Přejít na obsah

Hledání ztraceného času


Doporučené příspěvky

  • po 5 týdnech...

Neni čas psát, takže z as souhrn událostí :)

 

Během srpna jsem se konečně dostal do Chronoshopu, ale bohužel jsme se nepotkali v očekávání a tak hodinky zůstaly v krámu. Problém byl s centrální vlásenkou ratrapante chrona, která se nenavíjela rovnoměrně a bohužel s tím mistr hodinář nebyl schopen hnout dostatečně. S těžkým srdcem (fakt jsem se na ně těšil), jsem je musel nechat ležet, nedělaly by mi radost a pořád bych musel myslet a koukat na to, že to není 100%

 

Foto problému zde:

post-63851-0-18847100-1537778819_thumb.jpg

 

Koukal jsem se na dvoubarevný Squale, který mi fakt učarovaly, ale tu cenovku 30k na meshi si neumím obhájit.

post-63851-0-48050400-1537778875_thumb.jpg

 

Z předchozí pohádky:

Speedy fuč, mezitím se podařilo pořídit SDčka, který se mnou ale nic moc nedělaly, takže šly kolegovi do zatáčky. Na lítačku ale super hodinky, možná koupím znovu.

 

Předtím mi přišlo pár kousků k AD na čumendu, ještě čekám na bico CHNR, pak se rozhodnu do kterých jít, nicméně musím říct, že k mému překvapení ty Sky-Dwellery řvou daleko víc, než ty fullgold everrose GMT. S barvou kůže to hezky splývá a není to tak nápadný, přitom váhou vám to o sobě dá vědět vždycky.

 

post-63851-0-16402100-1537778057_thumb.jpg  post-63851-0-15979900-1537778144_thumb.jpg

 

Ještě předtím jsem chtěl na lítačku nějaký brajtle, ale ne tak ledajaký, takže jsem slídil docela dlouho.

Nakonec se zadařilo u stréca z moravy, takže přibudly tydle krásky s měděnym cifrem.

Nejdřív mi strašně vadily ty římský čísla, ale když sem to vidětl ve tmě a pod světlem, jak to hází nádherný odlesky, jsem za ně vlastně rád. Jsou to 39mm leštěnky, který zase na první dobrou byly malý (mám 18,5 ruku) ale je to fakt o zvyku.

 

post-63851-0-11931900-1537778417_thumb.jpg  post-63851-0-17292900-1537778208_thumb.jpeg

 

Dál jsem vzal dvoje SKX, dokoupil nějaký tahy a svěřil jacobovi do Pražského hodinářství na kompletní úpravu. Jinej cifr, jiný ručky, jiná luneta, u jedněch DLC kompletní, u jedněch částečná jako kosmetika. Jsem moc moc zvědav jak se to vyvine. Bude to trvat pěkných pár týdnů, nijak na to nespěchám, takže jak to bude, podám samozřejmě report a fotodokumentaci. :)

 

Teď zvažuju co zkusit dál. Koketuju s myšlenkou Navitimerů, dneska se jdu na jedny podívat, ale nikdy jsem to na ruce neměl, takže nevím.

 

Kdybyste měli nějaké návrhy, klidně sem s nimi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......

Teď zvažuju co zkusit dál. Koketuju s myšlenkou Navitimerů, dneska se jdu na jedny podívat, ale nikdy jsem to na ruce neměl, takže nevím.

 

Kdybyste měli nějaké návrhy, klidně sem s nimi :)

 

Myslím, že z takto hodinkově promiskuitního chronomagora nikdy nemůže být OWG.

U AP a jiných dražších kousků to podle mě bude horší s likviditou (jen dohad, vycházející z toho, že počet potenciálních zájemců je výrazně menší).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Navitimery nesedly, nebylo to vono. Hodinky jsou to nádherný, ale něco mi tam prostě vadilo / chybělo / necejtil sem to tam.

post-63851-0-05105500-1537953944_thumb.jpg

 

Měl jsem možnost mít na ruce pár nádherných manufakturních kousků, včetně téhle specialitky. Je to fakt hodně hodně zajímavý, o tý firmě jsem slyšel ten večer poprvé a zatím jsem se nedostal k tomu o ní něco nastudovat, doufám že se mi to podaří v pátek / sobotu. Příběh je podle vyprávění hodně zajímavej.

Firma se jmenuje ArtyA.

post-63851-0-06306800-1537953916_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že z takto hodinkově promiskuitního chronomagora nikdy nemůže být OWG.

U AP a jiných dražších kousků to podle mě bude horší s likviditou (jen dohad, vycházející z toho, že počet potenciálních zájemců je výrazně menší).

Několik lidí mi říkalo, že se s AP uklidním, ale já si to právě nemyslím, ten hodinkovej svět je tak rozmanintej a já jsem toho zkusil tak málo, že i kdybych měl ty nejdražší a nejskvělejší hodinky na světě, tak si stejně koupim další, takže máš pravdu, teď asi OWG nebudu, ale myslím že mě to jednou čeká. Až naberu dost zkušeností a utříbím si co vlastně chci. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak v čase povánočním, nikoli však volném (holt někdo to HDP dělat musí žejo), napíšu zase obsáhlej update.

 

Trošku sem se uklidnil, začíná se mi v palici krystalizovat co vlastně chcu, zjistil sem, že Patek ani AP to (minimálně zatim) nejni, i když teda kousek jako třeba tendle by mě fakt nevadil, ale neni to nositelný. Ale je to nádherný.

post-63851-0-08145100-1545981322_thumb.jpg

 

No, abych se nezakopal.

Vrátil sem se od "zkus co můžeš" k "hledej příběh" a sem klidnější. Vybírám si už jen kousky, který mají něco za sebou, nebo mají nějakou historickou (nebo pro mě historickou/jubilejní) významnost.

Tedy postupně mi mizí z hodinkovnice všechny ty limitovaný nebo vintážní Seika, Orienty, Casia atd a nahrazuju je zase zpátky vesměs Rolexem, Omegou, nebo kompletně zakázkovejma SKX (na ty se fakt těšim).

 

Jelikož sem tak půl roku koketoval s myšlenkou BlueDJ, tak sem si je teda došel koupit, ale zjistil sem, že to neni vono. Jako dressky dobrý, k džínům taky fajn, ale je to jeden z těch kousků co se mi strašně líbí na fotce, strašně prvních 10 minut na ruce a pak mě to začne nudit a srát. Takže ty se určitě vracet nebudou.

post-63851-0-47653900-1545982168_thumb.jpg

 

 

Momentálně teda sem teda do sbírky přikoupil a už tam nechám

 

PsychoDJ

post-63851-0-32226900-1545981543_thumb.jpg

 

SubCd

post-63851-0-57818900-1545981831_thumb.jpg

 

Asi si koupim zpátky svoje ouplně první korunky, což byly tyhle

post-63851-0-42098900-1545981972_thumb.jpg

 

No a jelikož budu mět narozeniny, tak čekám s čim se vytasí AD. Jesi to nestihnou do mejch narozenin, tak budu hodně trpkej :)

 

A protože sem zase nějakej čas plkat nebudu, přeju vám všem hezkej zbytek roku a šťastný vykročení do toho novýho, pokud možno pravou (zjistil sem že leváci kráčej levou, tak to neberte vosobně jo, já su pravák, jako ten hřib) a s pěknym kouskem na zápěstí, co vám bude dělat jen a jen radost.

 

Chronofílii zdar a Slámochroup out.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...