Přejít na obsah

Pražské hodinářství


Doporučené příspěvky

Mně ta značka také není příliš sympatická, ale fakt je ten, že když hodinky vezmu do ruky, mám z nich dobrý pocit podobně jako třeba u Zenith nebo IWC. Skvělá kvalita zpracování, bezchybné detaily. Určitě to znáš.

 

Jinak je to samozřejmě ETA 7750, kterou pro ně modifikuje malá manufaktura La Joux-Perret. Oproti standardu je minutový sčítač chronografu na pozici 3, to má ale více značek. Hlavně ale stroj vybavili column-wheel, což původní ETA 7750 ani její klony jako např. SW500 nemají. La Joux-Perret takto modifikuje stroje třeba také pro Chopard, Gragam nebo Corum. Určitě si davají celkově záležet, protože stroj nebylo problém zregulovat +/- 2 vteřiny ve všech polohách. Když jsme měli před pár týdny 7750 v Luminox, nešlo to udělat lépe než +/- 15 vteřin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex Datejust. Legenda. Model představený již v roce 1945 ke čtyřicátému výročí založení společnosti Rolex. V našem příspěvku můžete vidět kus z roku 1973. Hodinky staré téměř padesát let jsou stále naprosto aktuální. Nádherný design, unikátní Jubilee ocelový tah. Majitel nám své Datejust svěřil na servis, který si jistě zaslouží a my věříme, že budou stejně krásné i za dalších padesát let :-).

 

post-1156-0-22070400-1540276471_thumb.jpg

 

post-1156-0-43943700-1540276476_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před nedávnem tu proběhla fotka Baume a Mercier. Šlo moji srdcovku, hodinky, které pro mě mají velikou, až sentimentální hodnotu. Protože jsem v tomto lajdák, tak na servis šly prvně až po 8 letech, což je vzhledem ke strojku trochu chlívárna, ale nakonec jsem se k tomu dokopal. Parádní domluva s Jakubem, cena jasná předem, takže žádné nečekané překvapení při dokončení, prostě paráda.

Hodinky měly domluvený běžný servis, tedy do okamžiku, než je v servisu otevřely. Pak přišla informace, že hodinky jsou po ?povodních?. Pro mě naprosto vyloučené, protože jsou to přeci moje srdcovky a vím, jak se k nim chovat, takže blbost, pomyslel jsem si. Pak mi Kuba poslal fotku, vypadalo to v nich jako u mě v dílně, možná tam bylo i pár myší. Málem jsem omdlel, ale odpověď na otázku, jak se do nich ta voda dostala mě udržela při životě.

Protože jsem věděl, že jsem je nikdy nenamočil, započal jsem své vyšetřování doma. A světe div se. Žena mi s ledovým klidem řekla, že dcera (6 let) je polila čajem, když jsem je na chvíli doma odložil, no a protože čaj byl slazený medem, tak je opláchla pod kohoutkem, aby prý nebyly lepkavé. Tím to pro ně skončilo? :frusty:

Rok se vlhkost rochnila ve strojku.

Zkrátím to. Měl jsem dvě možnost. Nový strojek Eta 7751 za cca 1.000,- Éček (ovšem už ne v podobě tovární úpravy BaM), nebo poprosit kluky z Pražského hodinářství o přesčas a vše ručně vypucovat.

No, dnes dorazily a já smekám. :whistling:

Pánové díky převeliké, perfektní práce, perfektní a korektní komunikace.

Takže za mě pecka a přeji klukům, ať to trvá věčně. Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady všichni vidite důvod, proč by měly mít i oblekovky aspoň 100 WR :D Čaj s medem a čistotná žena můžou zaútočit kdykoliv!

 

Moje včerejši zkušenost s Pražským hodinářstvím a Lubošem: jel jsem si jen pro gumu k potápkám a domluvit pár drobností, ale věnoval se mi nadstandardně, mám z toho vyloženě dobrý pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim rict, ze mi to zatim nevyslo, zastavit se u vas, ale uz se k vam tesim a to moc. Lubos je sikovnej a vase hotove projekty doslova hltam ( jen bych te Jacobe trochu opravil, u tech rlx je to 45 let a ne skoro 50, jak pises, !!45!! ). To jen pro poradek a na ten kladu duraz, zdravi rocnik 1973:-)).

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouho jsme zde neměli žádné kapesní hodinky. Tak to napravíme a rovnou skočíme do té nejvyšší hodinářské ligy :-). Na dílně máme celozlaté tříplášťové Vacheron Constantin z roku 1914. Ano, hodinky jsou opravdu staré 104 let a přesto jsou ve vynikajícím a zcela původním stavu bez známek jakéhokoliv poškození. Vacheron Constantin je právem považována, spolu s Patek Philippe, za jednu z nejlepších hodinářských manufaktur. Na přání majitele provedeme pouze vyčištění ciferníku a zlatého pouzdra. Taková práce je radost :-).

