Přejít na obsah

proč už nemám potápky


JMK

Doporučené příspěvky

JMK - Samozřejmě, že tu pravou podstatu diverů tady nevyužije prakticky nikdo z nás, takže je kupujeme prostě proto, že se nám ten styl líbí, ale asi bych je úplně nezatracoval skrze lítání na ruce, nebo výšce a dalším aspektům které jsi zmínil, protože jsou i takové, které to vše dost popírají, dělají se v měnších velikostech, i s nižšími pouzdry, ale podle mě jde hlavně o to, jak ty hodinky sednou na ruku, protože když sednou opravdu dobře, tak lítat nebudou.

Jinak s tou WR, 100m a šroubovací korunka je u spousty hodinek, jak již zmiňovali i další a stačí to naprosto v pohodě. Sám mám jako univerzály Alpiny, které mají WR100 a šroubovací korunku a neřeším nic, moře jim nevadí, šnorchlování taky v pohodě, prostě no problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 120
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jsou lehčí, takže se tak nenatřásaj.

 

To by mě docela zajímalo, co by odhalil akcelerometr. Mezi nějakými lehčími a těžšími hodinkami a jestli by to na ně mělo nějaký podstatný vliv, co se týká odolnosti.

 

Já bych neměl odvahu se na tuhle cestu spolehnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych měl na hodinky víc peněz tak jdu jednoznačně do Rolexů. Jsou univerzální a rozměry ideální plus korunka. Zajímalo by mne jak mají zřeba ty sarby řešeniu korunku že tam nenateče:-) Liší se to co firma nebo je to nějak stejný? Každopádně výživný vlákno. Pište pište třeba Ball zavrhnu:-)

Upraveno uživatelem JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o vkusu, pocitu a životním stylu. Já si zase(kromě naprostých výjímek) neumím představit sám sebe s oblekovkami. Ani žádné nemám, kromě několika primek, z nichž na ruku beru jen jedny a to tak jednou ročně. A to o čem píšeš - jízda na kole a třeba manuální práce plus třeba dělání dříví v lese - dělám vše s hodinkami na pravé ruce a zatím nesleduji nějaké újmy na strojcích. :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na Tom podobne.

Do vody beriem hociktoré wr50 čo mám, teda okrem takých na jemnej koži. Kľudne sa s wr50 aj šnorchlujem a zatiaľ to všetko prežilo úplne v pohode. Osobne ako jedinú výhodu potápiek vidím lumi. Tú však môžu mať dobrú aj field/military alebo pilotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych se bál vzít do vody něco vážně drahého s WR 50m a méně. Ale říkám si že pokud mám tlakovku a přetěsněno tak by si třeba ty moje SARBy (WR100m) nezasloužili věrnost pokud by to nezvládly. Hodinky by měli procházet zkouškami života tak aby mohly dokázat jak kvalitní jsou.

 

Potápky pro mne na občasné zaplavání mi připadají jako krájet chleba motorovkou. A naopak nedopřát hodinkám s WR 100m trochu vody je jako mít Jeep ale radši do polí jezdit v tanku:-)

 

Ještě mne napadá že absence lumi u Ball taky nevadí i když to tritium nesvítí moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych měl na hodinky víc peněz tak jdu jednoznačně do Rolexů. Jsou univerzální a rozměry ideální plus korunka. Zajímalo by mne jak mají zřeba ty sarby řešeniu korunku že tam nenateče:-) Liší se to co firma nebo je to nějak stejný? Každopádně výživný vlákno. Pište pište třeba Ball zavrhnu:-)

 

Ak nemáš prachy na Rolex, stále je tu kopa homage modelov + Christopher Ward  :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, jestli ta zmínka o Wardech je úplně koser :)

Jinak já mám aktuálně podobné dilema, mám prepotapkovano, ale zjistil jsem, že vysoce univerzální Sinn 104 potapky na ruku nepustí. Přesto si jedny oranžový Suma k moři nechávám.

Jo a Bally koupím co nevidět, model Eternity

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokusan: To ne ale na běžky, na houby,do hor a do hospody jo a tam už nastává ten problém co jsem prve popsal. A držet si doma víc než troje hodinky nechci.

 

Jedny budou na každodenní nošení včetně přírody a občasného plavání i koncertu filharmoniků (třeba to budou ty Bally).

 

Druhý jako otloukánky na cokoliv kde by se mohly poškrábat nebo úplně oddělat nebo na cesty kdy čekám že budu okraden (legendární Casio ala Bin Ládin i když trochu jiný model).

 

A třetí SARB021 jako láska která nerezaví ani po letech. I když ty by klidně zvládli zastat univerzální funkci ale chci něco prestižnějšího.

 

Nebo to nechám jak to je. Sarby budu tahat denně i k tomu moři třeba a oblekovky nechám na akce kde čekám měření pindíků.

Upraveno uživatelem JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každej v tom má někdy jasno:

1) Hodinky za pět litrů si koupí jen magor, to je jasný

2) Hodinky za dvacet mi vydrží celej život, to je jasný

3) Už potřebuju jenom jedny na potápění, jedny do opery, jedny až budu pilotovat letadlo, jedny na sudý dny, jedny na lichý dny a jedny do auta, to je jasný

4) P: Orient, Steinhart, Seiko, Sinn, Nomos, Tag Heuer

5) K: Rolex

6) P: Rolex, K: Casio

7) Smrt nebo celý odznova

 

Mimo tohle jsou lidi s AP a primkaři, to je kapitola sama pro sebe.

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik lidí, tolik chutí. Každý dává přednost nějakému designu a tak ti může poradit je ze svého pohledu. Kup si, co se ti líbí, stejně budeš s největší pravděpodobností hledat dál ideální model... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...