Přejít na obsah

Co mamce k narozeninám?


Doporučené příspěvky

Moje máma bude mít sedmdesát a já fakt nevím, co jí mám pořídit. Na otázku co chce, odpovídá, že už nic nepotřebuje. Od důchodu žije s partnerem celý rok na chalupě a motá se na zahradě, zavařuje, kouká na televizi a občas se navštěvuje se svými sourozenci. Už má všechno: sekačku, vrtačku, žehličku, asi pět vysavačů, DVD, dvě TV, mobil, mikrovlnku, varnou konvici, šicí stroj, mrazák, štos poukázek do OBI a Kauflandu i nový brejle a tlakoměr. Nový hodinky mi nosit nebude, páč je zvyklá na ty svý. Do lázní apod. mi taky nepojede, a na dovolený je už asi patnáct let. Domácí mazlíčky má taky za sebou. 

Určitě jste to již někdo řešil, třeba mě někdo někam nasměruje. 

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dal svojí máti taky fotoknihu - nahranou v novém iPadu (+ aplikace jako Recepty, Sudoku a Horizon Go) a zatím maximální spokojenost.

Počítač s klávesnicí a myší nikdy nezkousla, zato tohle si s sebou bere i na výlety a návštěvy do kabelky, aby nemusela brejlit do mobilu  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, díky za rady. Kafe pije jenom turka a vnouče má jen jedno a to mýho pětadvacetiletýho synka, takže ta fotokniha s vnoučátky mi nepřipadá jako dobrej tip. Ten iPad není zas taková blbost. Celý život máma luští křížovky, jestli umí sudoku nevím, ale nějakej ten solitér a karty by se tam taky daly natáhnout, občas si snad ještě něco přečte, takže něco ke čtení by se tam taky vešlo. Nějak využít volný čas, aby nemusela pořád koukat na bednu. Hodím to do placu a uvidíme.

Nejlepší by byly lístky na Káju Gotta, ale to už je dneska asi pasé. Kdyby někoho ještě něco napadlo, šup sem s tím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mamča (68) je pořád na zahrádce, kde si pěstuje OZ a dále se snaží zpracovávat - takže jsme ji (co si pamatuju) nakoupili elektrický zavařovací hrnec, vakuovačku, sušičku ovoce a na vaření remosku, horkovzdušný hrnec, sadu nožů atd. Tchyni a tchánovi jsme před nedávnem dávali třeba let balonem.

Ségra naposledy v dobré víře pořídila nějaký nový mobil Nokia v retro stylu a máma nadává do dneška, že to má (pro ni) hrozné ovládání a neumí s tim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic jí nedávej, jen se jí jeden den věnuj. Tŕeba jí vem na nákup, aby si vybrala nové pantofle, pak ji vem na oběd a třeba do botanické zahrady s motýlama...

Jo, moje řeč. Prostě radost z hezkého času, kterou si bude dlouho pamatovat. Hodinky a pod. jsou pak jen pozitivní bonus, který ani nemusí možná být

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem své babičce před lety (bylo jí cca 80+) koupil tzv. TV pytel a mělo to ohromnej sukces, moc si ho pochvalovala a každýmu se s ním chlubila. Když babička odešla na věčnost, tak se prý o něj spolubydlící z pečovatelského penzionu málem popraly, jak ho chtěly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já svojí máme koupil horkovzdušný friťák. Ráda vaří takže to bylo užitečný a měla radost, že se v tom dá vařit zdravě :) Jinak většinou dávám jako dárek různé výlety na víkend např. ze slevomatu nebo tak, to vždycky udělá radost.

PS: ten pytel máme doma a je to skvělá věc. Takže jako dárek to určitě taky bude dobrý :)

Já jsem své babičce před lety (bylo jí cca 80+) koupil tzv. TV pytel a mělo to ohromnej sukces, moc si ho pochvalovala a každýmu se s ním chlubila. Když babička odešla na věčnost, tak se prý o něj spolubydlící z pečovatelského penzionu málem popraly, jak ho chtěly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já babičce k 80inám hodinky.Mondaine.Jediný na který viděla.Podle mě radost měla.K 90inám si přála nějaký lepší naslouchátko,ale k tomu už bohužel nedošlo.

Jinak k nekulatinám - matrace,deky,polštáře.Zní to blbě,ale to byly její přání.A občas nějaký decentní šperk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak tady zaznělo. Většinu narozenin řeším ?zazitkovým dnem?. Snídaně u Pohlreicha, výlet po Praze nebo okolí, nákupy, večeře v Bruxxu nebo u Modré kachničky a divadlo. Vždycky nadšení, protože by do toho sami nešli a vždycky se už na to dopředu těší. Veškeré hmotné dary většinou neopustí skříň. Jo a tablet taky zabral..jako jedinej..máma sjíždí YouTube víc jak můj syn :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...