Přejít na obsah

proč už nemám potápky


JMK

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 120
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Každej v tom má někdy jasno:

1) Hodinky za pět litrů si koupí jen magor, to je jasný

2) Hodinky za dvacet mi vydrží celej život, to je jasný

3) Už potřebuju jenom jedny na potápění, jedny do opery, jedny až budu pilotovat letadlo, jedny na sudý dny, jedny na lichý dny a jedny do auta, to je jasný

4) P: Orient, Steinhart, Seiko, Sinn, Nomos, Tag Heuer

5) K: Rolex

6) P: Rolex, K: Casio

7) Smrt nebo celý odznova

Mimo tohle jsou lidi s AP a primkaři, to je kapitola sama pro sebe.

:D

 

Tohle je dobre :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Bych si ve městě, ležícím na soutoku Svratky a Svitavy, nelajznul bez potápek jen tak, třeba do Alberta.

Na soutoku Svratky a Svitavy neleží žádný město. Tam je jen a pouze štatl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o to že by nebylo dost univerzálních hodinek. Chtěl jsem se hlavně podělit o osvícení a prozření že potápky jsou poldle mne jen pro potápěče. Mne k ničemu nejsou a asi nebudou. Mám rád když hodinky odráží životní styl alespoň trochu.

 

Jinak já to měl s vývojem jinak.

První hodinky v 7mi letech oranžový digi Casio nevim za kolik.

Pak v 16ti za první pořádnou brigádu Wenger quartz za skoro 5 tis. a myslel jsem že jsem boháč:-)

Potom v 24letech k zanoubení Longines Master Collection za trochu víc.

Pak následují za rok SARB021 za 68 tis. jenů.

Pak za rok potápky Orient za asi 3 tis. a letos nový model za 7tis.

Mezi tím jen nákup Casio digi do akce na Alze a zjistil jsem že to je dost legendární kus a že jsou fakt supr užitný a za zy prachy poklad.

Jinak nic nikdy takže od Longines do teď 10 let a celkem mírný nákup ne?

 

No a teď potápky ahoj, Longines moźná ahoj a za ně asi Ball za asi 25 s tím že si tam asi nechám dát ten smalt na dýnko s rodinkou:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Ball za asi 25 s tím že si tam asi nechám dát ten smalt na dýnko s rodinkou:-)

Myšlenka hezká, ale budou se ti blbě prodávat, až budeš kupovat Rolex.

 

Potápky nepotřebuješ, stejně jako chrona, pilotky, oblekovky a vlastně celkově hodinky. Ale o tom to není, že.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím prodejem je to tak. To mne trochu odrazuje. Ale Rolexy jsou na pořadu dne až se rozjede podnikání ve kterým se mi nedaří a až nebudou stát tolik co moje auto skoro. Takže to nechám jak to je nebo vyměnim Longines za Ball. Až by bylo dost peněz na Rolex nebude mne mrzet že mi doma sedí hidinky za 25 tis. Za celejch 10 let chrononemoci jsem nešel přes 50 tis a nepudu asi nikdy. Jen pokud bych měl pocit že neni co jinýho kupovat. Jinak ten Ball ve mne evokuje věci co mám rád. Spojení se železnicí, zakládají si na přesnosti a odolnosti a snaží se vybírat si ambasadory z řad dobrodruhů, k tomu miluju atmosféru románů Julese Verna kterou mi přes tu železnici a svébytnej styll připomínají. Taky mne fascinuje tritium. Odmalička jsem miloval fosforový cetky a tritium je sen takovýho maníka:-)

 

A když mne přepadne industriální nálada po shlédnutí Vetřelce nebo tak něco porochnim se s Casiem za pár šupů. Tam se člověk může vyřádit a měnit kus každej měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud chceš hodinky na celý život, nebo aspoň na dobu co budou funkční tak proč ne :-) Ball je mi velmi sympatická značka, s nimi chybu neuděláš.... Jinak já mám u sebe stále fotku rodiny, a dost často ji měním, u hodinek spíš koukám na ten kalibr, jsem trochu snobec, no :-) Ale Ball to má pěkně vymyšlené, to se musí nechat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, ta fotka na dýnku je zajímavá věc, ale trošku bizár. Fotku rodiny si dej do peněženky a na dýnko se vykašli.

 

Ball dělá fajn hodinky, cena/výkon dobrý, jako hodinky na celej život si je představit neumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k uvodni otazce, mam od Omegy PO s WR 600M. U more sem uz par let nebyl, kdyz se v lete koupu v rybnice davam je na ruku, mam rad jistotu, presny cas potrebuji vzdy a vsude

 

Pak mam jeste neco do rakety, ale to jen tak do zalohy, kdybych nahodou letel na ten Mars

 

Toz tak to mam ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tohle vlákno mělo být o nepotřebnosti potápek :-D Proč by Ball nemohly bejt na celej život? Znám horší kousky co běží bez údržby 20 a více let. S normálním servisováním můžou sloužit klidně 50 let. To klidně i ty SARBy podle mne. Hlavní je údržba a naděje že značka za pár let nezanikne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsem dost monogamní. Viz. výše a nečekám změny chování. Je to jako s manželkou. Když při prvním náznaku nudy a okoukání neměníš dostaví se opět vlna zájmu a nadšení. Pokud si teda vybral s rozvahou nadčasovej model ženy. Pořádnou fem fatale a ne nějaký homage :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla jen nadsázka a pokus o vtip. Nesrovnávám svou paní a hodinky. Srovnávám podobný vlny pobláznění a nadšení s chvílemi kdy si ceníš kvality nad pocit okouzlení. Myslím že by to rozumnou ženu neurazilo a k tomu jsem jí tu vyzdvihoval jako fem fatale což by jí určitě polichotilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo potapky taky nepotrebuju, ale kdyz ty GS divery jsou jsou krasny no....tak krasny, ze z nich budou kancldivery a na dobrodruzo budou marathony gsar- tritium jsem vzdycky chtel. Takze nepotrebuju zadny a mam/budu mit dvoje:D takze jsem ti vlastne nepomohl.

 

Jinak GS nosim na tesno (zlata mikroregulace) a nic se nekvedla a jsou pohodlny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...