Přejít na obsah

Původ kůže


fOE

Doporučené příspěvky

Ja si myslim ze patris do te skupiny lidi,co se podivala na dokument,sokovala a na chvilku probrala ze sveho "panelako-konzum zivota".I ja videl tyhle dokumenty diky kterym jsem zacal fandit i vegosum.Je to nechutne a jeste nechutnejsi je predstava ze se to deje k vuli tobe,me a vsech co si zajdou do obchodaku nebo mekacu pro kus masa..Muzem o tom mluvit vsichni tady ale ruku na srdce kdo s nas by dal za kure 400,-?Nebo kdo s nas by dokazal prestat jist maso??Myslim ze asi skoro nikdo,tudiz stojime stale na miste..A za me je asi taky celkem pokritecke resit pasek na hodinky ale zaroven se cpat kuraty za 60 korun s Lidlu nebo kolik to stoji..A i pri predstave ze celej zapadni svet zacne jist s eko chovu,tak je to uplnej nesmysl..Eco farmy s miliony kurat aby nasytily dalsi miliony lidi??Nevim no?Takze kdyz budeme takhle pomalu filozofovat,dostanem se k uplnemu nejezeni masa aby to melo vubec nejakej smysl nebo minimalne k tomu aby to kure stalo aspon 3000 litry aby si ho kazdej dal opravdu jenom 2x za rok a to uz muzu byt rovnou vegos..Takze za me vazne asi bud resit a zacit u sebe,nebo uplne zbytecna polemika o vecech ktere se nikomu nelibi ale ne az tak aby to stalo za zmenu jidelnicku..

 

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem miliusportos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jinak i kdyz to tak mozna nevyznelo,uplne chapu vegetariany a kdybych to dokazal byl bych vegetarian i ja:))Ale jsem slaboch a mam moooc rad maso:)!!Ale verim ze jednou v budoucnu budou lide jenom vegetariani,jak k vuli moralnimu tak i zdravotnimu stavu..Ale toho se nedozijeme:)!

 

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nalinkovany dokument je tam jako ilustrace aby bylo jasne o cem mluvim, nebyl to u me ani spoustec, ani duvod proc vzniklo tohle vlakno. Je to ilustrace. Od zacatku vim ze nespasim svet, nemam to v planu, to neni ucel tohoto vlakna. Je to o tech mensich krocich co treba udelat jdou, treba pro trochu vic snahy i bez zvyseni nakladu, anebo s min snahou, ale za vyssi cenu, ale jdou. Ruku na srdce muzu dat jen za sebe, a hned na uvod reknu, ze jsem nenasel zpusob jak se dostat k veprovemu nebo hovezimu nejakou rozumnou (mimo obchodakovou) cestou. Takze jatka, ktera se tu zminovala jdou i za mnou. Ale povedlo se mi najit lokalni produkci vajec, kureciho, krutiho a husiho masa a uz se mi rysuji i kachny. Vsechno malochov, "setrvacnosti sedlaci" co jim slepice doslova behaj po dvorku. Maj krom zamestnani i male hospodarstvi a cast toho co dochovaji prodaji (treba ten s husama chova max 15 kusu za rok). Vesmes kolegove nebo pratele ode me nebo od zeny. Ceny? Ano, jsou vyssi, ale krom nejakeho "vyssiho blaha" je jina i chut, takze jak to kvantifikovat? Vajicka treba kupuju 2E za 10ks, ani nevim jaka je cena proti tomu co je dnes v supermarketu, ale jako takova tragedie mi to neprijde (i tak ale pochopim ze to pro nekoho muze byt problem, vyssi cena, beru). Dal kolega je diabetik, obecne si musi hlidat co ji, zivotospravu atd. a jedna z veci k cemu me privedl je, ze clovek vazne nemusi zrat maso kazdej den, coz kdyz se nad tim tak zamyslim tak prave bylo to jak jsem fungoval. Dalsi cesta jak redukovat svou "stopu".

Moc dobre vim ze kazdej vegan nebo i vegetarian by me za takovej pristup vzal po hlave holi, ale co nadelam, holt si nepochutnam vic nez na poradnem steaku nebo rizku. To ale neni ucel tohoto cviceni, tvarit se jak svetec. Snazim se jen najit balanc tam kde to treba chce jen trochu snahy. Na tom prikladu konzumace masa to je o tom poptat se kdo v okoli co chova (hotovo), a treba to pujde i u "konzumace" kuze (to zkousim ted zde).

