Přejít na obsah

Tah originál nebo aftermarket?


tolja

Doporučené příspěvky

Když jsem si pořídil MM300, tak jsem je chvíli k velké spokojenosti nosil, ale po čase mně začal vadit vzhled původního tahu, zejména subjektivně odpudivá kombinace broušených a leštěných ploch na něm použitá.

 

Zde hojně zmiňovanou "kousavost" spony jsem při nošení nezaznamenal, patrně díky tomu, že je mně pohodlné nosit hodinky "na volno".

 

Nejdřív jsem to řešil nákupem relativně levného oranžového gumového řemenu a to byl omyl. Potom jsem jim pořídil oranžový kaučuk Crafter Blue a tenhle řemen je určitě to nejlepší na odlehčené nošení MM300. Jenže je tam ta subjektivně nehezká Seiko spona. Navíc mně začal vadit pocit z "lehkých hodinek".

 

Prostě jsem chtěl pořádnej tah. Na fóru jsem našel odkaz na Strapcode a za pár peněz vybral jejich Superingeneer II

Zpracování spony i tahu je parádní, za 130$ opravdu moře muziky, a jediné co by se sponě dalo vytknout je to, že nemá mikroregulaci.

 

Jak to máte se Seiko tahy Vy? Vyhovují Vám, anebo také řešíte náhrady?

 

post-953-0-85979300-1523613229_thumb.jpg

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Strapcode jsou skvělé tahy. Srovnávám s origo tahem na želvy a tahem ze strapcode. To je úplně jiná liga. Ta kombinace co jsi zvolil k MM mi nesedí, ale tak to má být, každému sedí něco jiného. 

 

já Superingeneer II s touhle sponou nikomu necpu, ale pro mě to byla jediná možná volba, protože ty alaseiko spony se mi nelíbí a ten tah je prostě subjektivně nádhernej

 

a cos tam koupil želvám?

 

jubilé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je krásnej, to nezpochybňuji, jen mi to nesedí jako celek. Přijde mi to už takový trochu humpolácký, ale je to o zvyku, třeba by mi to na ruce nepřišlo.

 

Jo superjubille, bohužel jsem ho prodal i s hodinkami a byla to chyba, teď bych je bral zpět. Ten tah neměl žádnou chybičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem SKX se SupeJubilee. Teď mám SKX s originál chrastítkem a jsem mnohem spokojenější. Je to pohodlnější, ohebnější a hlavně lehčí.

Navíc mi přijde, že ten originál Jubilee má trochu tenčí dílky, tím pádem hodinky víc vyniknou, aspoň z mýho pohledu. Obecně nemám rád robustní tahy či řemeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam SKX na orig. jubilee a přišlo mi jako zbytečný je upgradovat, právě kvůli jejich ceně, která je součástí tý ikony. Něco jako zadní spoiler na Thalii...

Na druhou stranu u MM bych už asi přemejšlej, jak to upgradnout a zbavit se tý spony, která mi s tim zbytkem nikdy nekorespondovala (opticky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na skx take origo jubilee a spokojenost - pohodlne, lehke. Akorat se docela vytahava a ted jak jsem se zasekl s hodinkama o kolo, vypada vytahane jeste vic. Asi taky budu resit co s tim.

 

Na monstrech jsem mel origo tah a sel dolu ve propech gumy kvuli vaze. Ten monster tah mi pohodlny neprisel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle nějak to šlo s mými MM300 chronologicky a podle mého hlavně správným směrem od průseru, přes velmi dobré k vynikajícímu

 

další vývoj už nepředpokládám, maximálně bych to doplnil o žlutý krafter a možná černý do rakve

post-953-0-99905400-1523640537_thumb.jpg

post-953-0-08205800-1523640551_thumb.jpg

post-953-0-72852700-1523640561_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hnus. Melo by se to aspon zuzovat.

 

proč by se "to" mělo zužovat?

 

mimochodem, závidím ti tvoji jistotu ve vyjadřování dogmat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám uncleseiko president bracelet na svých 007, z 22mm se zužuje na 18 mm a je parádní. Moc se mi oproti SS líbí koncovky na uncleseiku. Originalní jubille není nejhorší ale vadili plechové koncovky a to chrastění. 

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hnus. Melo by se to aspon zuzovat.

 

Proč by se to mělo zužovat? Když na to máš ruku, tak se nic zužovat nemusí, ba právě naopak, já to pohodlně unosím..

 

post-953-0-33910600-1523950184_thumb.jpg

 

post-953-0-53589800-1523950189_thumb.jpg

 

post-953-0-85394800-1523950197_thumb.jpg

 

Jo. 

 

už jsem začínal mít vážně strach, že se od tebe dozvím něco i o hodinkách, zbytečně...

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by se to mělo zužovat? Když na to máš ruku, tak se nic zužovat nemusí, ba právě naopak, já to pohodlně unosím..

 

attachicon.gif20180417_092104.jpg

 

attachicon.gif20180417_092110.jpg

 

attachicon.gif20180417_092117.jpg

 

 

už jsem začínal mít vážně strach, že se od tebe dozvím něco i o hodinkách, zbytečně...

Však ses dozvěděl, že souhlasím s názorem, že ten tah vypadá na těch hodinkách hnusně. To už je na tobě, jak si to přebereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...