Přejít na obsah

ETA 2824-2 "převodové kolo"


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Děkuji za tip. Objednáno a namontováno. 

Ještě mám problém s mechanismem na korunku. Když jsem rozebral celý strojek a znovu složil, tak mechanismus na korunku fungoval bez problému.

Pak jsem korunku vytáhl a hodinky složil, ale po opětovném nasazení korunky jde pouze strojek natahovat. Nejde nastavit čas ani datum.

Z tohoto důvodu jsem strojek rozebíral a zjistil jsem, že mechanismus byl "rozskočený" 

Při složení strojku šlo všechno dobře, až do vytažení korunku a opětovného nasazení. Zdá se mi, že problém asi nastane při zmačknutí mechanismu k uvolnění korunky na vytažení.

Může mi zde prosím někdo poradit v čem by mohl být problém?

Předem moc děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady. Strojek je složený správně a jak jsem již psal, než jsem vytáhl korunku a vložil strojek do pouzdra hodinek, tak fungoval bez problému.

Dnes jsem zkusil ještě opatrně vytáhnout korunku přes povytažení do krajní polohy. Bohužel nastal stejný problém kvůli kterému jsem strojek rozebíral.

Mechanizmus na uvolnění korunky se znovu zasekl ve spodní poloze a nejde s ním pohnout. Budu muset rozebrat strojek znovu a napadlo mě, že bych to provedl následovně.

Nejprve rozborka/sborka s tím že korunku nasadím až po uložení strojku do pouzdra hodinek a tím by snad neměl problém opět nastat.

Snad je moje úvaha správná nebo už nevím v čem by mohl být problém..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už chápu co myslíš. Tobě se nevrací zpět ten uvolňovací mechanismus a čudl zůstane dole, že? No s tím jsem si taky užil, je to blbá práce, sundat ciferník i datovej věnec a hledat z té strany kde to přeskakuje, někdy to tam dělá povolenej šroubek, že díly přes sebe přeskočí. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už chápu co myslíš. Tobě se nevrací zpět ten uvolňovací mechanismus a čudl zůstane dole, že? No s tím jsem si taky užil, je to blbá práce, sundat ciferník i datovej věnec a hledat z té strany kde to přeskakuje, někdy to tam dělá povolenej šroubek, že díly přes sebe přeskočí. .

Přesně tento problém mám. Akorát nechápu jak může být povolený šroubek, když jsem měl strojek celý rozebraný a šroubky jsem dotahoval dost.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je těžko poradit, musíš prostě tam na to kouknout z té strany cifru, kde je to šprajclý, že se to nevrací zpět. Tam bys to měl vidět. Když ten čudl pak mačkáš, snaž se co nejmíň, jen tolik co je třeba když už jde hřídel ven, nebo dovnitř, nervat ten čudl moc hluboko a silou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem se konečně dostal k opětovnému rozebrání strojku a postupoval jsem dle vašich rad, ale bohužel jsem byl zase neúspěšný.

Opět, když jsem měl strojek venku, tak po nasazení korunky strojek fungoval bez problému, ale jakmile strojek nahodím do pouzdra, a nasunu korunku, strojek zase nefunguje.

Už jsem z toho trochu nešťastný a byl bych vděčný, když by mi tady někdo pomohl. Zdá se mi, že je problém v tomto díle, ale nejsem si jistý (viz obrázek).

Ideálně někomu hodinky předám jestli by je dal dohromady.

Buď bych někomu předal hodinky osobně nebo poštou.

Předem moc děkuji.

post-36082-0-53935400-1543174204_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tebou zakroužkovaný díl skutečně dělat problémy může a může se i ohnout, když není správně vložený a dotáhne se šroubkem. Kritické místo jsem zakroužkoval červeně - pružina ve tvaru oblouku musí být opřená do vytahovací páky zvenku. Jinak samozřejmě prohlédnout stavěcí páku (to ja ta s tím čudlíkem, který mačkáš) jestli je v pořádku a celý mechanismus správně namazat (viz manuál eta) a pak teprve zkoušet;).

post-7874-0-24458400-1543177192_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tebou zakroužkovaný díl skutečně dělat problémy může a může se i ohnout, když není správně vložený a dotáhne se šroubkem. Kritické místo jsem zakroužkoval červeně - pružina ve tvaru oblouku musí být opřená do vytahovací páky zvenku. Jinak samozřejmě prohlédnout stavěcí páku (to ja ta s tím čudlíkem, který mačkáš) jestli je v pořádku a celý mechanismus správně namazat (viz manuál eta) a pak teprve zkoušet;).

Díky za info. Pružina ve tvaru oblouku je zapřená dle fotky, kterou přikládáš a postupuji podle videonávodu na youtube.

Mechanismus jsem namazal také dle videonávodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...