Přejít na obsah

Quo vadis?


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Protože mi blaho příštích generací leží na srdci minimálně stejně hodně jako beemanovi, a protože úplně na začátku celé téhle exemplární kauzy stála JoyStickova inspirace jedním mým vláknem, smazal jsem z něj tři fotografie, ze kterých je patrné Omega značení na rubu jinak zajímavého řemene. Škoda, že jej výrobce nedělá bez značení jako noname nebo jako "forOmega", případně pod svým vlastním brandem.

 

S JoyStickemm jsem si psal, fejkař to určitě není, jen se zapojil dřív než se úplně rozkoukal... nebyl první ani poslední tady. Nicméně neznalost neomlouvá a pravidla je třeba respektovat.

 

Překopíruju sem jeden svůj příspěvek z naší korespomdence:

...díky téhle kauze jsem si sám pro sebe musel ujasnit, jaký postoj vlastně chci v budoucnu zaujímat k "neorigo" příslušenství. Pravda je taková, že na rozdíl od hodinek jsem to u těch dvou gum moc neřešil, protože byly zdarma, téměř jsem je nepoužíval a protože značení "Omega" bylo jen zespodu, kde jej nikdo nevidí. Měl jsem to nastavené tak, že kdyby tam to logo nebylo, byl bych radši, ale v podstatě mi to bylo fuk. Pochopitelně pokud by bylo logo navrch, jako třeba u Breitling rubberu, nechtěl bych je ani zadara.

 

Jinak když o tom tak přemýšlím, nejsem jen fake propagátor, ale dokonce i výrobce :D K Vulcainům GMT Cricketům mám sice origo řemeny a spony za dvacet tisíc, ale když jsem chtěl na léto k vodě odolnej řemen a koupil Hirsche Performance, ukázalo se, že v té šíři Vulcain trnovku prostě v tuto chvíli nenabízí. Rád bych si ji koupil, ale prostě není. Tak jsem si na upravenou Hirsch sponu s vlastnoručně odpilovaným plastickým H a následně vlastnoručně vyleštěným povrchem nechal laserem vygravírovat logo Vulcain a její vnitřek chci ještě vylepšit perláží, opět vlastnoruční. Prostě jsem chtěl mít Vulcain sponu na Vulcainech, a nebylo to o nějaké úspoře :) Existuje jen v jednom exempláři a nikdy ji neprodám..."

 

Shrnuto: za svou dílčí roli v tomhle dramatu se omlouvám, fejky nemám rád stejně jako většina z nás, jen nepropadám hysterii při pohledu na ně a nestřílím do nich, naopak se zájmem porovnám jejich kvalitu s kvalitou originálu v duchu hesla "poznej nepřítele" a v případě, že jde o příslušenství, které origo výrobce nenabízí, jsem ochoten jim dát šanci, jsou li dostatečně kvalitní. Vždy ale pouze pro osobní potřebu.

 

Edit: chybky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@beeman, fejkaři? Nepřipadá mi, že JoyStick je fejkař. Kšeft proběhl přesně dle domluvy. Už jsme si o tom s JoyStickem psali, vyjádřím se teda i zde, nepochybuju, že posléze tak učiní i on. Jakmile jsem zahlédl inzerát, psal jsem JoyStickovi, že je beru, nějak jsem si neuvědomil, že jsou FEJK, protože v inzerátu stálo neorigo, což jsem si vyložil jako "no name" rubber, který se tu čas od času objevujou. Z fotek v inzerátu, kde už byly vidět nápisy "Omega", a kde bylo napsáno něco jako "pro ilustraci" mi nedošlo, že to jsou právě tyto konkrétní vyfocené kusy. Moje blbost. Když jsme se sešli, ještě jsem se na to ptal, načež mi JoyStick dle pravdy odpověděl, že jsou FEJK, vzal jsem je i tak - aspoň je vyzkouším, nasadím, porovnám s originálem, co mám doma, ostatně do toho nikomu nic není co s nimi. Nosit je ale nebudu bo jak jsem psal výše. Postupně mi to celé docházelo. Fejky na forum nepatří, jasná věc, s tím samozřejmě souhlasím. JoyStick banána dle mého dostat nemusel, stačilo, kdyby mu to Bert prostě smazal a poslal SZ. Natož tohle vlákno. Díky tomuhle všemu jsem ty strapy ani nevyndal z obálky. Takže za mě, že jsem koupil FEJK je moje blbost a ano, ten kšeft proběhl bez problému. 

