Přejít na obsah

Švýcarská trojka s US nádechem


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

(POKUD VÁS NEZAJÍMAJÍ DOJEMNÉ PŘÍBĚHY, ALE MÁTE CHUŤ PORADIT, PODĚLIT SE O ZKUŠENOSTI, PŘESKOČTE O PÁR ODSTAVCŮ NÍŽE)

 

jsem zde nový, tak se krátce představím, než se dostanu k mému "problému". V mé sbírce jsou od mládí ošoupaný Casia a fake Omegy, co táta splašil, když cestoval po Asii. Nicméně právě ty Omegy vzbudili můj zájem o hodinky obecně. Jsem na začátku této sběratelské cesty, začal jsem kvalitnějšími quartzy. První byly "věčné" hodinky od Citizen se solárně vyživovaným akumulátorem, o přesnost se stará rádio, pro mě technická zajímavost. U hodinek chci nějaký příběh, tradici či něco technicky zajímavého. Následovaly hodinky Maurice Lacroix. Zvučné jméno, líbí se mi.

 

Nyní jsem se přehoupl přes životní jubileum a řekl jsem si, že si k tomu udělám radost. Začal jsem se porozhlížet po automatech. Z nevysvětlitelných důvodů inklinuji ke značce Certina a Tissot. Klasika. Takže hodiny přebírání eshopů, desítky otevřených tabů v prohlížeči. Rozpočet jsem si stanovil na 20k s 10% odchylkou v případě nějaký velký parády. V designu jsem vcelku konzervativní. Jenže jsem narazil na Hamilton Khaki Pilot Day Date, ano, přesně ty z Interstellaru. Myslel jsem, že mám vyhráno, uchvátily mě, měl jsem jasno. Zajímavé a hezké zpracování, historie značky, Swiss made, zajímavý příběh hodinek - Interstellar, oblíbený film, hrají tam významnou roli a i ta případná metafora hodinek a filmu znázorňující rodinné pouto. Myslel jsem, že to zvládnu bez pomoci, jenže . . .

 

(KONEC DOJEMNÉHO PŘÍBĚHU)

 

. . . JENŽE, včera jsem zabrousil do vod Jomashopu a najednou jsem se potenciálně dostal na jiné ceny, resp. při daném rozpočtu na jiné hodinky. A objevily se Raymond Weil Freelancer Open Balance Wheel Auto (RW-2710-ST-20021) za 725 babek. Což se s dopravou, clem a daní dostávám na požadovaný rozpočet (resp. zajímavou cenu v případě Interstellarů). A je tu dilema - Raymondy nebo Interstellary? Příp. abych uspokojil Tissot choutky, k Interstellarům přihodit Tissot Everytime Swissmatic Automatic, kdy v tomto kombu jsem stále v rozpočtu. Ale u této kombinace jsem na vážkách - jestli je nutno za každou cenu kombinovat, spíš ne.

 

Další vážky přináší sám Jomashop, nevím, co si o tom myslet. Pročetl jsem tu spousty příspěvků na toto téma a instinkt mi říká, že by to mělo být v pohodě. Spousty pozitivních zkušeností, žádné výrazně negativní. S nižší cenou počítám i s nutností příp. reklamace pouze u prodejce a další "služby" okolo. O originalitu hodinek se nebojím. I přes to mám ale jisté pochyby. Proč Jomashop na fotkách hodinek vyretušuje na zadní straně hodinek označení kalibru (všiml jsem si toho u Hamiltonů i RW)? Sakra, v ČR ty RW neseženu pod 50k, z Jomashop je dotáhnu i s poplatky za 20k! Hledám ten háček.

 

Rozhodnutí je na mně, rád bych si ale přečetl a budu vděčný za Vaše postřehy, doporučení, názory.

 

Díky, Dejv

 

Raymond Weil Freelancer Open Balance Wheel Auto

https://www.jomashop.com/raymond-weil-mens-watch-2710-st-20021.html

 

Hamilton Khaki Pilot Day Date

https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h64615135.html

 

Tissot Everytime Swissmatic Automatic

https://www.jomashop.com/tissot-watch-t1094071605100.html

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je těžký, ty RW jsou, dle mě, fakt hnusný, no a ty Hamiltony a Tissotky zas málo zlevněný, na to, aby mělo smysl kupovat u šedivky a nemít mezinárodní záruku. Zaplatíš poštu, DPH a výpalný a jsi možná 10% pod nákupkou (se slevou) u AD typu Koscom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je těžký, ty RW jsou, dle mě, fakt hnusný, no a ty Hamiltony a Tissotky zas málo zlevněný, na to, aby mělo smysl kupovat u šedivky a nemít mezinárodní záruku. Zaplatíš poštu, DPH a výpalný a jsi možná 10% pod nákupkou (se slevou) u AD typu Koscom.

 

AD předpokládám, že je autorizovaný prodejce. Když počítám Hamiltonky - Koscom 22.400,- Kč, Jomashop + dovoz + DPH 15.800,- Kč. Z toho mi vychází o 30% levnější hodinky za cenu ztráty mezinárodní záruky.

 

Jak poznám AD? Nebudu dělat haura, jde mi hlavně o cenu, mez. záruku jsem ochoten oželet, nejsem však schopen dohlédnout dalších nevýhod "šedivek". V ČR jsem je chtěl koupit ZDE. Jak zjistím, že mi od nich nepřijde šedivka a budu mít na hodinky mez. záruku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde jest seznam ofiko prodejců. http://www.hamiltonwatch.com/store-locator?country=CZ

 Na slušný zeptání a možná platbu v hotovosti ti daj 10% slevu asi všude, v Koscomu teda určitě. A taky napiš panu Stuchlíkovi do Zlína, ten bude umět tu slevu nejspíš ještě o fous vyšší.

