Přejít na obsah

Řemen k primkám + stěžejky.


Doporučené příspěvky

Ahoj,

poradíte prosím kde sehnat stěžejky a nějaký pěkný klasický řemen, který by se hodil k primkám?

Jedná se o Prim Elegant II chrom od Nowise.

Jelikož jsou hodinky bez stěžejek a řemenu, rád bych je zkompletoval, bude to dárek pro tchána.

Ještě jednou moc děkuji za vaše rady, popř.odkazy.

Martin

post-61293-0-26765900-1525338398_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza.manta> to vím. Nechci však na ně dát jakýkoliv řemen. Šlo mi o doporučení řemínku, který bude odpovídat originálu, plus mínus. Nejsem bohužel znalcem primek, proto bych rád od znalejších třeba dostal tip, jaký řemen na tento typ primek patří... Tak to bylo myšleno. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si sehnat historický řemínek Saturn - patrně 18mm se stříbrnou sponou v NOS stavu. Ceny se pohybují kolem 200-300 CZK. Na antik-hovorka.cz nějaké teď jsou - v párech. Zkus se domluvit a koupit jen jeden. Možná by ti k nim mohl přihodit prodejce i stěžejky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze současné produkce saturnu celkem odpovídá tohle (viz odkaz). Já jsem si jej taky pořídil k dědovým primkám a je super. Určitě lepší kvalita, než saturn, a cena srovnatelná.

 

https://www.strapshop.cz/hirsch-teletina/hirsch-calf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hirsche jsou super - mám tři kousky, na normální nošení je to super volba. Do sbírky pak ten Saturn - ten teda také občas vezmu na ruku, ale já hodinky obecně hodně střídám...

Upraveno uživatelem LordSpar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eloga> Tak pardon... Pásek, řemínek, řemen, nevěděl jsem, že řemen se používá jen u některých hodinek a u jiných ne. Spousta lidí tu psalo ve vláknech o řemenech, měl jsem za to, že je to normálně používaný termín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro každej inzerát na prodej řemínku obsahuje slovo "řemen" - také bych řekl, že se to zaužívalo i ve spojitosti s hodinkama. Nebo je to tak jen tady :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...