Přejít na obsah

Baterie do winderu


dan010

Doporučené příspěvky

Pořídil jsem si Swiss kubika a půjde do bankovní schránky, kde se na něm budou vrtět hodinky... Potřebuji do něj dát baterie - takové ty menší buřtíky a potřebuji, aby v žádném případě nevytekly. Do všech věcí doma kupuji Varty, ale bohužel i u alkalických Vart se mi občas stane, že nějaká vyteče - a to kupuji buď ty modré nebo zlaté. Takže Varty tam dávat nechci. GP bude předpokládám ještě horší...

Co Panasonic nebo Duracell či Energizer? Má někdo zkušenosti, že jim také vytekly? Opravdu nerad bych, aby mi vytekly baterie do winderu za 500 ? a nedej bože ta kyselina protekla na hodinky.... to bych vraždil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to určitě nebylo.. asi jako když odstavíš na rok auto.. myslíš že ho pak nastartuješ? I v hodinkách vyschnou olejíčky a pro součástky je rozhodně lepší, když pracují a točí se. A hlavně pak nastavovat měsíční fáze a věčný kalendář je opravdu opruz.: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ty necháváš v garáži stát rok nastartované auto?

 

Ne, ale auta, která odstavím přes zimu každých 14 dní nastartuji, nechám zahřát a trochu je projedu, pokud to umožňuje počasí a nebo s nimi alespoň pocukám po garáži.

 

 

A prosím, aby si členové odpustili příspěvky mimo téma, je to tady na foru hrozný nešvar, opravdu nemusíte řešit proč chci vrtět v sejfu a jestli mám nebo nemám. To je zcela na mě a já v sejfu vrtět chci a budu, takže to opravdu není třeba řešit.

Ptám se zde, jaké máte zkušenosti s bateriemi. Pokud nějaké máte, budu za příspěvek vděčný, pokud žádné nemáte, tak se zdržte off topic komentů. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

A prosím, aby si členové odpustili příspěvky mimo téma, je to tady na foru hrozný nešvar, opravdu nemusíte řešit proč chci vrtět v sejfu a jestli mám nebo nemám. To je zcela na mě a já v sejfu vrtět chci a budu, takže to opravdu není třeba řešit.

Ptám se zde, jaké máte zkušenosti s bateriemi. Pokud nějaké máte, budu za příspěvek vděčný, pokud žádné nemáte, tak se zdržte off topic komentů. Děkuji.

Stejně to je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin za off topic, kdyz tak to smaz. Ale uz to tady ctu ponekolikaty to srovnani s autem....kulha to na obe nohy.

Dnesni hodinky a oleje nemaj vubec problem rok stat a opotrebenim ve winderu (nebo nosenim) se strojek "nici" mnohem vice.

 

Jinak abych nebyl jen off topic, tak uz leta pouzivam do foto-blesku Duracell a nikdy zadnej problem. Stejne je v tom winderu budes menit celkem casto ne, tak bych se toho vyteceni nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, já měl IWC portuguese takhle ve schránce a po roce nešly... v servisu IWC mi řekli, že vyschl olej tím, že se hodinky za rok ani nepohnuly, když jsem se o tom bavil s panem Městskou, tak říkal rozhodně točit na winderu...

 

 

Měnit je rozhodně často nebudeš, podle výrobce Swiss kubiku alkalické C baterie vydrží ve winderu minimálně 3 roky při 1900 otočeních denně (950 každým směrem)! Proto řeším to vytečení, protože 3 roky je dlouhá doba.

Taky přemýšlím o Duracell.

 

A co se týče bankovního personálu, tak ten do safe moc nechodí a hlavně ten winder je tak tichej, že přes tu plastovou krabici a pak ocelový dveře schránky není vůbec šance ho slyšet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi som menej chápavý, ale ak sa hodinky točia vo windri v tom istom prostredí, tak olej nevysýcha? Ak baterky sú v akcii,(predpokladám, že winder bude v trezore zapnutý) prečo by mali vytiecť?

 

Asi proto, že to jsou šmejdy. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže baterky,správně tedy články-Duracell+Energizer bez obav,dvakrát za rok bych je tam pro klid duše zašel vyměnit.GP-zlaté alkalické jsou překvapivě kvalitní ale držel bych se té první dvojky.Nic jiného bych si tam dát netroufl.

 

Taky suším asi desítku mechanik s tím že až na ně dojde projdou holt rozborkou a novým promazáním.Ale nejsou to IWC tak mne to nezruinuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi som menej chápavý, ale ak sa hodinky točia vo windri v tom istom prostredí, tak olej nevysýcha?

Taky, ale součástky v pohybu se neslepí.

Ono to vypadá, že dnešní hodinky a oleje jsou dělané tak šikovně, že se se do servisu musí v obou případech, ať jdou, nebo ne. Byznys je byznys. A nejlepší byznys je vytvořit produkt s nutným pravidelným návratem zákazníka.

Pro mě osobně je lepší neopotřebovávat. Zaschlé ale neopotřebované vydrží nekonečně dlouho a drží hodnotu. Neustále v chodu je sice připravené k okamžitému použití, ale brzy opotřebované, životnost a hodnota klesá.

A hodináři si mnou ruce.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže baterky,správně tedy články-Duracell+Energizer bez obav,dvakrát za rok bych je tam pro klid duše zašel vyměnit.GP-zlaté alkalické jsou překvapivě kvalitní ale držel bych se té první dvojky.Nic jiného bych si tam dát netroufl.

 

Taky suším asi desítku mechanik s tím že až na ně dojde projdou holt rozborkou a novým promazáním.Ale nejsou to IWC tak mne to nezruinuje.

 

 

Děkuji, tak půjdu do těch Duracellek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...