 Moje hranice pro to, koupit něco od šedivky typu jomashopu, jest 60% dolů. A až je budeš prodávat, prodáš je líp s papírama od AD..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasuju pro Hamiltony, zvlášť když k nim máš příběh ;) To, co píšou chlapi výše, je samozřejmě do jisté míry pravda, ale pokud nechceš prodávat (když jsou to první pořádné, tak ty si asi člověk nechá, ne?), tak bych mezinárodní záruku neřešil. Osobně jsem s hodinkami z Jomashopu nikdy neměl žádné problémy (což může být samozřejmě jen štěstí), naopak několikrát jsem reklamoval u AD pořízené Orisky (skutečná tragédie), od Warda mi přišly hodinky taky poněkud "rozštelované", z Jomashopu vždy vše naprosto OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě jsou všechny dost hnusný, za ty prachy už koupíš jeté Hydroconquesty na foru což je imo mnohem lepší hodinky jak značkově tak co za ty love dostaneš. Jenom kvůli tomu že MOC je 50k neznamený že mají takovou hodnotu, to je taková politika jak u Invicty MOC je 50k ale prodávají za 10k a zákazník má pocit jak ušetřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde jest seznam ofiko prodejců. http://www.hamiltonwatch.com/store-locator?country=CZ

 Na slušný zeptání a možná platbu v hotovosti ti daj 10% slevu asi všude, v Koscomu teda určitě. A taky napiš panu Stuchlíkovi do Zlína, ten bude umět tu slevu nejspíš ještě o fous vyšší.

 Moje hranice pro to, koupit něco od šedivky typu jomashopu, jest 60% dolů. A až je budeš prodávat, prodáš je líp s papírama od AD..

Děkuji, škoda, že iHodinky nejsou AD, pánovi z iHodinek jsem ohledně Hamiltonů psal, výborná komunikace, má je skladem, příznivá cena. Co je mi zvlášní, v popisu obsahu balení uvádí mezinárodní záruční kartu a v emailu mi sdělil, že k hodinkám dodává to samé, jako výrobce :/

 

AD eshopy nemají skladem, takže to bude boj, ale určitě jste mě nasměrovali směrem AD a zkusit hendlovat s cenou.

 

Ještě se zeptám na názor ohledně iHodinek, co jsem zmiňoval výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě jsou všechny dost hnusný, za ty prachy už koupíš jeté Hydroconquesty na foru což je imo mnohem lepší hodinky jak značkově tak co za ty love dostaneš. Jenom kvůli tomu že MOC je 50k neznamený že mají takovou hodnotu, to je taková politika jak u Invicty MOC je 50k ale prodávají za 10k a zákazník má pocit jak ušetřil.

U RW asi ne. Zrovna jsem byl na kukandu v koskomu a hodinky ( po kterých sám koukám ), které na jomashopu jsou za 600 dolarů tam mají opravdu za 50.000,-  :eek:

https://www.jomashop.com/raymond-weil-watch-2754-sr-05500.html

https://www.hodinky-koscom.cz/cz/raymond-weil-2754-sr-05200

Upraveno uživatelem Ruiz.aw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U RW asi ne. Zrovna jsem byl na kukandu v koskomu a hodinky ( po kterých sám koukám ), které na jomashopu jsou za 600 dolarů tam mají opravdu za 50.000,-  :eek:

https://www.jomashop.com/raymond-weil-watch-2754-sr-05500.html

https://www.hodinky-koscom.cz/cz/raymond-weil-2754-sr-05200

Jak tuhle situaci budes resit? AD a rozbity nejmin tri prasatka nebo Jomashop a relativni uspora?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to řešit nebudu, já každej den koukám po jinejch  :lol2:

Ale tyhle RW vypadají naživo skvěle a ........ z jomashopu je budeš mít i s poplatky za nějakých 15 - 16 a to je sakra rozdíl.

a teď máš na mysli ty RW, co po nich koukám já či ten tvůj odkaz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a teď máš na mysli ty RW, co po nich koukám já či ten tvůj odkaz?

Můj odkaz. Ty co si postoval ty jsou, bez urážky, hnu ..... ošklivé  :cheers:

Ale až tady budeš déle, tak ti taky bude openheart připadat divný ( to je tu přirozený vývoj snad u všech ) ..... hlavně se rychle okoukájí, na to při nákupu pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj odkaz. Ty co si postoval ty jsou, bez urážky, hnu ..... ošklivé  :cheers:

Ale až tady budeš déle, tak ti taky bude openheart připadat divný ( to je tu přirozený vývoj snad u všech ) ..... hlavně se rychle okoukájí, na to při nákupu pozor.

 

V pořádku, 1000 lidí, 1000 chutí. Já si jen tak představoval, jak se ve chvílích nudy budu kochat točícím se strojkem a tak nějak i čekal, že může přilákat zraky ostatních. Rád si nechám poradit. Takže teď už mám jasno, Hamiltonky - jen dilema zůstává - AD, Jomashop, iHodinarstvi...:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli to nemíníš co 14 dní točit, tak si zajdi k AD. Oni Ti k tomu řeknou nějaký ten příběh, povykládáte a Ty odcházíš domů s tím, že Ti na ruce tiká švýcarský masterpiece. Ten cenový rozdíl není velký, je to pár hospod, navíc Ti nastaví tah atd. Myslím to bez ironie, kupovat hodinky v obchodě je (většinou) hezký zážitek, poštou to je jako z Dealextreme ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...