Přejít na obsah

Orlík 95 a 105


Doporučené příspěvky

To bude asi tím, že nové strojky mají širší základnu, tak se IMHO do relativně malého pouzdra blbě vejde.

Vše stojí na základě cal.93-94, takže i stejný rozměr základny jako cal.68, myslím že použití rozměrů cal.50, by bylo lepší, takže na podzim Orlík 155. :lol2:

Upraveno uživatelem zekon7302
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Myslíš nevystředěná mimostředka?

Jojo, asi jsem se ve vzteku nevyjádřil jasně...

 

mám to stejně

Mluvím o tom a píšu to všude, já už na tu nesouměrnost radši nekoukám, ještě bych chytil nějaký tik.

 

edit: ještě mně zaujala rozdílnost barvy kovu lunety a pouzdra, ale jedná se pouze o rendr, takže kus na prodejně bude ůplně něco jiné.

Ohm-Aztec - jo, je to pekelne nizko

Jsem rád, že v tom nejsem sám... Ale jinak 95 jsou pěkné. Měl jsem jak první limitku, tak tu financovu a tahle je hned za nimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadaj dobře, ale kam se podělo logo prim manufaktůra? To ho jako už něsměj používat, nebo ho přestali používat co to koupil starej Strnad. S tou mimostředkou nejde nic dělat,  je to kvůli tomu, jak jsou poskládaný převody v tom původním kalibru 94 bo 95 aby to proporčně sedělo s původními orlíky muselo by se zvětšit pouzdro a ciferník. Tipoval bych tak někam ke 40ti milimetrům. Jo a ještě k těm rozměrům strojků původní primácký strojky měli průměr 25mm teď mají "standartizovaných" 25,6mm když pominu zvětšený odvozeniny s označením 01.

Upraveno uživatelem t.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hodinky jsou to pěkný. Drží se předlohy.

 

Všichni víme, že to byla obšlehlá Omega dokonce i včetně countdown lunety.

 

No a teď trochu úvaha...

Protože ani žádná firma z vyšší hodinařiny (kam se Elton sám imho situuje) si nepřipomíná éru, kdy vesele kopírovala, viz éra rlx sub like modelů, tak ani Elton by to nemusel dělat tak masivně všema těma verzema Orlíků.

Nějak se mi nechce věřit, že třeba Tag vytáhne nějaký pseudosuby s mercedesí ručkou jako retroedici...

 

No a tuhle retro "Omegu" už udělala sama Omega modelem Seamaster 300 coax 1957 ne?

 

No a nebo se smiřme s tim, že Elton neni úplně top firma a u ne-luxusníxch značek tohle nikdo neřeší.

 

Nemá to pointu, spíš ta úvaha jen končí otazníkem... Za mě, Orlík byl sice vydřenej v těch soc. podmínkách, unikátní v mnoha parametrech, ale byl prostě okopčenej. Byl supr, je legenda, ale do dnešní doby se nehodí ten design 1:1 dokola vytahovat. Možná jednou dvěma edicema... ale dost.

Tohle je přesný, viděl bych to podobně, ale kdyby stáhli z cenu z padesátky na patnáctku a jeli to v tisícovejch sériích tak by jim tady lidi v Česku a divokým Východě  trhali obě ruce Omega Neomega. Bo ale se to nestane - tak je to fakt jen okopčená omega.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to by museli více věcí a podstatných záležitostí....., stačily by i stovky, ale tam už je to dávno ztracený,poslední věrný primkař udělal Primbibli a tím to skončilo. Holt hodinky nejsou bévépéčko.  :notworthy:

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto počtu zaměstnanců, je to nejlepší strategie jakou mohli zvolit. Na nostalgii a cenu kterou si jen tak někdo nemůže dovolit, můžou fungovat úplně v pohodě řadu let. Časem může Elton ještě překvapit, i když je to zatím pouze lokální záležitost.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...