Přejít na obsah

Zkrácení tahu u Samurajů


Doporučené příspěvky

Na stranu druhou, návštěva šikovného hodináře spojená s příjemným popovídáním je neco jako pro ženu návštěva kadeřníka. A zkrácení tahu je dobrá záminka! :thumbsup_anim:

 

Návštěva proběhla, zkrácení se nakonec podařilo, ale až po mém upozornění, že jednu osičku vložila (dělala to žena) opačně. Tah je neporušený (což byl záměr návštěvy) a cena byla více než symbolická. Já si zatím v mezičase prohléhl Edox a hlavně Seiko Premier. Nakonec i na to popovídání došlo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěva proběhla, zkrácení se nakonec podařilo, ale až po mém upozornění, že jednu osičku vložila (dělala to žena) opačně. Tah je neporušený (což byl záměr návštěvy) a cena byla více než symbolická. Já si zatím v mezičase prohléhl Edox a hlavně Seiko Premier. Nakonec i na to popovídání došlo.

 

Co dodat. Dobrá práce :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mam dotaz...

Nechal jsem zkratit tah u monster o tri clanky....kdyz jsem si pro hodinky prisel, zjistil jsem, ze je tah nasazen obracene, takze spona sla zavirat "pres ruku", coz bylo nepohodlne...nechal jsem jej tedy obratit....

Kdyz mi prodavacka vracela clanky z tahu, vsimnul jsem si, ze vzala tri clanky v kuse....nezdalo se mi to, ale tvrdila mi, ze to tak musi byt, protoze jinak by nebylo zapinani vystredene...za tu chvili jsem to poradne nevyzkousel, tak jsem zaplatil 80,- a odesel...

 

Musel jsem se ale po 100m vratit....spona byla posunuta moc do strany, takze tah na ruce vytvarel opren o preklapeci cast pravy uhel....vypadalo to jako by na tahu byl nejakej zub...hruza....

 

Po navrati jsem vysvetlil prodavacce, ze to co vypada jeste jako spona, je uz ve skutecnosti neoprenova extense a ze musi jeden dilek sundat a dat na druhou stranu....vzala to zpatky k sobe a po hodine jsem si sel pro hodinky znovu ...

 

Po delsim noseni jsem zjistil, ze potrebuji tah doplnit o jeden clanek...po tehle zkusenosti uz ale sam dle navodu byt s absenci hrotu...

Jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem zjistil, ze mi prodavacka ztratila do tahu perka...osicky mi schovala, ale protikusy proste ne!!!!

 

Nastesti mezi dvema clanky jedno perko zustalo...tak jsem jej pouzil a vse je v poradku....na druhou stranu cely tah jsem musel stejne po ni predelat, protoze perka mela nasazena bez ohledu na smer sipek na tahu!

 

Mam nahradni dva clanky do tahu s osickami, ale bez perek...chci se zeptat...je nejaka sance sehnat dve perka do tahu, ktera mi ztratila??

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo s pérkama je radost. Mně když hodinář zkracoval tah na Monstrech, tak zalezl s hodinkami někam za regál, načež se začali ozývat rány jako když mlátí kladivem o kovadlinu. Po minutě bouchání bylo asi pět minut ticho po kterém mi přišel oznámit, že něco ztratil a bude to hledat po zemi. Naštěstí to našel, takže zase rány a bylo hotovo. Celkový čas zkrácení byl asi půl hodiny a zaplatil jsem 25,-.

Po téhle zkušenosti jsem si radši pořídil tu šitovou sadu nářadí a mám klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo s pérkama je radost. Mně když hodinář zkracoval tah na Monstrech, tak zalezl s hodinkami někam za regál, načež se začali ozývat rány jako když mlátí kladivem o kovadlinu. Po minutě bouchání bylo asi pět minut ticho po kterém mi přišel oznámit, že něco ztratil a bude to hledat po zemi. Naštěstí to našel, takže zase rány a bylo hotovo. Celkový čas zkrácení byl asi půl hodiny a zaplatil jsem 25,-.

Po téhle zkušenosti jsem si radši pořídil tu šitovou sadu nářadí a mám klid.

 

To snad neni ani mozny! Do ceho tam ten kovar tloukl sakrble?

Jsem fakt nas.anej...ze ja hnup jsem si ten tah neposefoval sam hned...ale s tim jsem fakt nepocital sakrble...mno nastesti ted tah sedi na monstrech perfektne a na spone mam jeste dve dirky rezervu...ale jinak nevim, kde ty perka shanet...byt jen do foroty...

 

Edit: ...ale musim uznat, ze monstra na origo tahu vypadaji proste perfektne...

Upraveno uživatelem Gorg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že místo forichtungu pro vytlačení do toho bušil kladívkem.

Snad by to sehnat šlo, asi to nebude specialita Seika. Ale asi bude jednodušší neztloustnout, abys to nepotřeboval :).

 

Jo, jenomze co ti hodinari/prodavaci hodinek umi...mam pocit, ze kazdej mistni clen je lepsi jak 90 procent z nich sakrble....

...mno nastesti to dopadlo dobre..byt o prsa.... tah je zkompletovanej, hodinky pohodlne nosim, ale ty dve perka bych fakt radeji mel doma...

Musim pozjistovat a opatrit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že člověk (a fanda do hodinek obzvlášť) by měl být schopen určitý základní stupeň náročnosti zvládnout sám. Pocit poučení z případné vlastní chyby je mnohem snesitelnější, než nasranost z lemplovství nějakého "odborníka". Ušetřené peníze jsou pak jen bonusem.

