Přejít na obsah

Želvy vs Samurai


Doporučené příspěvky

Ahoj dámy a pánové,

 

     vybírám si první automaty. To, co původně začínalo jako rozmařilost a chuť vyzkoušet si "opravdové" hodinky (chápejte jako automaty  :)) okolo 5 tisíc, přerostlo po přečtení článků, rad a diskuzí zde na fóru do vyššího levelu. 

     V podstatě u mě vedou želvy, ale do duelu se dostaly i Samuraie. Zatímco o želvách je tu spousta slov chvály a je zde i velká spousta fotek této legendy, tak o Samuraích se tu moc nemluví. Chápu, že už i tohle něco znamená, ale i tak bych rád znal váš názor, pokud by se proti sobě měly postavit právě tyto dva modely.

 

     Na želvách se mi líbí, že jsou to legendy, které si i po reedici udržely téměř nezměněný design. Jsou prověřené a vypadají opravdu prďácky. Jediné, co mě malinko mrzí, je ciferník - je méně plastický, a i když to nechci říct tak natvrdo, trochu nudný a možná "levný".

     To by ale teoreticky mohla kompenzovat PADI verze se sunburstem, ale mám rád kůži a nejsem si jistý, jestli by PADI verze snesla hnědé kožené NATO. Možná ta nová antracitová sunburst verze? Nebo se prostě smířím s obyčejnou černou, případně zlatou verzí, které jsou univerzálnější.

 

     Samuraje jsou oproti tomu ostřejší a z mého pohledu modernější, možná i formálnější. Ciferník (v podstatě vafle :), pokud neuvažujeme PADI verzi) není tak fádní, jako u želv. Jenže zde mě děsí zarovnání korunky, které je téměř na každé fotce mimo osu a nevím, jestli je to normální, nebo je to vada, případně jen špatná perspektiva při focení. Cenový rozdíl mě také trochu odrazuje, nicméně to není nic, co by se nedalo překonat.

 

     Rád bych si jako své první automaty koupil nové hodinky s tím, že mi zůstanou napořád. Bílý límec zrovna nejsem, ale otrhaný taky nechodím, povětšinou džíny, mikiny a trička. Lákaly mě pepsi i PADI verze, ale na dlouhou dobu to budou moje jediné vážnější (a pro mě i dražší) automaty, takže by asi měly být co nejuniverzálnější - čili černé varianty. (V pepsi vzoru si časem pořídím nějaké pětky)

 

     Abych to shrnul, jak se díváte na souboj těchto dvou modelů vy? Komu straníte vy?

Mají samuraie vyšší přidanou hodnotu, která kompenzuje vyšší cenu oproti želvám?

 

 

Děkuji za vaše ohlasy! 

Mějte se hezky

 

Úprava: Zapomněl jsem zmínit, že mám poměrně malý obvod zápěstí: 17 cm, ale to by neměl být problém... Oboje hodinky prý sedí dobře i na menších rukách.

Upraveno uživatelem Janko_Hrajko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj,

 

samuraje se mi nikdy nelíbily a ani na živo mě nepřesvědčily. S želvama to bylo podobné, tak jsem koupil suma. No jenže potom jsem želvy uviděl na živo, nasadil na ruku a bylo vymalováno. Skvělé, nadčasové univerzály.

 

Měl jsem Padi i černý a hlasuji pro PADI!

 

Dobře vyber.

 

Sorry za spam

 

PS.: ty černý mají DD safír s modrým antireflexem, aby jsme byli objektivní a na některých fotkách už i keramickou vložku lunety.

post-21215-0-49542400-1514841479_thumb.jpeg
post-21215-0-14597500-1514841427_thumb.jpeg
post-21215-0-19786600-1514841396_thumb.jpeg
post-21215-0-24682400-1514841226_thumb.jpeg
msg-21215-0-76858300-1514574230_thumb.jpeg
post-21215-0-01788200-1510932958_thumb.jpeg
post-21215-0-65765700-1510823332_thumb.jpeg
post-21215-0-33532000-1509364540_thumb.jpeg
post-21215-0-67089700-1508818996_thumb.jpeg
post-21215-0-08203800-1508818940_thumb.jpeg
post-21215-0-21886700-1508530834_thumb.jpeg
post-21215-0-59264500-1508015004_thumb.jpeg
post-21215-0-84509400-1508014963_thumb.jpeg
post-21215-0-83168000-1508014943_thumb.jpeg
post-21215-0-90699200-1507543124_thumb.jpeg
post-21215-0-56116700-1507724678_thumb.jpeg
post-21215-0-79245900-1506793923_thumb.jpeg
post-21215-0-25034300-1503258878_thumb.jpeg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám malé zápěstí, měl jsem modré želvy a nakonec jsem prodal. Ani vlastně už nevím proč.

