Přejít na obsah

Překlad R. Explorer,


Vit

Doporučené příspěvky

Pracuji na překladu Mondaniho bible o Explorer, Milgauss, Yacht-Maste a Turn-O-Graph.

 

Občas mě něco zaujme a tak to sem hodím, třeba se to někomu bude líbit.

 

Například dnes mě zaujalo odůvodnění toho proč si koupit Turn-O-Graph (předchůdce Submarinerů a první Rolex s potápěčskou (stopovací) lunetou).

Daytony ještě tehdy prostě nebyly ...

 

Jde o reklamu k modelu z roku 1950 - 1953:

 

HODINKY PRO TISÍC A JEDNO POUŽITÍ

Načasování telefonního hovoru přes oceán, výkonnost stroje, pacientův puls, rychlost vlaku, vyvolání filmu ? jak často toužíme po stopkách na našich zápěstích.

Ale  hodinky se stopkami (chronograph) jsou velmi komplikované zařízení, které nemusí odolat nástrahám běžného aktivního života. Díky svým tlačítkům nemohou být pořád skutečně vodotěsné. Nemohou mít automatický nátah, protože jejich strojek obsahuje stovky dílů navíc. Jejich mechanismus je složitý a může vyžadovat dražší servis.

V devíti případech z deseti může funkci stopek splnit Rolex ?Turn-O-Graph? a navíc nemá žádnou z těchto nevýhod. Světově proslulý číselník Rolex Oyster Perpetual je obklopen Rolexem patentovanou lunetou (neboli mezikružím), která může být otáčena rukou. Stupnice je značená od nuly do šedesáti; nula je díky červenému trojúhelníku velmi výrazná. Nastav červenou značku ?nuly? na pozici sekundové, minutové nebo hodinové ručky a po skončení dané doby může být uplynulý čas jednoduše indikován v sekundách, minutách či hodinách. Tedy díky jednoduše nastavitelné lunetě bude odměřen čas téměř jakékoliv představitelné činnosti.

Pokud budete mít nějaké důležité jednání v pět-třicet, nastavte na číselníku trojúhelník na půl cesty mezi 5 a 6. Při každém pohledu na číselník budete upomenut.

?Turn-O-Graph? je pokročilou verzí Rolex Oyster Perpetual, obsahující znamenitý strojek Rolex Precision.

Chráněn jedinečným pouzdrem Rolex Oyster a osazen dvakrát jištěnou korunkou ?Twinlock?, je stoprocentně vodotěsný do hloubky 150 stop.

?Turn-O-Graph? je plně automatický, poháněn  pomocí tichého rotoru samo-natahovacího mechanismu.

Uhlově černý číselník je elegantní a praktický. Luminiscence ruček a číselníku je nadprůměrná. Dokonce i sekundová ručka má luminiscenci na konci.

?Turn-O-Graph? je stabilní, super nárazuvzdorný a odolá i drsnému zacházení.

post-1538-0-34471700-1522688727_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasna a opravdu tezka kniha:))

 

To mi povídej, to skenování je porod.

 

Napiš si me do seznamu zájemců o finální podobu.

Nechceš udělat i GMT mastery?

 

Možná, až dodělám toto a seženeš sken ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • Po roku...
  • po měsících...

Trochu jsem se dnes trápil s překladem této věty:

obrazek.thumb.png.32e43d258811b525237c5b006d2d99f9.png

 

s pomocí tohoto zdroje:

https://newsroom-content.rolex.com/-/media/project/rolex/newsroom/rolex/rolex-newsroom-int/about-rolex/history-of-rolex/en_02_rolex_history_english_2018.pdf

obrazek.thumb.png.a0701e4e9221fb2db33f00673b3f9dc0.png

 

jsem to nakonec přeložil takto:

Ale skutečná historie “námořnických hodinek“ známých jako YACHT-MASTER začala až v roce 1992, když Rolex uvedl Cosmograph Daytona ze žlutého zlata s koženým řemínkem (ref. 16518) a Patrick Heiniger převzal od svého otce Andreho vedení Rolexu.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...