A ta pérka snad nemůže být takový problém, ne? Určitě se se ztrátou počítá i v servisech, tak bych se pro začátek zkusil poptat někde, kde prodávají a zároveň servisují značku Seiko.

Mrkni na www.altro.cz , tam je i seznam prodejců téhle značky.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejjednodušší je ( pokud teda trváš na tom, abys je měl doma) koupit je tady na fóru. stačí malý krátký inzerátek, těchto typů tahu se tadz u členů povaluje dost a dost. Já tak kupoval články ( komplety s osičkama i perkama) na samuraiky, i na Sarb-čka. Vždy to trvalo jen pár dní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že člověk (a fanda do hodinek obzvlášť) by měl být schopen určitý základní stupeň náročnosti zvládnout sám. Pocit poučení z případné vlastní chyby je mnohem snesitelnější, než nasranost z lemplovství nějakého "odborníka". Ušetřené peníze jsou pak jen bonusem.

A ta pérka snad nemůže být takový problém, ne? Určitě se se ztrátou počítá i v servisech, tak bych se pro začátek zkusil poptat někde, kde prodávají a zároveň servisují značku Seiko.

Mrkni na www.altro.cz , tam je i seznam prodejců téhle značky.

 

Souhlas...mám naprosto stejný pocity...

 

 

No, nejjednodušší je ( pokud teda trváš na tom, abys je měl doma) koupit je tady na fóru. stačí malý krátký inzerátek, těchto typů tahu se tadz u členů povaluje dost a dost. Já tak kupoval články ( komplety s osičkama i perkama) na samuraiky, i na Sarb-čka. Vždy to trvalo jen pár dní..

 

Jojo, inzerát podám mrknu i na altro...díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam nahradni dva clanky do tahu s osickami, ale bez perek...chci se zeptat...je nejaka sance sehnat dve perka do tahu, ktera mi ztratila??

 

Zajimalo by me, kolik nas tu je co jsme potratili perko. Ja na Monstrech i na Samurajich:-(

V praci jsem mel na zemi koberec - pokazde bez sance to najit... Jinak me se nejvic osvedcil spendlik do map, s tim barevnym uchytem a kancelarska svorka. Naradi jsem si jeste nebyl schopnej poridit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam nahradni dva clanky do tahu s osickami, ale bez perek...chci se zeptat...je nejaka sance sehnat dve perka do tahu, ktera mi ztratila??

 

Mam zcela obdobny problem. Cely nadseny jsem si koupil (na ChronoShopu od Kubsona) sve prvni poradne hodinky - cerna Monstra na tahu. Ovsem slecna "hodinarka", ktera tah zkracovala, se s timto typem evidentne jeste nepotkala, takze ztratila tri perka a snazila se to nahradit normalnimi roztahovacimi osickami. :suicide_anim: Bohuzel ani jeden z brnenskych hodinaru, ke kterym jsem potom sel s prosbou o radu, nema osicky s perkama.

 

Po telefonatu do Altra mi tam rekli, ze to snad muzou kdesi objednat v cene priblizne 120,- za 1 osicku!!!

 

Jojo, za chyby se plati, malo jsem procital forum na Chronomagu. Mel jsem si to nastudovat a pokusit se zkratit tah sam :bangin:

 

Ovsem hodinky jsou to krasne, presnost s odkladanim na noc na sklicko a s celodennim noseni +5 sec./den, zmerena rezerva chodu prozatim 34 hodin, takze krome toho zmrseneho tahu (snad se mi podari osky sehnat) jsem maximalne spokojeny :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam zcela obdobny problem. Cely nadseny jsem si koupil (na ChronoShopu od Kubsona) sve prvni poradne hodinky - cerna Monstra na tahu. Ovsem slecna "hodinarka", ktera tah zkracovala, se s timto typem evidentne jeste nepotkala, takze ztratila tri perka a snazila se to nahradit normalnimi roztahovacimi osickami. :suicide_anim: Bohuzel ani jeden z brnenskych hodinaru, ke kterym jsem potom sel s prosbou o radu, nema osicky s perkama.

 

Po telefonatu do Altra mi tam rekli, ze to snad muzou kdesi objednat v cene priblizne 120,- za 1 osicku!!!

 

Jojo, za chyby se plati, malo jsem procital forum na Chronomagu. Mel jsem si to nastudovat a pokusit se zkratit tah sam :bangin:

 

Ovsem hodinky jsou to krasne, presnost s odkladanim na noc na sklicko a s celodennim noseni +5 sec./den, zmerena rezerva chodu prozatim 34 hodin, takze krome toho zmrseneho tahu (snad se mi podari osky sehnat) jsem maximalne spokojeny :)

 

to uz jsme dva....pokud se pripoji dalsi mozna by se oplatilo vzit jich vic a objednat nejlevneji pres ebay a sabnout se o postovne....

 

...jinak proste smula...taky jsem si nadaval, ze jsem to neudelal hned sam....za to monstra nemohou....monstra jsou hodinky na denni noseni prace/neprace...jsem rad, ze jsem do nich sel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cybermickey: No, já bych se na tvým místě velice nasral a požadoval po slečně "hodinářce" ať mi kouká koupit perka nový! Ztratila je, její vina, můj zničený majetek. Je to stejný, jako kdyby rozbila sklíčko. Taky si ho nebudu shánět sám...

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...