 

post-1156-0-11551400-1540729300_thumb.jpg

 

post-1156-0-83535500-1540729308_thumb.jpg

 

post-1156-0-64817800-1540729320_thumb.jpg

 

post-1156-0-22937500-1540729335_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ahoj, delate i servis Primek (renovace Elton)? Konkretne kalibr 52, vycisteni promazani. A eventualne, jaka je cena a zaruka na provedeny servis? Klidne do SZ. Dekuji. A jinak drzim palce, at vam to slape. Mam to k vam kousek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár dny jsem si v PH vyzvedl nějaká seika - SNKL41 a 43 s lehce vypouklým safírem s vnitřním AR a přetěsněním na 5ATM. Byl to trochu šok ... bílé mají lehce zlatavo kouřový nádech, modré jsou modřejší, indexy a ručky mají u obou zlatavý nádech, prostě vypadají fantasticky. Bohužel fotky to moc nezychytily, blbé světlo a já už jsem po týdnu vykašlávání plic nějaký lehce zmožený.

 

K tomu vstřícnost, přátelský přístup ... pánové, bylo mi velkým potěšením :thumbsup_anim:

post-53232-0-96837100-1541427276_thumb.jpg

post-53232-0-07542200-1541427288_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, delate i servis Primek (renovace Elton)? Konkretne kalibr 52, vycisteni promazani. A eventualne, jaka je cena a zaruka na provedeny servis? Klidne do SZ. Dekuji. A jinak drzim palce, at vam to slape. Mam to k vam kousek :)

Ahoj, servis Prim udělat můžeme, ale počítej cca 6-8 týdnů. Pokud Tě to bude zajímat, více kdyžtak v SZ :-).

 

Před pár dny jsem si v PH vyzvedl nějaká seika - SNKL41 a 43 s lehce vypouklým safírem s vnitřním AR a přetěsněním na 5ATM. Byl to trochu šok ... bílé mají lehce zlatavo kouřový nádech, modré jsou modřejší, indexy a ručky mají u obou zlatavý nádech, prostě vypadají fantasticky. Bohužel fotky to moc nezychytily, blbé světlo a já už jsem po týdnu vykašlávání plic nějaký lehce zmožený.

 

K tomu vstřícnost, přátelský přístup ... pánové, bylo mi velkým potěšením :thumbsup_anim:

Moc děkujeme za milý vzkaz a přeji, ať to tiká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, mel bych na vas dotaz ohleden servisu Moonu.. Vzhledem k tomu, ze by to mozna mohlo zajimat vice kolegu, dotaz zamerne nepisi do SZ. 

Bylo by teoreticky mozne u vas nechat na servis Moony s novym ci starsim strojkem - konkretne kalibr 861/863, 1861/1863 ? Predpokladam spravne, ze co se tyce poskozenych ci jen opotrebovanych dilu, tam asi nelze nijak nahradni dil sehnat..? Co ale pripadne vycisteni, promazani, serizeni..? Pripadne zvladnete i vymenit tesneni, aby hodinky prosly tlakovkou a majitel mel jistotu, ze se do nich nedostane vlhkost...? 

Predem moc diky  :flex:  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Speedmaster s kalibrem 1861 jsme nedávno dělali. Díly sehnat lze. Řešili jsme novou nulovací páku chronografu. Samozřejmě u takových dílů nelze očekávat, že budou za půlku oproti AD. Je to spíše o tom přístupu, že nikomu nenutíme generálku stroje za dvacet tisíc, když to není potřeba :-).

 

Bězný servis; tedy částečné rozebrání stroje, čistění dílů stroje od starého maziva, lubrikace novým mazivem, regulace chodu, přetěsnění a tlaková zkouška. To je bezproblémový úkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji moc za odpoved, tak to je super zprava!  ;)  Nechci to nijak rozmazavat, ale pri poslednim servisu za nemalo penez u AD mi bylo z vysledku (bez nadsazky) fyzicky nevolno, do budocna bych se proto rad "borcum" od Hanaka ci Dusaka obloukem vyhnul...  :whistle: Jde mi ciste o bezny servis, ktery ty zminujes..  :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jen málo hodinek, které v celozlatém provedení nepůsobí smešně. Model Rolex Day-Date je unikátním příkladem. Nabízí se pouze ve zlatém nebo platinovém provedení. Ocelovou variantu byste hledali marně :-). Při premiéře v roce 1956 se jednalo o první náramkové hodinky, které ukazovaly den v týdnu celým slovem. Tento kus nám zákazník svěřil na servis stroje, jelikož právě ukazatel dne v týdnu se překlápí ve špatný čas.

 

post-1156-0-93114100-1542096175_thumb.jpg

 

post-1156-0-81750800-1542096180_thumb.jpg

 

post-1156-0-84455900-1542096184_thumb.jpg

 

post-1156-0-67101400-1542096189_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...