Přejít na obsah

Fotka

Timex TW4B01100

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 3 928 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 15.květen.2018 - 11:06

Při hledání letních otloukánků ve stylu "nasaď a zapomeň" jsem skončil u Timexů a konkrétně u modelu z řady Expedition TW4B01100.

Cesta k nim vedla přez Luminox / Traser a Casio, kdy požadavky byly plastové pouzdro, quartz pohon, ručičky, obstojná WR a celková odolnost, ale bez dalších zbytečných komplikací.

Díky cenovce pod 2000,- Kč jsem měl snadnější rozhodování, a to mezi Casiem a Timexem.

Casií mi prošlo doma už několik, zato Timexy jen jedny, a bylo rozhodnuto.

Objednal jsem na www. hodinarstvi.cz, které je avizovali za bezkonkurenční cenu a ve stavu "na skladě", nicméně, objednávku mi nepotvrdili, nebyly ani skladem, a už vůbec ne za tuhle cenu.

Na druhý pokus www. svetcasu.cz- hodinky do druhého dne na ruce a s cenou hluboko pod doporučenou prodejku.

První dojmy- balení v kartonové krabici, přebal, polštářek, záručák, nic co by oslnilo, ale ani neuráží.

K hodinkám samotným je problém sehnat nějaké TTD, a to včetně domovské stránky výrobce, kde už ani nefigurují.

Tak jen ve zkratce:

• Datum s funkcí Quick-Date nastavení
  • Pouzdro z odolného polykarbonátu
  • Minerální sklo
  • Vodotěsnost 100M
  • Sířka pouzdra je 46 mm, výška 10 mm
  • Šířka řemínku 22 mm
  • Aktivní osvětlení Indiglo
  • Typ baterie CR2016
  • Řemínek je vyroben z nylonu o šířce 22 mm

Pouzdro je na omak stejné jako např. Traser, z čeho je ve skutečnosti vyrobeno asi nezjistím, nicméně nebude to žádný hitech, zkusil jsem rýpnout do (falešného) šroubu na místě stěžejky a otlak je na světě.

Strojovna je taktéž věcí záhady, Timex se prostřednictvím CZ zastoupení cachtá vlastními stroji, ale podle místních znalců v tom bude spíše Miyota movement, číslo nejsem bez otevření schopen dohledat.

Vteřinovka, jak je zvykem u levných quartzů skáče podle nálady, nicméně neškube, jde pravidelně ( a pořád stejně blbě) :)

Pouzdro samotné je v úpravě "SHOCK", což by mělo obnášet vnitřní kovové pouzdro a vnější plastový obal, sendvič ne nepodobný G shockům a opět Traserům. Spodní dekl je klasicky na 4 šrouby.

Plastová skořepina je jednokusový výlisek, šrouby i luneta je jen designová atrapa, ale zase vzhledem k ceně a parametrům zadání dostačující. Vnitřní kovové mezikruží by mělo omezit poškození čelní strany při otěru a úderu, tak uvidíme..

Řemínek šíře 22/20mm příjemně poddajný, profilovaný, mohl být o nějaký centimetr delší, takto mi sedí tak akorát.

Velikostně jsou trochu za hranou, 46mm v průměru a 51mm přez korunku je dost na hraně na tento typ hodinek, nicméně nepůsobí tak hamatně jako právě Casia.

Tady bych vyzvedl 43mm u Traserů a jejich řady P65xx, naprosto ideální velikost.

Co je ale těžkou váhou při rozhodování je Indigo osvětlení.

Ručky samotné mají docela velké lumi plochy, a po lehkém namáčknutí korunky se celý cifr podsvítí. Čitelnost je v tom okamžiku bezkonkurenční. Jednoduché a dokonalé.

Tolik první dojmy a pojmy.

Celkové hodnocení- levné, lehké,pěkně zpracované, pro nenáročné ideální varianta k Casiu obdobných parametrů. 

Fotky zatím jen postahované z netu, zkusím doma něco stvořit a doplnit.   

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  T1.jpg   39,59K   6 Počet stažení
  • Přiložený soubor  T3.jpg   181,23K   7 Počet stažení
  • Přiložený soubor  T4.jpg   24,7K   6 Počet stažení
  • Přiložený soubor  T5.jpg   13,32K   6 Počet stažení
  • Přiložený soubor  T6.jpg   22,12K   7 Počet stažení

..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#2 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 984 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 15.květen.2018 - 12:42

o 4 mm větší než avatarky a působí kompaktně? To je mi záhadou. Ale jinak gratuluji k hezkému kousku.

Proběhlé obchody

#3 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 3 928 příspěvků(y)

Publikováno 15.květen.2018 - 14:26

:) Já ty Casia měl na ruce a okukoval zleva, zprava, ale nesedlo to. Tohle teda taky není úplně to přesné, co jsem hledal ( vím kam míříš) ale zviklalo mě to indigo.

#4 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 3 928 příspěvků(y)

Publikováno 16.květen.2018 - 09:52

Pár živých fotek, ještě bych vyzdvihnul ukončení řemínku, ta fixace je festovní.

Přiložený soubor (y)

#5 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 984 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 17.květen.2018 - 14:35

Díky, moc hezké detaily. Tak ať jsi s otloukánky co nejdéle spokojen!

Proběhlé obchody

#6 Jiří_99

Jiří_99

Závislák

• Member_50
  • 877 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Tak nějak různě...

Publikováno 19.květen.2018 - 15:54

Taky jsem hledal neco "nasad a zapomen". Akorat ja teda skoncil u mensiho Traseru a jsem maximalne spokojen.

Přiložený soubor (y)

Casio Edifice EF-319D-1A     G-Shock GW-M5610-1ER     G-Shock GD-120MB-1ER     G-Shock DW-5600BB     Casio AQ-S800W-4BVCF     Prim Sport II     G-Shock AQ-591ML-1A     Wenger Sea Force     G-Shock GA-100-1A1     ProTrek PRG-100T-7VDR     Timex Expedition Scout     Prim cal. 50, 66     Seiko SNK803K2     G-Shock G7710-1ER    Prim Cal: 68     Seiko 7T92-0DW0     Candino 4236/3     Seiko SNZG13K1     G-Shock G-7900A-4ER     Casio F-91W     ProTrek PRW3000-2B     Seiko V657-9060     Seiko SKX007     Casio Lineage LWC-M170DB-1A     Casio Wawe Ceptor WVA-109HU     G-Shock GD-120MB-1ER     Seiko SNZF15K1     Traser SuperSport     Traser Outdoor Pioneer     Swatch Sistem 51

Děti jsou jako hodinky. Zlámete jim ručičky a přestanou ukazovat..