Přejít na obsah

Monta Oceanking


Doporučené příspěvky

Možná tenhle model mnozí z vás zaregistrovali dneska na Hodinkee, ale jelikož se mi dost líbí, tak jsem se je rozhod sdílet i tady a rád bych slyšel váš názor.

 

Našel jsem jedno starší Monta vlákno, pokud by někdo z moderátorů rozhodnul, že by se měly sloučit. Jinak hodinky se sice honosí nápisem Swiss made, ale je to americká značka, proto americká sekce.

 

Teď už k samotným hodinkám: průměr 40,7 mm, výška 11,9. Uvnitř Sellita s ozdobeným rotorem. Vzhledem jsou to (IMHO) poměrně originální potápky, který můžou být zajímavou a nemainstreamovou alternativou k Aquaracerům, Oriskám, Alpinám, anebo třeba MkII.

 

post-31146-0-89679900-1522876026_thumb.jpg

 

Cena je trochu vyšší $1,530 na gumě a $1,730 na tahu bez daně, ale pokud by zpracování odpovídalo fotkám, tak podle mě není zase tak moc mimo. Zvlášť, když si TH účtuje za Aquáče s automatem přes šedesát.

 

Víc fotek najdete na instagramu. Zejména zpracování tahu, včetně spony, vypadá náramně. A dělají i GMT verzi. Škoda, že si je člověk nikde nemůže osahat, nicméně osobně si píšu značku Monta na seznam microbrandů, který budu do budoucna sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Osobně se mi více líbila první generace Monta Oceanking. Pouzdro bez ochrany korunky bylo originálnější vč. použitého strojku Eterna cal. 3909A.

První gen. jsem považoval za jedny z nejpovedenejších a nejlépe vybavených hodinek ve své cenové relaci vůbec.

Bohužel dle mého názoru u výrobce vyhrál tlak na cenu, a proto změnili jak strojek, tak design.

Myslím, že se tím výrobce sám poškodil, ale zase první verze nebude ztrácet na ceně mezi sběrateli rarit.

 

 

První verze zde: https://www.timepiecechronicle.com/features/2017/5/4/inside-out-monta-oceanking

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...
  • po měsících...
  • po měsících...

Než zakládat nové vlákno, třeba by šlo přejmenovat pouze na "Monta watch"

V předprodeji je nový model - Monta Noble 

Krásně tenké pouzdro (<10mm), datumka na 6, 38,5mm průměr, modifikovaná Sellita SW300, 150m vodotěsnost, sunburst, 7 vrstev vnitřního antireflexu na safíru, super tah.. 

Za mě fajn počin... 1600USD v předprodeji..

product-feat-monta-noble-blue_530x.png?vmonta-noble-shared-detail-h.jpg?v=0monta-noble-shared-detail-g.jpg?v=0

 

 

Upraveno uživatelem vikinho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Značka Monta je pro mě hodně přitažlivá. Opravdu se mi líbí všechny ty detaily, které hodinky mají, včetně spony ala glidelock. Ovšem co se mi nelíbí je to, že nemají zastoupení v Evropě a tím se dostávájí téměř na cenovku Tudorům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, našel jsem tohle vlákno, tak přidávám svoje Monta Triumph blue, kupoval jsem před rokem. Tenhle model s modrým ciferníkem už se nevyrábí, ukončili produkci. 

  • Za mě nejvíc nošený model, skvělé zpracování - příjemný tah s možností mikroregulace. Vzhledem k tomu, že mám malé zápěstí nevyužiji naplno, ale když jsou dlouhé večery, je to příjemná změna :) 
  • Barva ciferníků se mění na světle - má dle mého pozorování 3 různé odstíny.
  • Přesnost
  • Luminescence (viz foto. pardon za kvalitu) - za mě nejlepší lumi, co pozoruji na svých hodinkách - plně vybarvené indexy a ručičky, dlouhá výdrž
  • Šroubovací korunka +, párkrát jsem je vzal do vody a na nějaký lehký koupání a nikdy žádný problém. 
  • Jako nevýhodu pozoruji sponu, která je trošku delší a vytváří tak pocit, že se Vám divně kreje se zápěstím. 
  • Bohužel jak nastínil kolega, tím, že nemají zastoupení v Evropě, je nepříjemné pokud člověk chce řešit na hodinkách servis a celé se to samozřejmě promítne do ceny.

    Určitě chci od této značky koupit ještě nějaký ten model. Z nových se mi líbí Monta Noble anthracite, ještě si chci počkat jestli nepřijdou s něčím novým. 


 272795777_480186470284957_5234529332919352128_n.thumb.jpg.8bfd3343c95615258c6dca74ef79e567.jpg271967436_710149023307472_2286330182899988109_n.thumb.jpg.72ab8e6f30171dc9661b5bb90b4e2d76.jpg272162331_629067668329808_3092220348618842592_n.thumb.jpg.6a294092b09cfd873ea44fc514c6e438.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...