Přejít na obsah

Jaké Omegy máte dnes na ruce?


farkyostrava

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 9,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Nevis, jestli se tyhle Marky prodavaly z vyroby s pulsometrem misto tachymetru?

JAK se to vezme, tovarni modely rozhodně ne, ale údajně bylo v té době možné požádat o změnu vložky lunety. Tento konkrétní model byl buď takto poskládán hned v prvovyrobe na přání zákazníka nebo je tam náhradní sklo. To už lze těžko dohledat.

http://chronomaddox.com/omega/articles/mark_series/MarkSeries.html#MarkIV

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JAK se to vezme, tovarni modely rozhodně ne, ale údajně bylo v té době možné požádat o změnu vložky lunety. Tento konkrétní model byl buď takto poskládán hned v prvovyrobe na přání zákazníka nebo je tam náhradní sklo. To už lze těžko dohledat.http://chronomaddox.com/omega/articles/mark_series/MarkSeries.html#MarkIV

Hodinky jsou puvodem z USA, generalka byla letos u Omegy v Nemecku.

Pocitam, ze tam daly to co tam puvodne bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou puvodem z USA, generalka byla letos u Omegy v Nemecku.

Pocitam, ze tam daly to co tam puvodne bylo.

Já mám stejné informace, jako Dokusan. To znamená, že Speedmastery všech typů opouštěly továrnu s tahymetrickým potiskem skla, případně tachymetrickou vložkou lunety. Jak je tam jiná - odpočet pulzů, telemetrická nebo decimální (nebo jak se to jmenuje), jedná se o následnou výměnu.

 

Ty Marky II jsou sice pěkné, ale je to (bohužel) komplet renovace. To znamená nové sklo, číselník, všechny ručky, předpokládám i korunka a tlačítka, přebroušené pouzdro a přebroušené, případně rovnou vyměněné, dýnko. Původní je tak vlastně jen strojek a pouzdro. Můžu se mýlit jen tehdy, pokud by na číselníku bylo dole na šesté hodině "T-Swiss Made-T". To bych pak musel smeknout, že takhle krásně zachovaný "racing číselník" včetně nevybledlé červené a neskutečně zachovalé tritiové lumi se hned tak nevidí. Pokud je tam "Swiss Made", platí, co jsem napsal. Stejně tak to máš u těch Flightmasterů o stránku zpět. Tam je to naprosto jasné - (minimálně) všechno pod sklem je nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám stejné informace, jako Dokusan. To znamená, že Speedmastery všech typů opouštěly továrnu s tahymetrickým potiskem skla, případně tachymetrickou vložkou lunety. Jak je tam jiná - odpočet pulzů, telemetrická nebo decimální (nebo jak se to jmenuje), jedná se o následnou výměnu.Ty Marky II jsou sice pěkné, ale je to (bohužel) komplet renovace. To znamená nové sklo, číselník, všechny ručky, předpokládám i korunka a tlačítka, přebroušené pouzdro a přebroušené, případně rovnou vyměněné, dýnko. Původní je tak vlastně jen strojek a pouzdro. Můžu se mýlit jen tehdy, pokud by na číselníku bylo dole na šesté hodině "T-Swiss Made-T". To bych pak musel smeknout, že takhle krásně zachovaný "racing číselník" včetně nevybledlé červené a neskutečně zachovalé tritiové lumi se hned tak nevidí. Pokud je tam "Swiss Made", platí, co jsem napsal. Stejně tak to máš u těch Flightmasterů o stránku zpět. Tam je to naprosto jasné - (minimálně) všechno pod sklem je nové.

Ja vim, ze je to kompletni renovace :-)

 

Dva roky zaruka od Omegy. Dynko je puvodni.

 

Sberatelska cena tim trochu utrpela nicmene vsechny dily jsou fabricke, takze to jsou Omegy Mark II s puvodnim strojkem :-)

 

Ja mam proste rad, kdyz jsou hodinky pekne a spolehlive.

 

Mohl bych to trochu prirovnat k memu veteranu se side Zündapp KS600.

Mam na nem ujeto 20 000km, kdybych ho nechal v puvodnim stavu asi bych nem loni nejel skoro az do Srbska ;-)

Pro udrzeni provozuschopnosti, spolehlivost a trochu i vzhledu se musi neco udelat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Ty Marky II jsou sice pěkné, ale je to (bohužel) komplet renovace. To znamená nové sklo, číselník, všechny ručky, předpokládám i korunka a tlačítka, přebroušené pouzdro a přebroušené, případně rovnou vyměněné, dýnko. Původní je tak vlastně jen strojek a pouzdro. Můžu se mýlit jen tehdy, pokud by na číselníku bylo dole na šesté hodině "T-Swiss Made-T".

 

Jinak ty info co uvádíš, jsem popisoval zde....

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/105865-dvoje-vint%C3%A1%C5%BEn%C3%AD-omegy-rozbalova%C4%8Dka/page-2?hl=mark&do=findComment&comment=1904260

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen doufám, že to nevyznělo jako nějaké rýpání, Michale. U někerých hodinek je bohužel kompletní renovace jediná cesta k záchraně a pokud pak dělají radost, tak je to správně! Zundapp je pecka. Děda ho měl po válce - prý jich bylo po ústupu Němců všude plno - jen měly práznou nádrž. Ale bohužel se nedochoval:(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen doufám, že to nevyznělo jako nějaké rýpání, Michale. U někerých hodinek je bohužel kompletní renovace jediná cesta k záchraně a pokud pak dělají radost, tak je to správně! Zundapp je pecka. Děda ho měl po válce - prý jich bylo po ústupu Němců všude plno - jen měly práznou nádrž. Ale bohužel se nedochoval:(((

Všechno dobré ;-)

 

 

Renovace je OK, nic proti ní. Mohl jsi tam nechat klasickou tachy lunetu, ale to je věc názoru. Já hodně bojuji s tím, jestli nechat renovovat svy Mark IV. Zatím mi to všichni roznlouvaji, tak uvidím.

Já už jsem to někde psal, to je jedno :-), hodinky dostal Viktor Komara v roce 1972 od rodičů v USA. (věnování je na dýnku)  Z USA je pak koupil jeden kolega z Německa a nechal u Omegy udělat servis. Já jen předpokládám, že servis namontoval identické sklo. Ale, kdo ví...

 

U tvých Mark IV nechej jen zkontrolovat strojek, tak bych postupoval já ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokusan: A co chceš renovovat? Krásné mk4, podle všeho s původním brusem. Nemám Tvé hodinky nakoukané, tak mi přijde z posledních dvou fotek trochu velká korunka, jako by tam nepatřila, ale to může být jen optický klam.

 

M-72, krásné Marky, ale taky bych spíš pokukoval po tachymetrické škále. Bohužel by to znamenalo u Mk. II výměnu skla, ale u "racing" verze se to přímo nabízí. Tachymetrická luneta prostě ke Speedmasterům patří. To ale pozná jen pár úchyláků z Chronomagu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych ty jiné lunety nezatracoval. Byly v dobové nabídce, což dokazuje mj. návod k použití dodávaný k hodinkám, kde jsou tyto "option" lunety popsány a vysvětleno jejich použití.

 

Dokusan: nech je být. Renovace pouzdra je u takového stavu nesmysl. Ještě by to mohlo dopadnout hůře, než to teď je. Maximálně udělej servis strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...