Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Lum-Tec a miyota 9015

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Jero

Jero

Začátečník

• Members
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15.květen.2018 - 21:32

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit jak řešit servis.

Začaly se mi spožďovat a zastavovat hodinky Lumtecy s miyotou 9015. K hodinkám se chovám slušně.

Šly na servis, prodělaly nějaké čištění, prý jim nic není, hodinky se po 5ti dnech zastavily a ani se nerozběhnou.

Je oprava, která nic neopravila reklamovatelná?

Nechci zase vysolit peníze na pár dní chodu a přemýšlím nad novým strojkem, tenhle konkrétní nemůžu nikde najít, dá se případně použít jiný(chtěl bych lepší i když po všem co jsem četl Miyota 9015 není špatná)?

Kolik může zhruba stát výměna strojku?

Nějaký hodinář k doporučení na Olomoucku?

Dík Jero

#2 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 1 903 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 16.květen.2018 - 06:37

pokial viem, tak na servis sa dava tiez zaruka

#3 orol

orol

• Member_50
  • 729 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tatry

Publikováno 16.květen.2018 - 12:58

Miyota musí být opravitelná, zbytečně měnit celý stroj.

#4 Jero

Jero

Začátečník

• Members
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16.květen.2018 - 14:18

Netuším co se mohlo podělat, každopádně hodinář tvrdil, že provedl kompletní čištění a žádnou závadu neobjevil. Měl je 14 dní z toho je prý týden testoval.Před servisem moc nedržely nátah, až se jednoho dne zastavily, po natažení pár minut jely a zůstaly stát.

Po servise jsem je pár dní spíš po odpolednách nosil a zastavily se na ruce a už se nerozběhly.

#5 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 594 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 17.květen.2018 - 14:38

Jiný servis zvolit, bo 9015 je velmi dobře servisovatelný kalibr, ne ronda quartz, zatavený v plastu.

Proběhlé obchody

#6 Jero

Jero

Začátečník

• Members
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 17.květen.2018 - 20:31

Ideově rozumná volba, ale už jsem platil a nebylo to k ničemu, tak by to borec mohl zprovoznit. Nejsem kovanej, abych věděl co konkrétně na tomto stojku odchází, jestli nějaká fíčura za pár drobných, nebo je výhodnější měnit za nový. Borec se tváří, že než hledat záhadu, je levnější měnit. 

Dělá hodinky hlavně tátovi a zatím to bylo OK, tak nevím.

#7 valjoux

valjoux

Závislák

• Member_50
  • 588 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jablonec

Publikováno 17.květen.2018 - 21:30

Na opravu je minimálně 3 záruka a pokud se nehnou tak by neměl být problém zjistit proč.

petrzelahodinar@seznam.cz

777 789 592

#8 ramon

ramon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 143 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2018 - 17:16

Doufám, že jsi je nedal opravit k mladýmu Dittrichovi. Pokud ano, tak bych se vůbec nedivil, že se "opravou" nic nezměnilo.

#9 Jero

Jero

Začátečník

• Members
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2018 - 20:44

Podle jména to není on. Jde o staršího člověka, mám to zprostředkované, čímž se to ještě o něco víc komplikuje.

#10 ramon

ramon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 143 příspěvků(y)

Publikováno 19.květen.2018 - 21:53

Na Olomoucku vím jen o jednom schopném, a to je zdejší člen Valis. Nebo se obrať na nějakého jiného hodináře zde na foru. Je  to dobrý zánovní  strojek , bude to nějaká prkotina a ten servisman to nejspíš odflákl.