Přejít na obsah

Push to talk vysilacky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

bylo by účelnější kdyby tam bylo 1*0, tedy kanál 1 a selektivní volba, to blokování subtónem, vypnuto. Aby člověk po zapnutí slyšel všchen provoz co na tom kanále je. Pokud to je zapnuté, člověk slyší jen vysílačky co mají navolen subtón 1, což už tak může být dost těch co tam nechají "tovární nastavení", ale neuslyší možná i větší množství těch co tam vysílají bez subtónu nebo s jiným než 1. A pak se můžou divit že se jim pořád něco míchá do hovoru ikdyž tam normálně skoro nic není. Jenže ono to tam je, jen to přijímač ignoruje, aktivuje se až když přijde signál s patřičným subtónem. Jenže pak už ty signály neoddělí, míchají se do sebe a mají v tom chaos všichni. Lepší by bylo používat to jen bez subtónu, neblokované a naučit se vzájemně se respektovat. Prostě, je tady hovor, tak tam nelezu, najdu si volný kanál. Pokud už tam mám domluvené spojení, požádám hovořící o malou pauzu, vyvolám si protistanici a domluvím si přepnutí na jiný kanál. Ale vzhledem k tomu že se to dá koupit za pár korun v elektře na rohu, těžko chtít po všech uživatelích nějaké provozní dovednosti a slušnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zažil dobu největšího rozmachu CB, občanského pásma. Tenkrát se na tom roztahovali taxikáři takže i 40 kanálů bylo málo ale ti běžní uživatelé, možná i proto že často měli blízko ke koncesovaným radioamatérům, rychle pochopili že když si tam budou dělat bordel, tak tam bordel budou mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

hele lidi ..... kluk má hasičský období a potřebuje vysílačku ....... předběžně jsem vybral tohle: https://www.motorola-radiostanice.cz/p/motorola-tlkr-t50/ protože to má i room monitor

 

otázka zní jestli PTT tlačítko umáčkne i tříletý dítě který vypadá na pět ...... umáčkne ? .... máte sklep?

 

díky za postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle dvoje budou zřejmě dost podobný a pro dítě na hraní asi dobrý, ale YPO u těch tvejch to vypadá jen na jednu nabíječku bez nabíjecího stojanu pro obě a nabíjení teda postupně jedný a pak druhý, to mi dobrý nepřijde, lepší bude sada s tím stojánkem pro nabíjení obou současně (případně dvěma nabíječkama, to ale zas chce dvě zásuvky), aby se daly nabíjet obě najednou. Jinak jestli to umáčkne tříletý dítě? To PTT tlačítko takovej odpor podle mě neklade, jde ale o to, jak to chytí dítě celý do ruky. To spíš vidim na obouruč, ale nevim už, jak měly děti velký tlapy, když jim bylo 3 ( a 5 :-)  ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popravdě sem si chtěl koupit spací pytel ..... mám řekla, že ho nepotřebuju .....tak sem si chtěl objednat propisku .... tu bych líp schoval, ale tu taky nepotřebuju ...... a teď nevím co ...... úplně zkaženej den

 

no nic necháme to tu vysílačkám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou parádní. Aby nebyly v blistru, ale v kufru, by sis musel připlatit tak 2x.

ále takle sem to nemyslel ..... myslel sem, že to bude v krabici abych to porychtoval a rovnou mu to fungovalo a zas to do tý bedny vrátil jakože dárek ..... znáš haranti ..... "počkej musím to nabít .... "počkej musím to nastavit" .... a je to v prdeli .... už o to nemá zájem

 

kufr nepotřebuju .... kdo by se s tím vláčel a hlavně kam? :D

 

dávam tomu půl hodiny než to skončí někde v koutě .... ale dalo by se to využít na chatě když mi dojde v kadiboudě papír, tak máma donese, abych nepořvával po údolí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...