 

Proste se snazim premyslet a hledat rozumnejsi cesty, i kdyz nejsou "rozumne 100%" (vegan ze me nikdy nebude), ale treba jen z 20%, i to beru jako lepsi nez nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosit kožich je prasárna, dát si řízek není?

To má být ta základní mentální výbava každýho slušnýho člověka?

 

Keď parazitická osa nakladie vajíčka do húsenice a larvy ju zvnútra vyžerú, je to OK? Keď svorka vlkov uštve jeleňa a zaživa ho roztrhá a zožerie, je to OK? Kožuch si ale z neho na parádu nerobia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych rekl, ze bundu, boty a remeny za cely zivot vyjdou tak na jednu kravu:)

 

Vic me zajima, jak kuze byla zpracovana, z jake casti zvirete je apod. co se tyce kvality. A i to se stejne u levnejsich veci, ci u veci daleko od zdroje nedovim. Resit jestli krava byla zabita korektne a jestli z ni bylo vyuzito i maso nebudu. Kdyby bylo i info jak pises, pak by me zase presvedci cena.

 

Joo, to poradny maso, mliko, vejce, to je jina parada. Po tom se rad poohlidnu, bude-li treba (jakoze casto ani neni), priplatim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, smíchat módu s jídlem a demagogicky to doladit z kontextu vytrženou citací... Tvůj způsob argumentace a celá tvoje prezentace tady, to jsou pro mě tak nepochopitelný věci, že Tě už radši nechám bejt.

Já jsem přesvědčen že velké firmy mají nákup kůží ošéfován.  Onehdá tady někdo nabízel řemeny z něčeho exotického a měl glejt že to není paš,  ale úhyn.

Ad 2.   Já nosím v zimě kožíšek a nestydím se za to.  Je to vlna.  Tudíž vlastně odpadní kůže.  Navíc ovce se chovaj ve volných chovech z důvodů kvality vlny.

Mít doma kožešiny ze svířat jako trofeje?  No na to nejsem,  ale používat kůže a kožešiny ze zvířat co se průmyslově chovaj?  Jako proč ne.  To se to má vyhodit?

Politická korektnost je někdy donebe volající blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem přesvědčen že velké firmy mají nákup kůží ošéfován.  Onehdá tady někdo nabízel řemeny z něčeho exotického a měl glejt že to není paš,  ale úhyn.

Ad 2.   Já nosím v zimě kožíšek a nestydím se za to.  Je to vlna.  Tudíž vlastně odpadní kůže.  Navíc ovce se chovaj ve volných chovech z důvodů kvality vlny.

Mít doma kožešiny ze svířat jako trofeje?  No na to nejsem,  ale používat kůže a kožešiny ze zvířat co se průmyslově chovaj?  Jako proč ne.  To se to má vyhodit?

Politická korektnost je někdy donebe volající blbost.

Když sem byl malej, můj tatík pěstoval lišky. Nevím, jestli to byl průmyslovej chov ale moc se mně to nezdálo - celej život v kleci a smrt benzínovou injekcí do srdce. S bráchou jsme pak ty stažený mrtvolky vozili na kolečku a zahrabávali za vohradou. Nevím, kolik mně mohlo bejt. Dvanáct? Tak nevím, co to meleš vo politický korektnosti, když už mě cituješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sem byl malej, můj tatík pěstoval lišky. Nevím, jestli to byl průmyslovej chov ale moc se mně to nezdálo - celej život v kleci a smrt benzínovou injekcí do srdce. S bráchou jsme pak ty stažený mrtvolky vozili na kolečku a zahrabávali za vohradou. Nevím, kolik mně mohlo bejt. Dvanáct? Tak nevím, co to meleš vo politický korektnosti, když už mě cituješ.

Tak třeba melu o tom jakože,  ovčí, prasečí, kravská kůže je vlastně odpad.  Takže nevidím důvod proč toho nevyužít.  To s těma liškama je přesně to,  co už považuji za zbytečné. 

Ono je to obecně zbytečná diskuze. Ruka trhu je to co to určí.  A vysvětli lidem v africe že to nemaj lovit pro kůži či kožešinu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ma vlna spolocne s kozou, prosim ta? Kvoli vlne sa nic nemusi zabijat.

To že se to u nás zas až tak nekonzumuje, neznamená že jinde ne.  Třeba Řekové dodneška dost hodně konzumují skopové.  

No a z toho co zbyde se dá ušít kabátek.  O tomhle mluvím.§

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ake to mi pride uplne v poriadku. Pokial su zvierata chovane a zabijane "humanne" tak nevidim problem v kompletnom spracovani. A o to lepsie ak viem využiť poslednu "kvapku krvi".