Na stejné ruce mám v Helveti na zkoušku Samuraje i Malé želvy

 

edit: taky si rozmysli, jestli potřebuješ day-date nebo stačí pouze datum

post-23099-0-54708600-1521790457_thumb.jpg

post-23099-0-06667800-1521790458_thumb.jpg

post-23099-0-58959400-1521790458_thumb.jpg

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si oboje a ty které Ti pak budou vyhovovat méně, prodej. Výhodou hodinek v této cenové relaci je, že Tě ten pokus nebude stát třicet tisíc jako kdybys to udělal s Breitling a likvidita je také bez problému. Jinak za mě určitě želvy.. ale mám i Samuraje :-). No a nenosím ani jedny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajdi do Helveti a zkus oboje. Želvy já můžu, starý i nový. Mám jich více, ale černý jsou totální univerzály, které se neokoukají jak barevné verze a sluší jim to jak na tahu, tak na kůži. Samuraje mám rovněž, ale pouze původní, nové mne nijak neoslovují. Ty původní jsou perfektní, ale při nošení trpí mnohem více než želvy, protože to více odnese vložka s lunetou. Jak jsem ale viděl vložku u některých nových, tak ta odolnost také nebude žádná sláva. A pokud u želv vyměníš sklo za safír a vložku za keramiku, pak se po jiných hodinkách nemusíš dlouho ohlížet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ohlasy!

 

2shewcza - Skvělé fotky a mody! Často jsem je okukoval v seikovláknu. PADIny jsem taky zvažoval a určitě jim dám při výběru šanci.

 

2Maro a blackwhit - jak píšete, malé zápěstí dělá hodně a trochu se toho obávám. Hodinky jsem ještě naživo neviděl, což je chyba, kterou brzy napravím. Skočím do Helveti za Jirkou. Můžu teď na každým druhem a variantou hodinek dumat jak chci, ale bez prvního rande k ničemu nedojde.

 

2pebe - děkuju moc za ilustrační foto!!! samuraje i želvy jsou super, ale bohužel mi moc nesedí babyželvy, nějak neoslovily a popravdě mi trochu vadí kyklop. A dobrá připomínka - raději bych Day-date.

 

2jacob - oboje si teď nemůžu dovolit, i s tím, že bych je pak s minimální ztrátou prodal. Rád bych časem pořídil i ty druhé, teď jde asi jen o to, které budou první  :)

 

2lucid - jo, udělám si výlet do Prahy a zajdu tam. Upřímně, taky se mi víc líbily ty původní samuraje než ty nové, jenže nové už nekoupím a i kdyby se našly původní v pěkném stavu, budou daleko za rozpočtem. Lehčí mod v podobě, jakou popisuješ se mi strašně libí - zlákal mě na to svými fotkami shewcza  :)

 

2vraby - co myslíš tím "bez X"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samuraje bez X

 

Želvy .......velký boom  a nic z toho.Většina je prodává.

 

No já nevím, vraby. :)

 

@Janko_Hrajko

Mám troje Želvy, Padi, Blue Lagoon a Green a zápěstí okolo 16,5 cm. I když jsou mi trochu velký, mám je všechny hodně rád a prodávat se je nechystám. To jejich pouzdro miluju a nějaký Xko absolutně neřeším. Nicméně za sebe radím: podívej se ještě pořádně na ty nový Mini/Baby Želvy. Osobně jsem je naživo sice ještě neviděl, ale hodně se mi zamlouvají jak rozměry, tak i tím, že jsou o něco "civilnější" a univerzálnější než klasický Želvy. Plus se mi navíc líbí i ten kyklop. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, vraby. :)

 

