Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Lum-Tec a miyota 9015

• Zamčené téma Toto téma je zamknuto
15 odpovědí na toto téma

#1 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 15.květen.2018 - 21:32

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit jak řešit servis.

Začaly se mi spožďovat a zastavovat hodinky Lumtecy s miyotou 9015. K hodinkám se chovám slušně.

Šly na servis, prodělaly nějaké čištění, prý jim nic není, hodinky se po 5ti dnech zastavily a ani se nerozběhnou.

Je oprava, která nic neopravila reklamovatelná?

Nechci zase vysolit peníze na pár dní chodu a přemýšlím nad novým strojkem, tenhle konkrétní nemůžu nikde najít, dá se případně použít jiný(chtěl bych lepší i když po všem co jsem četl Miyota 9015 není špatná)?

Kolik může zhruba stát výměna strojku?

Nějaký hodinář k doporučení na Olomoucku?

Dík Jero

#2 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 2 418 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 16.květen.2018 - 06:37

pokial viem, tak na servis sa dava tiez zaruka

#3 orol

orol

• Member_50
  • 799 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tatry

Publikováno 16.květen.2018 - 12:58

Miyota musí být opravitelná, zbytečně měnit celý stroj.

#4 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 16.květen.2018 - 14:18

Netuším co se mohlo podělat, každopádně hodinář tvrdil, že provedl kompletní čištění a žádnou závadu neobjevil. Měl je 14 dní z toho je prý týden testoval.Před servisem moc nedržely nátah, až se jednoho dne zastavily, po natažení pár minut jely a zůstaly stát.

Po servise jsem je pár dní spíš po odpolednách nosil a zastavily se na ruce a už se nerozběhly.

#5 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 984 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 17.květen.2018 - 14:38

Jiný servis zvolit, bo 9015 je velmi dobře servisovatelný kalibr, ne ronda quartz, zatavený v plastu.

Proběhlé obchody

#6 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 17.květen.2018 - 20:31

Ideově rozumná volba, ale už jsem platil a nebylo to k ničemu, tak by to borec mohl zprovoznit. Nejsem kovanej, abych věděl co konkrétně na tomto stojku odchází, jestli nějaká fíčura za pár drobných, nebo je výhodnější měnit za nový. Borec se tváří, že než hledat záhadu, je levnější měnit. 

Dělá hodinky hlavně tátovi a zatím to bylo OK, tak nevím.

#7 valjoux

valjoux

Závislák

• Member_50
  • 667 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jablonec

Publikováno 17.květen.2018 - 21:30

Na opravu je minimálně 3 záruka a pokud se nehnou tak by neměl být problém zjistit proč.

petrzelahodinar@seznam.cz

777 789 592

#8 ramon

ramon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 290 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2018 - 17:16

Doufám, že jsi je nedal opravit k mladýmu Dittrichovi. Pokud ano, tak bych se vůbec nedivil, že se "opravou" nic nezměnilo.

#9 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2018 - 20:44

Podle jména to není on. Jde o staršího člověka, mám to zprostředkované, čímž se to ještě o něco víc komplikuje.

#10 ramon

ramon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 290 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2018 - 21:53

Na Olomoucku vím jen o jednom schopném, a to je zdejší člen Valis. Nebo se obrať na nějakého jiného hodináře zde na foru. Je  to dobrý zánovní  strojek , bude to nějaká prkotina a ten servisman to nejspíš odflákl.

#11 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 22.květen.2018 - 12:32

O schopném hodináři nevím,ale jestli bude anabáze pokračovat, budu potřebovat schopného psychologa.  Páč to má v rukách prostředník, tak to šlo od Krejčího k tomu Dittrichovi. Tvle že sem si to neřešil sám :frusty:  Bůh mě miluje...

#12 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 655 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 22.květen.2018 - 12:43

Mám LUM TEC B19 se stejným strojkem už 4 roky a jsou to moje nejpřesnější hodinky.

Držím palce.

Dej vědět, jak to dopadlo.

Ty už jsi měl po záruce, když se porouchaly?

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#13 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 22.květen.2018 - 13:02

Po záruce z druhé ruky od "pvlnt" - M68, ty hodinky mě baví a šlapaly bez problémů. Než se jednoho dne rozhodly, že je to neba a začaly stávkovat.

Kdyby dostaly kouř, tak to chápu, bez zjevného důvodu to položily ze dne na den. 

#14 ramon

ramon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 290 příspěvků(y)

Publikováno 24.květen.2018 - 00:19

Tak pak dej vědět jak to dopadlo. Máš to tak 50 na 50, že ty hodinky půjdou. Pořádně vyčistit, to on na to kašle, je pracný se s tím piplat do posledního šroubku,  a má toho moc. Ale možná z toho vyfoukne nějaký smítko a bude to dobrý. No ale zaplatíš celkovou opravu nejspíš :)

Výsledek jeho práce

http://forum.chronom...dinek/?hl=seiko

Tento příspěvek byl upraven od ramon: 24.květen.2018 - 00:26

#15 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 24.květen.2018 - 11:20

Si měl říct, že seš samodomohodinář, hodil bych to k tobě :)

BTW Dittrich se nechal slyšet, že Krejčí je tak leda dobrej na čištění, na hodinařinu ne. Každopádně Krejčí prachy vzal a dál se k tomu nechtěl znát, prej záruku nedává. Jak to dopadne z rukou D. se nechám překvapit,doufám, že příjemně.

Nejsem chronomagor, abych toho měl štosy(ne že bych nechtěl) a jediný slušný cibule v řiti, to mě drásá  :taz:

#16 Jero

Jero

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 7.červen.2018 - 12:13

Hodinky jsou doma, běhají dobře. Prej čištění od Krejčího bylo velmi odrbaný a měnil nějaký kámen. Což z vlastní neznalosti co lze či nelze nemám jak komentovat. Takže zatím servis u Dittricha asi dobrý :)

Tento příspěvek byl upraven od Jero: 7.červen.2018 - 12:13