Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Modifikace Seiko v ČR

Seiko mod skx skx007 skx009 skx013

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 consiglieri

consiglieri

Začátečník

• Members
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22.duben.2018 - 10:44

Dobrý den,

rozhodl jsem se poprvé modifikovat Seiko SKX. Jedná se o základní jednoduchou modifikace: výměna lunety, nalepení vložky na novou lunetu, výměna skla a tahu. Všechny díly mám u sebe.

Sháním hodináře který by mi to všechno dal dohromady a případně i ověřil vodotěsnost. Vzhledem k tomu, že jedná se o zcela nové hodinky a hodnocení hodinářství v našem městě jsou jedna horší než druha musím se obrátit na forum.

Mohl by někdo doporučit ochotného hodináře, který už má zkušeností s modifikaci Seiko SKX a je schopen kvalitně a rychlé tyto hodinky poskládat? Ideálně v Brně.

:helpsmilie:

#2 zswolf

zswolf

Začátečník

• Members
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22.duben.2018 - 11:39

Výměna lunety a vložky je poměrně snadná záležitost, na YouTube je celá řada videí, jak na to... Výměna skla je horší

#3 consiglieri

consiglieri

Začátečník

• Members
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22.duben.2018 - 20:14

Vím, že hodně lidi to dělají sami, dokonce i výměnu skla, ale já bych to raději nechal někomu kdo se v tom vyzná.

#4 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 443 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Hanácké Athény

Publikováno 22.duben.2018 - 21:35

Vím, že hodně lidi to dělají sami, dokonce i výměnu skla, ale já bych to raději nechal někomu kdo se v tom vyzná.

Nikdo se Ti do toho ze slušných hodinářů moc nepožene, je to drbání za málo peněz. 

Prodám kinetic chrona Seiko Sportura SNL043

Prodám brýle - nové pilotky Ray Ban s polarizačními skly

Prodám limitku Ninja Black Turtle SRPC49

Prodám Seiko SARG005 - "bílé Alpinisty"

Koupím knihu A. N. Bukrejev a G. W. DeWalt: Výstup: ctižádost pohřbená na Everestu

Speciální jednotka MACV-SOG a hodinky Seiko 

Zde je mé hodnocení, za které děkuji.

#5 Jerzy_

Jerzy_

Začátečník

• Members
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 7.květen.2018 - 08:36

Jsem na tom dost podobně, mám všechno nakoupeno, ale nástroje chybí:-D

Opravdu by se do toho žádnému hodináři nechtělo? 

Praha a okolí.

#6 JaRooN

JaRooN

Bibendum hodinkum ;)

• Member_50
  • 6 388 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tábor
  • Fanoušek značky:Seiko
    What Else?

Publikováno 7.květen.2018 - 09:26

Taky dávám všechno, ale výměnu skla raději svěřím odborníkům. Zkus si zjistit spíš hodináře na menším městě kolem Prahy. Třeba Beroun a podobně. Domluvíš se po telefonu a pošleš mu to poštou...
<p>seikokot.jpg seikokot_reference.jpg ]|[ Sháníte pružinku a kuličku do lunety starých Seiko potápek? Napište si, pošlu vám zdarma 16x16_smiley-wink.gif

#7 Lukyn77

Lukyn77

Závislák

• Member_50
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 10.květen.2018 - 11:48

ahoj,

s lunetou by ti mohl pomoci někdo zdejší, spousta lidí si to dělali sami, to samý tah. Co se sklíčka týká, mohu s klidem doporučit hodináře pana Bradu ve Strašnicích, kontakt níže. Před rokem mi měnil sklo u monsterů, bylo to do dvou dnů, za tuším 300,- vč tlakovky. Tah ti zkrátí a vymění samozřejmě taky, lunetu bych řešil dodatečně.

http://www.hodinar.unas.cz/menu6.htm

#8 mr_recordman

mr_recordman

Začátečník

• Members
  • 2 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko, Certina, Microbrands.

Publikováno 11.květen.2018 - 10:09

Dobrý den,

můj muž provádí kompletní modifikace Seiko hodinek, v současnosti pro známě, ale může pomoci i jiným nadšencům s jejich modifikacemi. Soustředí se na  modifikace SKX007/009, modifikace Seiko Turtle má v plánu v budoucnu. Při modifikaci používá nástrtoje Bergeon. V rámci modifikací umí výměnu skla, ciferníku, ručiček, vymezovacího kroužku, lunety a lunetové vložky. Zatím nedělá výměny strojků. V případě, že byste si modifikaci chtěli udělat sami a nemáte potřebné nástroje, muž prodává originální Seiko nástroje a další doplňky jako třeba silikonový olej s aplikátorem. Je z Prahy. Ozvěte se, rád pomůže.

Fotografie budou k dispozici, nyní na vyžádání emailem.

#9 Jerzy_

Jerzy_

Začátečník

• Members
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16.květen.2018 - 09:45

Já úspěšně nechal vyměnit vteřinovou ručičku a double domed safír v Praze na Kobylisích u Skaly:

http://www.skala1898.cz/ 

Trvalo to asi 2 dny a chtěl za to 300,-.

Přiložený soubor (y)

#10 mr_recordman

mr_recordman

Začátečník

• Members
  • 2 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko, Certina, Microbrands.

Publikováno 16.květen.2018 - 21:47

https://photos.app.g...xP7mimJOk4Ed6I2

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Seiko, mod, skx, skx007, skx009, skx013