@Janko_Hrajko

Mám troje Želvy, Padi, Blue Lagoon a Green a zápěstí okolo 16,5 cm. I když jsou mi trochu velký, mám je všechny hodně rád a prodávat se je nechystám. To jejich pouzdro miluju a nějaký Xko absolutně neřeším. Nicméně za sebe radím: podívej se ještě pořádně na ty nový Mini/Baby Želvy. Osobně jsem je naživo sice ještě neviděl, ale hodně se mi zamlouvají jak rozměry, tak i tím, že jsou o něco "civilnější" a univerzálnější než klasický Želvy. Plus se mi navíc líbí i ten kyklop. :)

Mít troje želvy to už o něčem trochu napovídá,ale každého věc. Jednomu se líbí to a druhému ono. Pohoda. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, vraby. :)

 

@Janko_Hrajko

Mám troje Želvy, Padi, Blue Lagoon a Green a zápěstí okolo 16,5 cm. I když jsou mi trochu velký, mám je všechny hodně rád a prodávat se je nechystám. To jejich pouzdro miluju a nějaký Xko absolutně neřeším. Nicméně za sebe radím: podívej se ještě pořádně na ty nový Mini/Baby Želvy. Osobně jsem je naživo sice ještě neviděl, ale hodně se mi zamlouvají jak rozměry, tak i tím, že jsou o něco "civilnější" a univerzálnější než klasický Želvy. Plus se mi navíc líbí i ten kyklop. :)

 

Přesně tak bych to taky chtěl mít - že je budu mít rád :) i přestože mi budou trochu větší.

Jasně, taky je omrknu. Nemám předsudky, ale víc se mi líbí "original full-size" želvy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak Samuraj nebo Sumo

 

Když se teď dívám na helveti, tak i samuraj má na ciferníku prospex logo... Bez loga jsou asi jen ty původní.

Suma jsou taky fajn, mají dokonce lepší kalibr, ale jsou dost přes rozpočet.

Upraveno uživatelem Janko_Hrajko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít troje želvy to už o něčem trochu napovídá,ale každého věc. Jednomu se líbí to a druhému ono. Pohoda. :cheers:

 

To máš jako s Kofolou, navic těm barvám nešlo odolat.

 

 

Přesně tak bych to taky chtěl mít - že je budu mít rád :) i přestože mi budou trochu větší.

Jasně, taky je omrknu. Nemám předsudky, ale víc se mi líbí "original full-size" želvy

 

Myslím, že na tvým zápěstí budou pořád v pohodě nositelný, zvlášť, pokud celkově nejseš tak hubenej jako já. Navíc jsou opravdu pohodlný. Když je pak nasadíš na nějakou gumu, Oyster nebo Jubilee tah ze StrapCode, případně na kůži, tak je to opticky trochu zmenší ve srovnání s masivním origo tahem. Základ je nicméně někde vyzkoušet, kouknout do zrcadla, a uvidíš.

 

Edit: Co se týče kyklopa u menší verze, pokud by měl být jedinou překážkou, tak zcela určitě půjde sehnat sklo nebo safír na výměnu, který ho mít nebudou. Toho bych se vůbec nebál.

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš jako s Kofolou, navic těm barvám nešlo odolat.

 

 

 

Myslím, že na tvým zápěstí budou pořád v pohodě nositelný, zvlášť, pokud celkově nejseš tak hubenej jako já. Navíc jsou opravdu pohodlný. Když je pak nasadíš na nějakou gumu, Oyster nebo Jubilee tah ze StrapCode, případně na kůži, tak je to opticky trochu zmenší ve srovnání s masivním origo tahem. Základ je nicméně někde vyzkoušet, kouknout do zrcadla, a uvidíš.

 

Edit: Co se týče kyklopa u menší verze, pokud by měl být jedinou překážkou, tak zcela určitě půjde sehnat sklo nebo safír na výměnu, který ho mít nebudou. Toho bych se vůbec nebál.

 

No, jsem průměrné postavy, tak by to asi šlo. Pohodlnost je další plusový bod pro želvičky. Navíc, korunka na 4. hodině má styl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, či samuraje, alebo turtle, ale určite nie mini-turtle. Čo som ich videl, tak sklamanie. Taký rachitický chudobný príbuzný turtle. A to turtle tiež nie sú najbohatší príbuzný.

Dávám za pravdu, ale určitě si je pro lepší pocit vyzkouším. Třeba mě naživo přesvědčí, ale i tak si budou muset počkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...