Přejít na obsah

Baselworld 2018


Chumpus

Doporučené příspěvky

Stručně k tomu, co mi na Baselworldu prošlo rukama. Letos toho má Seiko povedeného docela dost, všechno se nedalo stihnout nafotit, a to i přesto, že jsme si schůzku udělali delší.

 

 

SLA025

 

Klidně na nich hledejte chyby, pokud chcete, ale to, co jsem měl v ruce (a navíc to ještě nebyl finální produkt), bylo boží. Pouzdro je kus železa, ale krásnej kus železa. Stejně jako loni u SLA017 se jim i tady podařilo citlivě navázat na originál.

 

Tah k nim doufám nebude, nějak si je na něm nedokážu představit.

 

Na ruce sedí dobře, čitelnost je skvělá. Líbí se mi, že jsou opravdu výjimečný. Srovnání s sbdx012 opravdu není na místě, sorry kluci.

 

Aplikované logo není, ale mně osobně to nevadí. U SLA017 mě to za devět měsíců nošení ani jednou netrklo do očí, navíc to beru jako odlišení od originálu.

Cena je 5500 eur, původní verze s původními díly a jakž takž slušném stavu dnes rozhodně levnější není, pokud člověk nenarazí na na někoho, kdo neví, co prodává. Jo, je to drahý, ale asi jsme nikdo nečekali, že najednou u hodinek s 8L55 srazí cenu dolů.

 

Chápu, že jsou na ně rozporuplný názory, ony to totiž nejsou hodinky pro každýho. A to je dobře.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tuna
 
Jak už jsem psal, solar verze je fajn. Já budu cílit na quartzovou verzi s historickým vzhledem, ta je prostě nejlepší. U quartzu není co řešit, to všichni známe. U solaru jsem rád, že ta levnější verze není zprasená.
 
 
 
 
Zelené MM
 
Byl jsem k nim hodně skeptický, na fotkách se mi to moc nelíbilo. Ale naživo je to pecka. Je to příprava na budoucnost...
 
 
 
Save the Ocean
 
Povedlo se. Naživo ještě lepší než nan fotkách. Jak samuraje, tak želvy. Kdybych si měl vybrat jenom jedny, tak bych se teď opravdu nedokázal rozhodnout. Je to speciální edice, takže očekávám, že jich bude dost, ale jak znám Seiko, tak to budou posílat po pár kusech. Takže pokud je někdo fakt chcete, zamluvte si je radši dopředu, ať nečekáte.
 

 

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grand Seiko
 
GS je letos hlavně o číselnících. Jeden lepší než druhý. VFA vypadá fajn, všechny kusy jsou samozřejmě rozebrané. 
 
Některé modely, které byly jen pro Japonsko, případně USA, se teď posouvají do globální distribuce. Platí to třeba pro mnou oblíbené titanové GMT. Zajímavý je i kousek s manuálním nátahem.
 
 
 
Astron
 
Letos je to u Astronů spíš taková udržovačka. Moc nových modelů nebude, ani se tomu nedivím, protože toho v posledních letech vypustili docela dost a trochu jsem se děsil toho, že letos bude další smršť. Cvaknul jsem tyhle modrý, osobně mi ale víc sedí starší modely.
 

 

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dámské coktail

 

Pánové, přípravte si peněženky. Tohle bude skvělý dárek pro ženy, které mají rády menší hodinky. Jsou povedený, skoro mám pocit, že ta sktruktura číselníku je u menšího rozměru snad ještě působivější než u pánské velikosti.

 

 


 

 

Presage

 

Nové modré modely jsou super. Je to potřeba vidět naživo, na fotkách to tak nevynikne. V katalogu se mi to moc nezdálo, ale jak jsem to viděl na vlastní oči, tak mě to dostalo.

 


Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telegraficky bez fotek:

 

- levnější divery s 6R15 sklízí docela chválu. Bavil jsem se pár lidma z ostatních zemí a všem se to líbí. Já mám stejný problém jako loni s spb051/3 - zakoukal jsem se do limitované verze a tohle vůbec neřeším. Takže názor si na ně opět udělám až ve chvíli, kdy budou na krámech a já je budu moct očumovat delší dobu.

 

- ohledně 6L35 jsem zvědavý, kde všude ten kalibr budou používat. Protože ta současná limitka je podle mě dost drahá. Osobně si nemyslím, že by byl potřeba zaplňovat prostor mezi TOP Presage modely za 30k a nejlevnějšími GS. 

