Přejít na obsah

Hodinarina jako zdroj obzivy


Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny,

Zvazuji studium hodinare, a krome toho, ze jsem nasel spoustu informaci o povolani a toho jak strasne je to zajimave, nevim jak se takovy hodinar v cr nebo sr ma, jestli se dustojne uzivi remeslem.

Proto bych se vas zde pritomne rad zeptal, mate nekdo informaci, kolik by si mohl takovy absolvent oboru vydelat, treba v Praze?

Predem dik za informace :-)

Izochron

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já kdybych se teď teda rozhodoval o svém budoucím povolání(pocitam že je mu 16+-), tak se fakt kouknu jaká je situace na trhu práce. Nepřijde mi na tom nic divného.

Takhle zpětně můžu říct, že s pojistnou matikou jsem jackpot nevyhrál :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuci, wtf?

Ta posrana doba uz opravdu vsem vymazala mozek?

Jak se muzes rozhodovat o hodinarine a zajimat se hned o prachy?

Z tebe nikdy dobry hodinar nebude!

Jojo. Ještě si k tomu připiš, že to není povolání ale p-o-s-l-á-n-í a máš to komplet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kdybych se teď teda rozhodoval o svém budoucím povolání(pocitam že je mu 16+-), tak se fakt kouknu jaká je situace na trhu práce. Nepřijde mi na tom nic divného.

Takhle zpětně můžu říct, že s pojistnou matikou jsem jackpot nevyhrál :-)

:) Tiez mam poistnu matiku. Od skoncenia skoly som k tomu nepricuchol... Ale niektori spoluziaci sa docela vypracovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu radit, tak si oběhni pár hodinářů v okolí a poptej se přímo jich. Zkus se ptát na i na praxi během učení. Počítej s tím, že z počátku nacpeš hodně peněz do nářadí.

Současnou situaci neznám, už jsem dlouho mimo obor a navíc jsem byl zaměstnanec, ale nečekej zázraky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuci, wtf?

Ta posrana doba uz opravdu vsem vymazala mozek?

Jak se muzes rozhodovat o hodinarine a zajimat se hned o prachy?

Z tebe nikdy dobry hodinar nebude!

+ 1 naprostý souhlas

 

Imho : Izochon - projed si to tu myslím, ze tu narazíš přinejmenším na 2 vlákna ( aspoň já vím o dvou ) kde se tato problematika řešila a pak zjistíš odpověď na svou otázku ...

Ale.... abys nemusel hledat / nečekej žádnej vejvar, na uživení to fakt nebude ... musel by ses hooooodně otáčet, a čistá hodinařina by to fakt nebyla ...

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má dobré oči a šikovné ruce, proč ne? Dobře si to vybral, bude v teple a nenadře se.:). A dobrých hodinářů je málo, třeba bude dobrý. A že si nevydělá na živobytí? To by muselo v republice vymřít 3/4 populace. Já bych ho od toho neodrazoval. Ale na zbohatnutí to asi nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele dotaz do plena jsi nezvolil dobře. Tady dostaneš spíš přes prsty než radu. :-(

Zkus raději napsat někomu kdo tady dělá hodinařinu ( Tondako, Valjoux,Mechano, Hodinář Praha) a dej si s nimi schůzku.

Oni Ti jistě v pohodě a bez emocí poví o čem ta práce vůbec je a případně se i dozvíš s jakou odměnou je tato práce spojena

 

Omlouvám se pánům hodinářům na které jsem zapomněl:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez do toho, cokoliv lepsi nez lizat kliky v korporatu cely zivot. Jeste jsem nevidel hodinare ve stresu. Muzes byt na pracaku a doma nacerno spravovat vraky tady z fora a mit se dobre :D

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Haha, pamatuju se, jak jsem rozhodil toho svého, když jsem si k němu šel z opravy vyzvednout Omegy, o kterých jsem si MYSLEL, že jsem mu je už dával... Byl chvíli fakt na infarkt, než jsem si vzpomněl, že jsem mu místo nich na poslední chvíli před měsícem odnesl krabici Primek... :lol2: Přišel mi vystreslej docela dost...málem mě zabil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) jj, doba, kdy se sem chodilo pro dobry rady, poznatky, zkusenosti atd. uz je asi trochu vzdalena. Ted je to vetsinou do tri prispevku prvni kopanec a .... :D

Kdyz mi bylo 13-14, vedel jsem hovno, co chci delat, cim se budu zivit. Nastesti me nasi nasmerovali na obor, u kteryho jsem vydrzel 20 let ;-) primo, a i ted se okolo nej motam. Takze pokud mas alespon tuto predstavu a zajimas se, jak se tim uzivis, jsi imho v poho. Je to prace jako kazda jina a jen na tobe zalezi, jak se budes mit. Na chleba vydelas urcite, ale kdyz na ten krajic budes chtit namazat maslo a dat platek sunky, budes na sobe muset makat :D

 

Boze to je blabol, chjo, jdu sekat travu. Hezkej svatecni den.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar panove, dekuji za podety a rady, nekterymi se budu ridit, stejne jsem to tak planoval a ze mi to nekdo napsal jen potvrzuje, ze jsem uvahou nebyl uplne mimo.

Osobne neznam zadne hodinare (nemyslim tim baterky a reminky ci tahy nebo pretesneni pouzdra ,jak zde jiz zaznelo vyse) tak se zkusim poptat.

Jinak do skoly jsem jiz nastoupil a na odmenu za praci v takovem oboru jsem se zde ptal, protoze nikoho kdo by mi to mohl zodpovedet neznam. Taky mam praci v jinem oboru a tohle jsem se rozhodl delat predevsim kvuli tomu jak mne to zajima a snad bude i bavit tak jak si predstavuji. To ze pak bych nerad pracoval ve dvou oborech zaroven ale radsi se zkusil tomuhle venovat naplno samozrejme zalezi i na tom, jak se tim uzivim bezohledu na to jak moc bych to mohl mit rad.

Ale co jsem hledal jsem v podstate nasel, takze dekuji vsem. 

izochron

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...