Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Hodinarina jako zdroj obzivy

hodinarina remeslo obziva

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 izochron

izochron

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Girard Perregaux, Seiko, Nomos, PRIM, Glashütte Original, Carl. F. Bucherer, Ball, KRAYON, Lang & Heyne

Publikováno 30.duben.2018 - 20:46

Zdravim vsechny, Zvazuji studium hodinare, a krome toho, ze jsem nasel spoustu informaci o povolani a toho jak strasne je to zajimave, nevim jak se takovy hodinar v cr nebo sr ma, jestli se dustojne uzivi remeslem. Proto bych se vas zde pritomne rad zeptal, mate nekdo informaci, kolik by si mohl takovy absolvent oboru vydelat, treba v Praze? Predem dik za informace :-) Izochron

-izochron-

#2 Huawei33

Huawei33

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 30.duben.2018 - 20:56

2500 za opravu, oprav je i nekolik denně, jsou v tom i díly, čistá ruka třeba 1500 kč * 40 oprav a máš to 

pak se platí, ale neco za nařadi, pronajem, atd... čisteho tak 40 bych řek v praze

#3 sibirnaya

sibirnaya

RLX4EVER

• Moderators
  • 12 764 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:RLX4EVER

Publikováno 30.duben.2018 - 21:22

Jakejch oprav? Vetsina hodinaru meni prevazne baterky, zkracujou tahy a prehazujou reminky..

#4 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 817 příspěvků(y)

Publikováno 30.duben.2018 - 21:33

A po desetikoruně zachraňují čest kutilům, kterým při výměně řemínku od alibaby vystřelily stěžejky do nenávratna...  :whistling:

#5 Hardslimer

Hardslimer

pacient Dr. Chocholouška

• Member_50
  • 1 674 příspěvků(y)
  • Bydlí:SILESIA

Publikováno 30.duben.2018 - 21:38

Kuci, wtf?
Ta posrana doba uz opravdu vsem vymazala mozek?
Jak se muzes rozhodovat o hodinarine a zajimat se hned o prachy?
Z tebe nikdy dobry hodinar nebude!

#6 mAra_

mAra_

Ou je

• Member_50
  • 1 882 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 30.duben.2018 - 21:46

Já kdybych se teď teda rozhodoval o svém budoucím povolání(pocitam že je mu 16+-), tak se fakt kouknu jaká je situace na trhu práce. Nepřijde mi na tom nic divného.
Takhle zpětně můžu říct, že s pojistnou matikou jsem jackpot nevyhrál :-)

#7 OndraTce

OndraTce

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 394 příspěvků(y)
  • Bydlí:TCE/PHA
  • Fanoušek značky:ElPrimero

Publikováno 30.duben.2018 - 21:59

Kuci, wtf?

Jojo. Ještě si k tomu připiš, že to není povolání ale p-o-s-l-á-n-í a máš to komplet...

#8 shaggy

shaggy

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 30.duben.2018 - 22:11

Já kdybych se teď teda rozhodoval o svém budoucím povolání(pocitam že je mu 16+-), tak se fakt kouknu jaká je situace na trhu práce. Nepřijde mi na tom nic divného.
Takhle zpětně můžu říct, že s pojistnou matikou jsem jackpot nevyhrál :-)

:) Tiez mam poistnu matiku. Od skoncenia skoly som k tomu nepricuchol... Ale niektori spoluziaci sa docela vypracovali.

#9 rmx

rmx

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 436 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzen

Publikováno 30.duben.2018 - 22:13

Jestli můžu radit, tak si oběhni pár hodinářů v okolí a poptej se přímo jich. Zkus se ptát na i na praxi během učení. Počítej s tím, že z počátku nacpeš hodně peněz do nářadí.
Současnou situaci neznám, už jsem dlouho mimo obor a navíc jsem byl zaměstnanec, ale nečekej zázraky.
Nemá cenu investovat do hodinek víc pěněz než je potřeba - Patek Philippe Cal. 89

#10 Lobber

Lobber

Závislák

• Member_50
  • 918 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tam kde si mě zrovna žádají
  • Fanoušek značky:Vintage pacient

Publikováno 30.duben.2018 - 22:22

Kuci, wtf?

+ 1 naprostý souhlas

Imho : Izochon - projed si to tu myslím, ze tu narazíš přinejmenším na 2 vlákna ( aspoň já vím o dvou ) kde se tato problematika řešila a pak zjistíš odpověď na svou otázku ...
Ale.... abys nemusel hledat / nečekej žádnej vejvar, na uživení to fakt nebude ... musel by ses hooooodně otáčet, a čistá hodinařina by to fakt nebyla ...

Tento příspěvek byl upraven od Lobber: 30.duben.2018 - 22:25

Kdo nepožádá, tak nemá ....Nikdy se nevzdávej ....

Lobberchronomag@gmail.com

#11 Hardslimer

Hardslimer

pacient Dr. Chocholouška

• Member_50
  • 1 674 příspěvků(y)
  • Bydlí:SILESIA

Publikováno 30.duben.2018 - 22:29

Za tim co jsem napsal si stojim.
Kecy o poslani atd. neberu vazne. ;-)
Neni to tak tezke pochopit, co jsem tim chtel rict.

