Přejít na obsah

Fotka

Monta Oceanking

Monta potápky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Kluk jako buk

Kluk jako buk

Eight miles high

• Member_50
  • 899 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Yellow Submarine
  • Fanoušek značky:Chrrr Ward

Publikováno 4.duben.2018 - 22:22

Možná tenhle model mnozí z vás zaregistrovali dneska na Hodinkee, ale jelikož se mi dost líbí, tak jsem se je rozhod sdílet i tady a rád bych slyšel váš názor.

Našel jsem jedno starší Monta vlákno, pokud by někdo z moderátorů rozhodnul, že by se měly sloučit. Jinak hodinky se sice honosí nápisem Swiss made, ale je to americká značka, proto americká sekce.

Teď už k samotným hodinkám: průměr 40,7 mm, výška 11,9. Uvnitř Sellita s ozdobeným rotorem. Vzhledem jsou to (IMHO) poměrně originální potápky, který můžou být zajímavou a nemainstreamovou alternativou k Aquaracerům, Oriskám, Alpinám, anebo třeba MkII.

Přiložený soubor  H20A7489.jpg   219,89K   25 Počet stažení

Cena je trochu vyšší $1,530 na gumě a $1,730 na tahu bez daně, ale pokud by zpracování odpovídalo fotkám, tak podle mě není zase tak moc mimo. Zvlášť, když si TH účtuje za Aquáče s automatem přes šedesát.

Víc fotek najdete na instagramu. Zejména zpracování tahu, včetně spony, vypadá náramně. A dělají i GMT verzi. Škoda, že si je člověk nikde nemůže osahat, nicméně osobně si píšu značku Monta na seznam microbrandů, který budu do budoucna sledovat.

#2 krtenek

krtenek

Megazávislák

• Member_50
  • 3 230 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 5.duben.2018 - 04:22

Vypadají moc dobře, dobrej tip.

#3 Hrabe_X

Hrabe_X

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 80 příspěvků(y)
  • Bydlí:Světlá nad Sázavou
  • Fanoušek značky:Omega, Prim, Eterna, Oris, Traser

Publikováno 9.červenec.2018 - 10:17

Osobně se mi více líbila první generace Monta Oceanking. Pouzdro bez ochrany korunky bylo originálnější vč. použitého strojku Eterna cal. 3909A.

První gen. jsem považoval za jedny z nejpovedenejších a nejlépe vybavených hodinek ve své cenové relaci vůbec.

Bohužel dle mého názoru u výrobce vyhrál tlak na cenu, a proto změnili jak strojek, tak design.

Myslím, že se tím výrobce sám poškodil, ale zase první verze nebude ztrácet na ceně mezi sběrateli rarit.

První verze zde: https://www.timepiec...monta-oceanking

#4 liskus

liskus

Začátečník

• Members
  • 11 příspěvků(y)
  • Bydlí:Nedaleko Prahy
  • Fanoušek značky:Breitling

Publikováno 17.červenec.2018 - 17:30

Moc pekne, preferoval bych variantu bez datumovky

#5 krtenek

krtenek

Megazávislák

• Member_50
  • 3 230 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 18.červenec.2018 - 16:49

Jen si říkám jak to je v případě takovýchto zámořských mikrovýrobců se servisem - nové těsnení, sklo apod. Lze se spolehnout, že za 5 - 10 a více let budou díly k dispozici?

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Monta, potápky