 

 

A je to tady zase. Proč máte všichni pořád potřebu kritizovat MODy? 

 

 

A proč máš ty potřebu do všeho mluvit? ......zbytecnej flejm, Honzo.manto

 

Já nemám potřebu do všeho mluvit. Mně jen neskutečně vadí vaše potřeba kritizovat většinu rozhodnutí MODů. Je to jeden z důvodů, proč už MOD nejsem. A jestli jsi si nevšiml, tak jsem do ničeho nemluvil, jen jsem reagoval na tvoji kritiku Bertova rozhodnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taak, protoze me bert vyzval, at se k tomu tady vyjadrim a odcituju sz, tak tak cinim. nuze, vcer dopoledne mi psal joystick sz, ze se omlouva, ze nevedel, ze tu musi byt 6 mesicu, aby mohl vystavit inzerat, a je-li nejaka moznost, jak inzerat jen zneaktivnit, aby ho nemusel vystavovat znova. byl sem na mobilu, videl sem tri jeho inzeraty hodinek v prodejni sekci, ty jsem zamkl a presunul do uzavrenych a joystickovi napsal, at je v klidu, ze mu to pak v tom srpnu obnovim. vecer mi psal bert sz, ze joystick prodava fejky a ze dostal ban a brani se tim, ze sibir to vi. 

 

a) sibir si toho nevsim, bo byl na mobilu a sekci prodej prislusenstvi navstevuje jen sporadicky. sibir ovsem taky vi, ze toho je na ebay hromady a kdyz clovek koupi oem gumu se sponou na ebay, tak na fotce je klidne spona bez loga ale v realu prijde omega. tak to proste je. a tady se tech spon trebas vod rolexu prodalo fakt dost. sibir napsal bertovi, ze s nim souhlasi, ze prodej fejku neni ok, ale ze by navrhoval inzerat smazat a dotycnyho upozornit a ne mu rovnou davat ban. von sibir vobecne zastava podstatne liberalnejsi pristup nez bert. 

 

sibir:

Cau berte, ja psal s joystickem dopo z mobilu - ted taky mobil, na pc se mi doma nechce. Psal mi, ze nevedel, ze pul roku, a ja rek, ze ok, ze mu inzeraty zamcu a presunu a pak mu to otevru, az bude pul roku. Tak sem troje hodinky presunul, nevsim sem si, ze prodava aji remeny. Ty loga nejsou koser, to vim, ale na ban to podle me neni. Spajdy to taky tak mel, rika tomu aftermarket  :)
honza

 

sibir:

A ano, za me bych mu to smazal, ale fejkova spona mi za BAN nestoji.

 

bert:

To si asi děláš Honzo prdel. Borec prodává fake a s Tebou to nehne. Se Spajdym dám řeč. Ban 7 dní za prodej fake zůstává.

Akceptuji Tvé rozhodnutí ohledně délky registrace a prodeje. Také jsi mohl dát vědět do moderátorské sekce. teda jestli tam ještě trefíš ....Sundám JoyStickovi 3 dny.

Prosím o možnost zveřejnit Tvůj názor formou citace ve vlákně Quo vadis. Nebo tam napiš něco sám, chceš li.

 

sibir:

To tam mam psat kazdou hovadinu? Ze nekdo udelal nevedomky chybu, informoval me o tom, ja to uzavrel a hotovo? a ano, prodej remenu sem prehlid, ale jestli o tom nevis, kdyz koupis na ebay remen se sponou od cinanu, tak i kdyz je na fotce hladka, tak ti dojde s logem. A jak rikam, ja bych to smazal, dotycnymu bych napsal, at to hodi do kanalu, ale ban bych nedaval.

 

bert:

Nic. Vykašli se na to. Tvůj názor na toleranci fake mne silně překvapil.

 

sibir:

Jestli to nevis, vsechny spony rolex, co se tu prodaly, sou fejky z ciny za 20 dolaru.
Orel much nelapa..

 

bert:

Kurva, tak cos celou dobu jako moderátor prodejní sekce dělal? A ještě jsi považovám za Rolex guru. Tohle mně fakt už štve. Byly doby, kdy tady bylo zakázané krytí korunky ala Marina Militare, protože to mají zapsaný.No comment.

 

sibir:

A jak to dokazes z fotky, ze je to fejk asi?

 

bert:

No, tys to poznal. Když tvrdíš, že to byly fejky (dnes 21:37).

