhne k tomu bílému/světlému cifru... Nato o to více vynikne...

Případně nějaké Hamiltony? Tam by se taky do sedmi dalo vejít.Třeba Khaki Field Mechanical.

 

Orienty jsou už docela vysoký a hlavně bych zrovna tyto nechal na tahu.

 

Ideálně kdyby byl nějaký bauhaus s 2804. Tušíte jestli se něco takového za rozumný peníz vůbec dělá? Google mlčí... :(

Díky moc za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roman-ZA: Hmm, nejake Seiko petky se svetlym cifrem by k tomu asi sly. Nejake konkretnibtipy?

 

Honziz: Seiko SKX013 me napadly taky, ale nedavam tu korunku na pozici 4. Navic ta vyska 13mm je uz opravdu na hrane...

 

AndyAaron: Otazka, jestli bauhaus od Tisellu je kvalitnejsi nez Rodina ci Rider, co jsem pogooglil.

 

O nejakem bauhausu s manualnim natahem (idealne 2804) tusite?

Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...