Přejít na obsah

Baselworld 2018


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aldo, ja bych se tomu moc nesmal, vzhledem k cenovy politice Seika, kterou za posledni dobu nastolila, si myslim, ze Dan nebude az tak daleko od pravdy. Jestli jsou schopni takovou polozku, jako je luneta, behem tri ctyr let zdrazit vic nez trojnasobne, za plastovej shroud si reknou zcela jiste nasobek toho, co uvadis u Casia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si chtěl rejpnout do trapně trhaného pohybu ruček - ale koukám že hoši k natáčení vyfasovali nějaké "grand atrapy", když i se zašroubovanou korunkou a přes všechno to obracení a kejvání (u quartzek nechybí baterka) se jim vteřinovky ani nehnou...  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si chtěl rejpnout do trapně trhaného pohybu ruček - ale koukám že hoši k natáčení vyfasovali nějaké "grand atrapy", když i se zašroubovanou korunkou a přes všechno to obracení a kejvání (u quartzek nechybí baterka) se jim vteřinovky ani nehnou... :whistling:

Jak mám Seiko rád,tato ukázka byla.....hlava mě to nebere.

 

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdá se mi to nebo jsem v tomto vlákně přehlédl odkaz na nové Presage SJE073?:-) Ty na mě udělaly na Baselu velký dojem. Limitka (1 881 ks) s nádherným cifrem a novým kalibrem 6L35. Jsou to naživo úžasné hodinky s, pro mne, ideálními rozměry na denní nošení. Přijde mi, že byly na Baselu i tady trošku ve stínu nových "retro" potápek. Což si nezaslouží.

 

Stručně k hodinkám:

 

ocel. pouzdro, safírové sklíčko

průměr pouzdra 40.7 mm

tloušťka pouzdra 9.7 mm

nový kalibr 6L35 s tloušťkou 3.7 mm, o 1.3 mm tenší než 6R15

přesnost +15 do -10 s/den

rezerva cca 45 hod

WR 100 M

cena okolo 2200 USD, ale jestli se při tolika kusech vůbec dostanou do ČR...

 

Bo moje fotka z Baselu stála za houno, přikládám odkazy na články z hodinkee a seikowatches, kde se o těchto krasavicích dočtete více a cosi pokoukáte.

 

https://www.hodinkee.com/articles/seiko-presage-sje073-thin-introducing

 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/presage/special/sje073j1/

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já to nemyslel zle, jen mi jde o to, že u hodinek za desítku prostě nejde čekat nic jinýho než plast.

 

 

Ještě jedna věc. Dost mě štve, že začali zavádět dvojité reference - jedna pro svět, druhá pro Japonsko. Příklady: SLA017/SBDX019, teď SLA025/SBEX007, u černých želv jsou myslím dokonce tři reference. Je v tom zbytečně bordel. Zmatky to vyvolává už teď a za pár let to bude ještě horší, až člověk něco bude chtít dohledat.

Mnohem větší průšvih jsou ale podle mě limitované edice pro svět a pro Japonsko, které vypadají velmi podobně, ale v pár detailech se liší. Udělali to loni u modrých smaltovaných Presage (SPB069 vs. SARX053) a teď se to samé podle všeho chystá u zelené Prospex limitky (sbdc059), která bude mít verzi i pro svět.

 

Na margo Chumpusovho príspevku. Kto nájde 5 rozdielov? :)

 

post-957-0-28436200-1528218278_thumb.jpg post-957-0-89302100-1528218289_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

* Jedny ukazujou sestnacteho a druhe 23...

* Jedny ukazujou 14 minut po desate a druhe 10 minut po čtvrté..

* Na prvních je pootecena luneta vic jak na druhych..

* Jedny jsou bez folie na dynku..

* ..a paty rozdil se dam podat..

 

Jsou stejny ne... az na to jejich oznaceni :-))

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...