 

sibir:

Protoze rolex delal origo spon jen par hrsti. Vse bylo na tahu. A na ebay jich je hromada. Z Ciny. Ale hadej se.

 

bert:

Chápu. Na druhou stranu by upozornění (plošné) zvláště pak od Tebe, neškodilo. Tedy místo toho, že jsi IMHO z pohodlnosti mlčel, a vytáhl to jako "trumf" v této debatě. Fakt dobrý.

 

sibir:

Tady mas taky fejk. To sem vobjevil ted. To mu das taky tyden ban? Ja neprojizdim kazdej remen v prodeji prislusenstvi, to uz by me fakt jeblo..

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/117268-p-silikonov%C3%BD-%C5%99em%C3%ADnek-k-tudor/&do=findComment&comment=2129086

 

 

Toz takhle my se bavime v nedelu vecer...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozšířil se nám tady takový nešvar.

To se uklidní.   On totiž ty pravidla nikdo nečte.  To by tam muselo být četl a souhlasím.  Ale je to stejně právně nevymahatelné.

Mě ta prodejní sekce přijde někdy spíš jak S bazar.  Možná nějaká drobná regulace by pomohla.  Třeba jako pět šest kousků za rok.

Ale to je na uvážení starších bratrů ve zbrani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozšířil se nám tady takový nešvar.

To se uklidní.   On totiž ty pravidla nikdo nečte.  To by tam muselo být četl a souhlasím.  Ale je to stejně právně nevymahatelné.

Mě ta prodejní sekce přijde někdy spíš jak S bazar.  Možná nějaká drobná regulace by pomohla.  Třeba jako pět šest kousků za rok.

Ale to je na uvážení starších bratrů ve zbrani.

TVL, já zvažoval že časem třeba prodám svou sbírku PRIMek.  Postupovat tak jak jsi to tu napsal, prodával bych je STO LET !!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozšířil se nám tady takový nešvar.

To se uklidní.   On totiž ty pravidla nikdo nečte.  To by tam muselo být četl a souhlasím.  Ale je to stejně právně nevymahatelné.

Mě ta prodejní sekce přijde někdy spíš jak S bazar.  Možná nějaká drobná regulace by pomohla.  Třeba jako pět šest kousků za rok.

Ale to je na uvážení starších bratrů ve zbrani.

Ale ty pravidla tam jsou, neznalost neomlouvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sibir no nezavidim ti toho horliveho spolumoderatora.

 

Bert neberies svoju funkciu az prilis vazne?

People, hodinový purista jsem byl vždy. Mnohem dříve, než moderátor. Podle mne je prodej fejku hodinkového příslušenství na hodinovém fóru chucpe. Tečka puntík. Nulová tolerance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tittusi, jakou regulací? Ty vážně považuješ za správné prodávat fejky? Nezapoměň prosím, že Tvá svoboda a práva končí tam, kde začínají svoboda a práva jiného. Prodej fejků je mimo jakoukoli pochybnost zásahem do práv třetích osob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tisíckrát provařené téma... když jsem tu začínal, vůbec jsem si netroufal koupit hodinky jinde. Tady bylo bezpečí, že v prodejním vlákně se neobjeví nic, co není košer. I já doma pár ,,fejků" mám, a asi se neubráním - chci-li poznat ,,nepřítele", ale prodejní vlákna zde bych rád viděl fejkuprostá a i pro nakupující nováčky bezpečná. Je jedno, o co jde, myslím že ten pocit bezpečí za to tady vždycky stál, od kompletních hodinek po poslední šroubek.

 

Na ,,aftermarket" si dělám názor podle okolností a samotného předmětu. Nikdo není dokonalý, kolikrát si například na SEIKách sám nejsem jistý co je a co není originál, a případné komentování  takového prodejního vlákna vítám. Také staré hodinky s renovovanými díly jsou na zvážení každého- přetisknutý cifr je fejk? Nebo renovovaný originál ?  Nový pásek s označením výrobce by měl podle mého být ve zdejším prodejním vlákně jen originál...

 

Myslím, že respekt k rozhodnutí modů by celkové situaci tady prospěl. Pokud modi nemají stejný názor, asi by si ho měli sjednotit a neprat to tady veřejně. Velmi tady teď chybí Root admin - doufám že brzy nějaký bude, nebo už je ??.

 

SZ modů bych nezveřejňoval, jakož i ostatních členů. Od toho jsou SZ SZ, ne ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...