Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Daňové přiznání za rok 2017

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Rodeo65

Rodeo65

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 73 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Damasko, Omega, Tudor

Publikováno 15.duben.2018 - 19:17

Ahoj,

letos jsem si jako obvykle dělal daňové přiznání sám a nedošlo mi, že žena měla od zaměstnavatele příjmy menší jak 68tis bo mateřská+rodičovská.

Otázka do pléna zní, je možné ještě podat žádost o změnu, dodatek?

Případně jak na to a zda vůbec. Jde o 24tis zpět...

Díky H

#2 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 811 příspěvků(y)

Publikováno 15.duben.2018 - 19:38

Vyplníš a podáš opravné daňové přiznání, nebo rovnou zajdeš na finančák a vyřídíš si to na vyměřovacím oddělení osobně - důležité je podat to nejpozději do konce měsíce následujícího potom cos uvedenou chybu zjistil. Mimochodem, spousta OSVČ má hrůzu z toho "aby na sebe nepřitáhli pozornost ouřadu" - ale i tam sedí jenom lidi a na rozdíl o "ranařů z kontrolního" se s babama na vyměřovacím dá mluvit a umějí poradit (teda aspoň u nás, nevím jak v Praze)  :cool02:

#3 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 2 411 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 15.duben.2018 - 20:49

Opravne danove priznani se podava v pripade opravy do terminu pro původní přiznání, nasledne se v pripade chyby podava dodatecne daňové priznani... a to navic az po uplynuti jednoho mesice po termínu pro podani původního bezneho priznani anzto po tuto dobu nebylo dosud vymereno (ani fikci).. a proti nevymerene daňové povinnosti nelze žádat o opravu skrze nové priznani, ale jen skrze odvolani proti podani vlastniho puvodniho priznani... Jo dane, to je slast.. :-)

trochu skrytě predpokladam, ze tvuj původní termin byl konec brezna (respektive zacatek dubna, protože konec brezna nebyl pracovní den)... To je proste ta horsi varianta...

stav se na financaku u svého místně prislusneho správce a domluv se.. :-)

Tento příspěvek byl upraven od petr_cha: 15.duben.2018 - 20:56

aktuální kontakt: cha.petr@gmail.com

#4 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 811 příspěvků(y)

Publikováno 15.duben.2018 - 22:08

Nevím jaké dienstreglamá platí dnes, ale já něco podobného řešil před 5 lety: baba mi v půlce Dubna sama zavolala že bych měl mít spíš přeplatek a že neví co s ním. Obratem jsem došel, vyplnila to na prázdný formulář jako "opravné", stránky kde se nic neměnilo proškrtala, na konci + řádky se změnami si to nechala podškrábnout, přicvakla to k papírům z EPO, během 5 minut bylo i s poděkováním a přáním hezkého dne hotovo a peníze do týdne na účtě.

Byrokracie je holt o lidech: blb si tě vychutná, ale jinak i financové moc dobře vědí že osobní přístup pro ně bývá pohodlnější než opruz z formální korespondence kvůli vratce na pár kaček...  :cool02:

#5 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 2 411 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 15.duben.2018 - 22:45

Napada mě jediné, ze byla hodne hodna.. a dala to jako opravné a antidatovala zpátky do brezna (!) .. to by to asi vysvetlilo a to by byl opravdu luxusni pristup, skoro za pusu dotycne urednici .. :-)

aktuální kontakt: cha.petr@gmail.com

#6 baza

baza

Megazávislák

• Member_50
  • 1 561 příspěvků(y)

Publikováno 16.duben.2018 - 06:09

Nebo si to tak ulehčila sama sobě a nemusela to vyměřovat dvakrát? :-)

Tento příspěvek byl upraven od baza: 16.duben.2018 - 06:09

#7 Rodeo65

Rodeo65

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 73 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Damasko, Omega, Tudor

Publikováno 16.duben.2018 - 06:32

Díky za názory a rady pánové. Dneska tam zavolám a pak sjedu. Tajné doufám, že chytnu příjemnou a chapavou úřednici.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk