Přejít na obsah

Rada při koupi-cenové rozdíly


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 100
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na eshopech v USA mas vsechny ceny bez dane. Pri checkoutu a zadani adresy se ti pripocte dan toho daneho statu USA, kam hodinky jdou. Pokud jde o inernational shipping, tak se ti dan nepripocte, ale jde to na celnici do dane zeme a dan ti vymeri tam. Pri osobnim vyzvednuti hodinek ve Statech a jejich prevozu do EU je musis proclit a zaplatit dph. V podstate tak platis dvojitou dan, jednu za stat USA a druhou pri prevozu do EU. Zbozi do hodnoty tusim 250 EUR se pri osobnim dovozu danit nemusi.

Dan pri nakupu z US eshopu se plati jen v pripade, ze zbozi je dodano do stejneho statu z nehoz je odeslano. Takze ve vetsine pripadu se VAT vubec neuctuje, kazdy stat ma jinou a je to jen par procent, ne jak u nas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vtxx S tim uplne nemuzu souhlasit. Jak jsem psal vys. Veskere ceny v US obchodech (at uz kamennych nebo eshopech) uvadeji ceny bez VAT, aby bylo mozne ceny srovnat napric staty. A potom dle toho, do ktereho statu se to posila, tak VAT toho statu se k cene pripocte. Pripadne pokud se posila do jine zeme, tak se nepripocte VAT zadne, ale predpoklada se, ze zasilka projde celnici v dane zemi, kde pripoctou dph a celni poplatek.

To co pises ty mi nedava moc smysl. Kdybych byl v NY a nechal si posilat hodinky z NJ, tak by na ne nebyla zadna VAT? To by se stat celkem dost kratil o VAT a nechce se mi verit, ze by v US takovehle "danove uniky" prosly. Ja kdykoliv jsem tam nakupoval, tak platilo to, co pisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AndyAaron: mohu potvrdit postup při nákupu v USA a přímé expedici do CZ - ano, pošta 120, doložení ceny výpisem paypal + např. ebay n. jiný e-shop, dopočet dph... Ostatně, pro tyto nákupy je zde několik vláken s instrukcemi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj pětistý příspěvek na fóru - musím si to někam uložit.

 

Kdo chce mít opici, musí mít na banány, takže tady nešpekulujte, jak ojebat stát na daních. To je zkrátka krádež. Kdo krade, ten lže, je schopný i zabít a utečou mu ze zahrady trpaslíci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vsechno moc pekne, jen se tim nejspis dopustis protipravniho jednani, at uz to (ne)povazujes za cokoli. A ze mistni clenove nechteji takto verejne k protipravnimu jednani navadet, mi neprijde jako hroceni.

 

Myslim ze to moc hrotite.... priklad: jedu na mesic do USA, dojedu koupim hodinky a normalka je mesic nosim.

Pak jedu dom a opravdu je budete clit? Ja tedy ne a za zadnou kradez to nepovazuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja kdyz se stehoval ze statu, tak v papirech bylo, ze clu nepodlehaji veci, ktere jsou ve vlastnictvi vic nez sest mesicu... just sayin?...

Tohle je zajimavy, jak se prokaze vlastnictvi delsi nez 6 mesicu u hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že asi není potřeba to nijak dál rozvádět, fakta tady padla (jak řekl Andy, je potřeba proclít vše, co není starší 6 měsíců). Na druhou stranu asi víme, že se běžně děje, že si lidi lítají třeba pro Apple věci do států a zpátky si je vezou bez krabice, jako že jim vlastně dávno patří. Nikdo to neřeší, stejně jako nikdo nebude řešit hodinky na ruce a hledat jestli je člověk má 7 nebo 5 měsíců. 

Dál už je to jen o vlastní morálce a vlastním žebříčku hodnot, jak kdo vnímá celý systém daní, cla atd. Někdo přizná a zaplatí všechno, někdo si kreativním účetnictvím stáhne daně o polovinu a oba si připadají v pohodě. Já třeba taky moc nechápu, proč bych měl Českému státu odvést 21% z hodinek, který si koupím v zahraničí - náš stát se k tomu nijak nepřičinil, že si je můžu dovolit a ještě z toho chce podíl. Na druhou stranu i kdybych si v zahraničí koupil třeba R za 500k, tak daň mizivých 105k náš stát nevytrhne. Tak jako tak, jde jen o žebříček hodnot každýho z nás. Cesty jak to obejít existujou, přesnej návod zde asi nikdo nenapíše a není potřeba se o tom asi nijak dohadovat ;)

Upraveno uživatelem Miro_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, každopádně všem moc děkuji za cenné rady a informace, ale musím vám říct, ze teď mám s nákupem ještě větší dilema :) Dost jsem přemýšlel o nákupu těch TH, ale zároveň také ve vyšší cenové relaci jsem přímo zamilovaný do Ulysse Nardin a cca dvou až třech modelů od Hublot. Proto jsem teď poslední dobou neustále zkoumal ceny, srovnával ceny jednotlivých modelů dle chrono24, e-shopů a to jak evropských, tak amerických (jelikož jak jsem již psal, za par týdnů se tam zrovna opět chystám) a také jsem se byl včera podívat u Dušáka a v Hublot na dané modely a zkusit je na ruku.. Tak třeba u TH, které se v eshopech a na chrono24 pohybují kolem 80-120 tis a u některých českých e-shopu viz Helvetia kolem 140 tis, tak ty stály u Dušáka 167 tis, mé vysněné Nardiny na netu kolem 2-230 tis max, u Dušáka 299 tis a pak u AD Hublot byl jeden model, za 270 tis a druhy za 370 tis. Pán byl milý a nabídl mi slevu z ceníkové ceny u prvního modelu na 240 tis a u druhého na 320 tis. Pořád ale ten první model stojí na netu od 160-200 tis a ten druhy od 202-250 tis. Vzhledem k tomu, ze hodinky sice miluji, ale považuji se zatím rozhodně za začátečníka, zadám tedy vás zkušenější o radu. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétně se mi jedná o tyto modely TAG Heuer CARRERA Calibre Heuer 01 Ref. CAR2A91.FT6071 (jsou to ty celočerné), Hublot Classic Ceramic King Gold 45mm, Hublot Classic Fusion Blue Chronograph Titanium 44mm 541.NX.7170.LR a Ulysse Nardin Diver Chronograph Stainless Steel Men's Watch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...