Přejít na obsah

Casio MTG-S1000D-1A4


Doporučené příspěvky

Tak jsem se konečně rozhoupal a pořídil jsem si tenhle bezúdržbový a věčně přesný hodinkový ekvivalent tanku. Chtěl jsem prostě něco, s čím se nemusím bát v terénu na kole, při běhání a pod. Musím teda říct, že k nim vedla celkem dlouhá cesta. Líbili se mi už dříve, když byly na trhu nové, ale nějak tenkrát byly prachy potřeba na něco jiného a taky jsem si furt říkal, že je vlastně nepotřebuju. No, ale nedávno jsem si všiml, že na mých 14 let starých G-Shockách GW300-E už začíná praskat plast na samotném pouzdře a řekl jsem si, že je na čase pořídit něco novějšího z tohoto oboru. Zabrousil jsem tedy do rozsáhlých a pro mne moc nezmapovaných vod světa G-Shock. Podmínkou byl solár a RC seřizování. 200m WR je u G-Shock standart. No, a po nějaké době jsem měl vybrané asi tři možnosti cca od 4k do 8k Kč, ze kterých jsem nakonec vybral ty finální. Měl jsem už skroro prst na ikoně "dokončení objednávky" ale přeci jen jsem ještě chvíli brouzdal a našel jsem tyhle, které se mi líbily už dříve, Limitka, kterou už v Čechách moc prodejců nemá. No, hoodně jsem váhal, protože cena byla o dost výše, než jsem plánoval za nástupce starých GW300-E utratit a taky jsem měl trochu strach z průměru zvící menšího kola od motorky. Přeci jen, ty prve vybrané možnosti se pohybovaly kolem 50mm, tyhle mají 54mm. A tak jsem procházel fotky na Googlu, videa na Youtube a po nějaké době jsem dospěl k názoru, že se teda plácnu přes kapsu a pudu do nich. Ostatně, při nákupu přes net můžu zboží do 14 dnů vrátit. A taky mě lákalo safírové sklo a ta super triple G odolnost. Chtěl jsem to prostě zkusit...

No a dneska dorazily. A musím říct, že po prvním seznámení vůbec nelituji. První, co mě přesvědčilo, bylo balení na úrovni nižších Swiss made značek. Hezká, černá kartonová krabice s nápisem G-SHOCK MT-G a v ní hezká, koženková krabička ve stejném designu, spolu s návodem o tloušťce románu od Dickense. Vnitřek vystlaný černou koženkou s červenými doplňky působí mnohem luxusněji, než jsem od CASIO čekal, ale při ceně hodinek to zase odpovídá. Každopádně, rozhodně z toho má člověk pocit, že koupil solidní orloj a ne levné plasťáky od vietnamce.

Co se týká hodinek samotných, tak mě na první pohled překvapilo, že zdaleka nepůsobí tak obrovské, jak napovídají rozměry na papíře. Ano, jsou velké, ale tak nějak přiměřeně. Tah jsem měl už od prodejce zkrácený na mých 18cm a tak šly hodinky rovnou na ruku. A světe div se, sedí jak ulité a na ruce působí docela normálně a skvěle maskují svých 190g váhy. Jasně, oblekovky to nejsou, ale do méně formální společnosti bych je klidně vzal. Díky tomu, že jsou převážně z oceli, nepůsobí tím hračkovitým dojmem, jak jejich levnější bráškové.

A co dál? O funkcích zatím psát nebudu, protože se s nimi stále seznamuji, tak že za čas možná napíši něco víc do příslušného vlákna.

Zatím tedy jen pár prvních fotek s vycházky s pešulou...

 

post-39962-0-48103000-1524060879_thumb.jpg

post-39962-0-68886600-1524060901_thumb.jpg

post-39962-0-56105500-1524060933_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela odvaha koupit si s párátkem průměr 54 mm. Ale jinak parádní

Jo, měl jsem z toho trochu strach, ale kupodivu, jak jsem psal výše, sedí parádně a nepřijdou mi tak obrovský. Na ruce vypadají normálně... Je to asi tou chytrou konstrukcí pouzdra a tahu - oni za ty léta u Casio už asi docela vědí, jak udělat obrovské hodinky tak, aby šly v pohodě nosit... Časem dodám ještě pár fotek, ale pochybuju, že budou lepší, než se dají normálně najít na netu...

Upraveno uživatelem VojtaJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě pár fotek z dnešního slunečného jarního dne. Zatím tedy velká spokojenost...

Myslím, že na pár fotkách je docela vidět, že na navzdory papírovým rozměrům nejsou tak přehnaně velké a na zápěstí 18cm sedí perfektně.

post-39962-0-52948900-1524143938_thumb.jpg

post-39962-0-89009900-1524143977_thumb.jpg

post-39962-0-70675400-1524143995_thumb.jpg

post-39962-0-21621400-1524144039_thumb.jpg

post-39962-0-88608200-1524144064_thumb.jpg

post-39962-0-62719800-1524144125_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...