Aj ti africania pokial lovia tych par kuskov pre svoje potreby tak je to uplne v poriaku podla mna. To je priroda.

 

Viac mi vadi lovenie zveri na trofeje. Zabijanie levov len aby niekomu doma na stene visela hlava a pod.

 

 

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sem byl malej, můj tatík pěstoval lišky. Nevím, jestli to byl průmyslovej chov ale moc se mně to nezdálo - celej život v kleci a smrt benzínovou injekcí do srdce. S bráchou jsme pak ty stažený mrtvolky vozili na kolečku a zahrabávali za vohradou. Nevím, kolik mně mohlo bejt. Dvanáct? Tak nevím, co to meleš vo politický korektnosti, když už mě cituješ.

To jste se s tím moc nesrali. Dneska by tě za to asi nemilovali. A jinak "choval".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to docela resim, ale z jineho uhlu. Docela me zajima, kdyz nekde vidim kuze z ruznych plazu, jestli maji dotycni k tem, kteri plazi to potrebuji, treba CITES dokumenty. Jako terarista a chovatel nekterych vzacnych plazu ty dokumenty musim mit. Mohl by z toho byt dost velky pruser.

Z jineho soudku. Musim se trochu smat tady tem pojmum jako humanni zabijeni ci chov. Ano u velkych savcu je to v pohode. Ale doporucuji si zjistit, kde a jak presne se ziskava kureci maso. Ja tomu rikam slepici holokaust.

Upraveno uživatelem nAscA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem vegetarián (mléko, vejce a sýr jím) a k živočišným výrobkům mám celem pozitivní přístup. Obecně se snažím spíše zredukovat svou stopu, ale nevím, čím bych kůži na 100% nahradil.

Oproti tomu maso vynechávám úplně, nikdy mi ani nechutnalo. Doma jsme maso nikdy extra nejedli, takže mé vegetariánství nikomu nevadilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nAscA

Ano, to jak se "pracuje" s kuraty byl u me asi prvni impuls k zamysleni se, a kdyz se clovek zamysli u jednoho, zacne premyslet i nad dalsima... coz me nakonec dovedlo az k zalozeni tohoto tematu. Jak se tu zminuje volny chov ovci/krav atd. a jejich zuzitkovani jak masa, tak kuze, tak to je za me asi ideal dosazitelneho. Selsky rozum rika, ze se to deje jen tak, bo ktery hloupy podnikatel by se prece pripravoval o kus zisku, ze ano. Jenze mam furt pochybnosti jestli to fakt tak je (nejmensi asi u krav, u krokodylu a dalsi exoticke haveti uz ale dost silne), kolik se toho vozi z rozvojoveho sveta atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimavy tema. V zasade souhlasim se Zmizikem, ze aktivni uvedomeni si dopadu nasi "civilizace" a stylu zivota na svet kolem nas by mela patrit mezi zakladni mentalni vybavu jednotlivce. Nejde zdaleka jen o aligatory, to je spicka ledovce, staci se podivat mnohem bliz na "prumyslovou" produkci masa a zivocisnych produktu. Humannimu zachazeni to ma na mile daleko - pricina nejsou sadisticky choutky rezniku, ale nas zpusob zivota. Ze si lidi zvykli jist maso kazdej den. Ze kdyz se zkazi, tak se hodi do popelnice a koupi se novy. Ze napr. v USA dostane jednotlivec porci, ze ktery by se najedla cela rodina...

 

Maso jim a jist budu, kuze si kupuju a kupovat budu. Je to normalni, deje se to tak od nepameti a neni na tom nic divnyho ani spatnyho. Ale maso nemusim mit kazdej den, budu s nim zachazet hospodarne a nebudu plytvat. Myslim, ze prave plytvani je pruser dnesniho zapadniho sveta. Staci kdyz se podivam o generaci neboo dve zpatky a je to zrdcadlo jako z kristalu. Chovaly se domaci zvirata, na vejce, mliko a ve finale i na maso. Kdyz se maso snedlo, kosti se vzaly a udelal se z nich vyvar. Co zbylo, nechalo se zkrmit. Ze by nekdo vzal zbytky a hodil je do kose, tak to ani nahodou. To je ten hlavni mentalni parfacek, ktery potrebujeme. Ne nejist maso a nekupovat kuze. Ake znovu naucit umerenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čili většina má názor něco jako Jsem moderní a uvědomělý člověk, s něčím nesouhlasím, tím jsem se očistil, ospravedlnil a od toho špatného distancoval, takže můžu s čistým svědomím jít na řízek.

Mentální odpustky :)

A taky jak tu už padlo, pokrytectví a alibismus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...