#12 Roland Sands

Roland Sands

Závislák

• Member_50
  • 943 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jižní Morava
  • Fanoušek značky:Alpina

Publikováno 30.duben.2018 - 23:00

Kolik stojí taková škola

Přiložený soubor (y)

#13 Vladar91

Vladar91

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 418 příspěvků(y)

Publikováno 1.květen.2018 - 03:09

Bez do toho, cokoliv lepsi nez lizat kliky v korporatu cely zivot. Jeste jsem nevidel hodinare ve stresu. Muzes byt na pracaku a doma nacerno spravovat vraky tady z fora a mit se dobre :D

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

#14 Heini

Heini

Učedník

• Member_50
  • 132 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jablonec nad Nisou

Publikováno 1.květen.2018 - 06:37

Pokud má dobré oči a šikovné ruce, proč ne? Dobře si to vybral, bude v teple a nenadře se.:). A dobrých hodinářů je málo, třeba bude dobrý. A že si nevydělá na živobytí? To by muselo v republice vymřít 3/4 populace. Já bych ho od toho neodrazoval. Ale na zbohatnutí to asi nebude.

#15 long

long

Míra

• Member_50
  • 3 965 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Zakázková výroba šperků a samozřejmě hodinky !

Publikováno 1.květen.2018 - 07:55

Hele dotaz do plena jsi nezvolil dobře. Tady dostaneš spíš přes prsty než radu. :-(

Zkus raději napsat někomu kdo tady dělá hodinařinu ( Tondako, Valjoux,Mechano, Hodinář Praha) a dej si s nimi schůzku.

Oni Ti jistě v pohodě a bez emocí poví o čem ta práce vůbec je a případně se i dozvíš s jakou odměnou je tato práce spojena

Omlouvám se pánům hodinářům na které jsem zapomněl:-)

Taky kdo dnes potřebuje diamanty a šperky zhotovené na zakázku za bezkonkurenční ceny, že ano ?
Ale kdyby náhodou, klidně mi napište S.Z. :-)

Nebo koukni na :  https://www.zonerama...diamonds/352334

#16 straspol

straspol

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 359 příspěvků(y)

Publikováno 1.květen.2018 - 07:58

Bez do toho, cokoliv lepsi nez lizat kliky v korporatu cely zivot. Jeste jsem nevidel hodinare ve stresu. Muzes byt na pracaku a doma nacerno spravovat vraky tady z fora a mit se dobre :D

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Haha, pamatuju se, jak jsem rozhodil toho svého, když jsem si k němu šel z opravy vyzvednout Omegy, o kterých jsem si MYSLEL, že jsem mu je už dával... Byl chvíli fakt na infarkt, než jsem si vzpomněl, že jsem mu místo nich na poslední chvíli před měsícem odnesl krabici Primek... :lol2: Přišel mi vystreslej docela dost...málem mě zabil...

#17 ggrand

ggrand

Megazávislák

• Member_50
  • 4 990 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín
  • Fanoušek značky:Foto a nějaké to střílení

Publikováno 1.květen.2018 - 08:01

Jj, hodinari drou bidu s nouzi, tak bacha na to. Je to videt hlavne na tom, jak tady dobry hodinar ma rok dopredu praci. Fakt se tu lidi v posledni dobe predhani v tom, kdo napise vetsi bullshit.

#18 honza71

honza71

Perun s námi !

• Member_50
  • 4 537 příspěvků(y)
  • Bydlí:se mi dobře

Publikováno 1.květen.2018 - 08:07

:) jj, doba, kdy se sem chodilo pro dobry rady, poznatky, zkusenosti atd. uz je asi trochu vzdalena. Ted je to vetsinou do tri prispevku prvni kopanec a .... :D
Kdyz mi bylo 13-14, vedel jsem hovno, co chci delat, cim se budu zivit. Nastesti me nasi nasmerovali na obor, u kteryho jsem vydrzel 20 let ;-) primo, a i ted se okolo nej motam. Takze pokud mas alespon tuto predstavu a zajimas se, jak se tim uzivis, jsi imho v poho. Je to prace jako kazda jina a jen na tobe zalezi, jak se budes mit. Na chleba vydelas urcite, ale kdyz na ten krajic budes chtit namazat maslo a dat platek sunky, budes na sobe muset makat :D

Boze to je blabol, chjo, jdu sekat travu. Hezkej svatecni den.

Tento příspěvek byl upraven od honza71: 1.květen.2018 - 08:08

All I Really Need To Know I Learned In Kindergarten (Robert Fulghum)
Jsme tak velcí, jak velké věci nás rozčilují.
JR index: 3.612

#19 izochron

izochron

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Girard Perregaux, Seiko, Nomos, PRIM, Glashütte Original, Carl. F. Bucherer, Ball, KRAYON, Lang & Heyne

Publikováno 2.květen.2018 - 11:46

Zdar panove, dekuji za podety a rady, nekterymi se budu ridit, stejne jsem to tak planoval a ze mi to nekdo napsal jen potvrzuje, ze jsem uvahou nebyl uplne mimo.

Osobne neznam zadne hodinare (nemyslim tim baterky a reminky ci tahy nebo pretesneni pouzdra ,jak zde jiz zaznelo vyse) tak se zkusim poptat.

Jinak do skoly jsem jiz nastoupil a na odmenu za praci v takovem oboru jsem se zde ptal, protoze nikoho kdo by mi to mohl zodpovedet neznam. Taky mam praci v jinem oboru a tohle jsem se rozhodl delat predevsim kvuli tomu jak mne to zajima a snad bude i bavit tak jak si predstavuji. To ze pak bych nerad pracoval ve dvou oborech zaroven ale radsi se zkusil tomuhle venovat naplno samozrejme zalezi i na tom, jak se tim uzivim bezohledu na to jak moc bych to mohl mit rad.

Ale co jsem hledal jsem v podstate nasel, takze dekuji vsem. 

izochron

-izochron-

#20 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 2 418 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 2.květen.2018 - 12:31

Dufame, ze budes sikovny, dobrych hodinarov nikdy nie je dost:)
A ked budes sikovny, tak roboty budes mat vyse hlavy:)