 

- na keramické GS jsem jen zběžně kouknul, fakt mě to moc nezajímá. Třeba předloňské chronografy se stromečky s odstupem času nějak beru, ale tohle jde mimo mě.

 

- ta limitka, o které jsem mluvil, ještě není k dispozici. Oranžové želvy to nejsou. Jste ale na správné stopě. Jednu informaci jsem k tomu uvedl už ve vlákně s novinkami.

 

- Seiko řízlo do distribuce GS a dalších dražších modelů. Co jsem zaslechl, tak značku sebrali některým prodejcům (mrkněte třeba na AZFT) a skončili dokonce i distributoři na úrovni států, což je u Seika vždycky velká událost. Budou si víc hlídat cenovou politiku, kde Evropa kvůli přístupu USA dost trpěla. A myslím, že GS už nepůjdou koupit online, obecně by to mělo platit pro objednávání na dálku. Jsem docela zvědavý, jak tohle chtějí uhlídat.

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tuna
 
Jak už jsem psal, solar verze je fajn. Já budu cílit na quartzovou verzi s historickým vzhledem, ta je prostě nejlepší. U quartzu není co řešit, to všichni známe. U solaru jsem rád, že ta levnější verze není zprasená.
 
 
 
 
Zelené MM
 
Byl jsem k nim hodně skeptický, na fotkách se mi to moc nelíbilo. Ale naživo je to pecka. Je to příprava na budoucnost...
 
 
 
Save the Ocean
 
Povedlo se. Naživo ještě lepší než nan fotkách. Jak samuraje, tak želvy. Kdybych si měl vybrat jenom jedny, tak bych se teď opravdu nedokázal rozhodnout. Je to speciální edice, takže očekávám, že jich bude dost, ale jak znám Seiko, tak to budou posílat po pár kusech. Takže pokud je někdo fakt chcete, zamluvte si je radši dopředu, ať nečekáte.
 

 

Tak ty Oceany jsou nádherný  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za report.

Ono by bylo asi špatně kdyby SLA025 nebyl TOP. Nemám na ně, tak na nich nějakou tu chybu budu muset najít

Zelenáči hodně překvapily a to tak že ani to X na cifru už mi nevadilo. Ale quartz tuna to je můj koník.

GS to už je jiný vesmír ale naštěstí špidlaté ručky nemusím a na strukry na cifru už stejně nevidím . :)

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

025 su vyborne. zelene MM - prisahal by som ze to je zly napad davat na tie hodinky farby, ale na chumpusovych fotkach su skvele. posledne slovo poviem az nazivo. Xko je pruser a je mi to jedno, bo si ich aj tak neplanujem kupit :) zdrazenie o 1000eur som snad aj predpovedal, neviem ci tu alebo v nejakej privatnej diskusii alebo na kave. Nuz, chceli ste safir a keramiku, tak platte :)

 

pekne su aj tie oceanske samuraje a zlate tunaky v quartzi. zvysok ide uplne mimo mojich preferencii a zaujmov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take se pripojuji s diky.. :-)

 

Docela me zajimal tvuj nahled na ty doplnkove levnejsi verze s 6r15, tak si holt pockam.. nejen komentar ke konkretnim modelům, ale vubec k te logice.. neni to spatny napad..

 

K tomu rustu cen, proc ne... Ale jak se casto ozyva, melo by to byt doplneno i lepsim nastavenim přesnosti hodinek rovnou z krabice.. ne ze si to lidi budou nechavat doregulovat doma..

 

A trochu s povzdechem zjistuju, ze asi starnu.. dost dlouho jsem koukal na ty quartzky s daydate..

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ziadne obycajne X. Je to prekrizene S a P. Tomu sa vravi pridana hodnota.

 

Zelene MM...treba vidiet nazivo, ale MARINEMASTER proste chyba.

 

Aky je teda shroud na zlatych kvarc tuna? Plast, ci zelezo?

 

No a 025 su ozaj paradne.

Upraveno uživatelem EpsteinBarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony ty zelené MM nejsou špatné, ale jak jsem se účastnil brblání nad náchylností lunety, tak při srovnání na fotce působí keramická až vulgárně. Zpětně musím uznat, že ta původní značně pozitivně dotváří charakter celých hodinek.

 

Sla jsou super. Kdybych byl na zlatou, tak ty tuny bych hned bral.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MON v okýnku navíc u GS mi moc nesedí. PRESAGE bych rád viděl zblízka, vypadají dost nadějně. A s tou lunetou u MM musím souhlasit s azeppelinem.

Díky za report

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...