Přejít na obsah

Rolex vs Grand Seiko


mAra_

Doporučené příspěvky

to je nefer porovnanie. Rolex bucha rocne milion hodiniek jak Bata cvicky, Grand Seiko je manufaktura na 500m2. Z toho pohladu ma viac rozculuju veci ako ukazoval Dr.Sphinx, nez opatlana rucka na Rolexkach. I ked si myslim ze dr. sphinx v minulom zivote musel byt spanielsky osadnik v juznej amerike a toto je proste karma, nic viac... Proste sa tu porovnava neporovnatelne, len kvoli tomu ze jeden vyrobca to predrazil, druhy pre zmenu podstrelil a tak sa stretli v jednej cenovej kategorii.

 

Polozte tam pateky vs GS, to by bolo lepsie porovnanie. Rozhodne viac fer voci kategorii vyrobcov.

 

edit: nijako tym samozrejme neznevazujem namahu co si s tym autor vlakna dal, naopak - zadavam temu na pokracovanie :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instant. Můžeš půjčit ty pateky na to porovnání.  Nemůžeš ? Tak možná proto se srovnávají hodinky aspoň podobné cenové kategorie. Z mého pohledu je to srovnání fér. Já se rozhoduju podle toho jaký budget na hodinky mám. potom si v cílovém okruhu vybírám dle dalších parametrů. Že rolex bouchá milion ročně je jeich problém, prezentují se kvalitou a ta by měla být vzhledem k ceně excelentní. To že Grand Seiko umí zmetky je dostatečně známo. Já si to omlouvám právě velkým podílem ruční práce.

Upraveno uživatelem Dantechno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemozem, ziadne nemam. v tom predsa nebola pointa mojho prispevku. mentalne porovnavat GS s Rolexom je useless, tie hodinky sice maju podobnu cenu, ale motivacia na ich kupu je v podstate protichodna, neporovnatelna. Prienik zakaznikov maju asi jedno promile, a to su pacienti akych najdes len na hodinkovom fore. Ze to tak ma 99% ludi, lebo porovnavaju kvalitu len podla ceny, to je fakt, ale my by sme to robit nemali. V skutocnosti tym znacke Grand Seiko skodime, nez ze by sme jej pomahali. Rolex nie je pre GS ziadny benchmark, pokial ide o to, co sa da vidiet pod mikroskopom. Nakoniec, samotne fotky to dokazuju. Ale vlakno bude mat navstevnost, ne ze ne :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tim, jestli je mas, jsem to nemyslel osobne. Spis tak , ze PP je uplne jina cenova tzn. ocekavam uplne jiny level zpracovani. Proto mi prijde srovnani s rolexem vzhledem k cene logicke. To, jak je co zpracovane a za co je kdo ochoten dat peníze to si musí každý vyresit sam. Jinak ja nejsem proti rolexu, naopak, Explorery II se mi libi az tak ze o nich uvazuji - to jsou asi jedine R co bych rad vyzkousel. Jo a zajimave , aspoň pro me , bude jakekoliv srovnani provedene zpusobem viz. vyse :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi co čekáte, že byste u Pateků pod mikroskopem viděli? Já bych se toho naopak docela bál. Pod lupou a okem je to zpracování a detaily božské, ale selským rozumem ruční práce na "mikroskopické" (s nadsázkou, zase tak velký to zvětšení není:-) tak dokonalá být nemůže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta ručička na GS je modřená teplem ne? Mi přijde vcelku logické že jakmile se dostaneme do velkého macra že ten přechod na Milgách bude vypadat blbě... Ale tuším že třeba na Exp2 si na to barvení dost lidí stěžuje že jsou nabarvené jen zhora a z hrany je to vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi co čekáte, že byste u Pateků pod mikroskopem viděli? Já bych se toho naopak docela bál. Pod lupou a okem je to zpracování a detaily božské, ale selským rozumem ruční práce na "mikroskopické" (s nadsázkou, zase tak velký to zvětšení není:-) tak dokonalá být nemůže. 

 

mozno ta desia lestene hrany a perlaz, kazdy sudruh tu na fore ma svoje.. :)

 

btw u Rolexu ta rucka nie je bozska ani pod lupou, leda ze mame na mysli cinskeho boha srandy, to potom ano.  pridam nejake random Patek makro: LINK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polozte tam pateky vs GS, to by bolo lepsie porovnanie. Rozhodne viac fer voci kategorii vyrobcov.

 

edit: nijako tym samozrejme neznevazujem namahu co si s tym autor vlakna dal, naopak - zadavam temu na pokracovanie :)

Jak jsem tu už psal, patřím mezi tu promili která má oboje :-) A tak jsem fotil co mám... PP nemám a asi bych se i bál si je na to focení byť jen půjčit :-)

 

A díky za uznání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda, ze to nejsou oba modely s lunetou a tahem. Tak je rozdil R vs GS videt nejvic - ve prospech R.

Nemohl by si ty konkretni detaily nafotit, pripadne dat to nekomu, kdo je schopen v takovym rozliseni fotit? Zajimalo by mne, jak moc ty rozdily vylezou v takhle opravdu velkym rozliseni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje slavné "makro", docela nedůstojné ho dávat právě semhle, ne? :) Ono ale mělo spíš jen vyfotit zmatek pod kyklopem, GMT "lopata" je u Exp dva jinak zpracovaná hodně slušně - ano, ne ze stran, ale neruší to (na rozdíl od vteřinovek od takových sportovních Meistersingerů třeba, ale odbočuju).

 

K věci: srovnání je super. Jak se už taky psalo, GS a R jsou úplně mimoběžné značky. Pokud jde člověk po detailech, jsou GS lepší - ale dají se najít argumenty, že to vlastně není úplně relevantní a že R jde o něco jiného. A v mojí omezené zkušenosti s Rolex (n=2): zatím žádný problém, ani kosmetický, pokud nepočítám evergreeny by design - 0 antireflex, kyklop (i když aspoň esteticky už ho trochu chápu).

 

Uložení setrvačky vypadá skvěle, ale myslím, že pod takovým zvětšením bysme si sedli na zadek i z Ety.

 

GS plus R lidí asi fakt není moc. A docela by mě zajímalo, čim to je, že zrovna Exp II lákaj toli GSařů. Lopata vteřinovky ty hodinky mimochodem dělá (červené nedochůdče z předchozí generace nemusím), jinak by to byly další rolexy s fádním cifrem.

 

Karma - děda byl chvíli v KSČ, ale na moje GS zážitky by to nestačilo, tam ještě někde bude nějakej otrokář nebo něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě třeba přijdou Expy2 216570 jako největší zrůdnost ze současné sportovní produkce a to se snažím aby se mi líbily, kdyby byly 40mm a ručičky nebyly tak retardovaně nafouklé tak jsou úžasné, nedávno jsem viděl fotku s GMT oranžovou na 16570 a vypadaly skvěle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...