Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Výměna safírového skla

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Vasik

Vasik

Začátečník

• Members
  • 33 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Certina, Omega, Steinhart

Publikováno 23.červen.2018 - 21:22

Ahoj, měl bych dotaz týkající se výměně sklad. Mám Steiny a mají na sklíčku ten ošklivej flusanec, kterej si říká lupa nad datumovkou.  a pořád to nemůžu překousnout. 

Máte nějaké osvědčené obchody/eshopy, kde by se dalo koupit sklíčko nové, ideálně konvexní s oboustranným AR?

Našel jsem na ebay sklíčka, ale nemají AR coating, a to mě nebaví.

Diky

#2 Maxel

Maxel

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 661 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha / Písek

Publikováno 23.červen.2018 - 21:30

Pokud na to máš koule, kyklop se dá odstranit v domácích podmínkách bez výměny skla. Návodů na netu je hafo, ale co tu psal nedávno pebe - nahřát, odříznout třeba skalpelem a očistit zbytky lepidla. Voala :)

#3 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 817 příspěvků(y)

Publikováno 23.červen.2018 - 22:14

Nevím jak u štajnů, ale jsou hodinky (třeba Rolex GMT2) které pod kyklopem nemají vnější AR - a výsledkem odloupnutí toho flusance je hnusně viditelný flek.

Čímž samozřejmě od odstraňování "kyklopa" nechci zrazovat (já ho kvůli neustálé nečitelnosti data nenáviděl až tak že rolby musely z domu), ale doporučuju ověřit si jestli je to u konkrétního modelu opravdu vhodné...

#4 Maxel

Maxel

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 661 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha / Písek

Publikováno 23.červen.2018 - 23:24

Jo, tak to má Radek pravdu - nvm jestli nemaj Steiny vnější AR. Pak by to na home-cyclops-removal spíš nebylo.
Pebe to spáchal na Seiko a ty skoro natuty vnější AR nemaj.

#5 Vasik

Vasik

Začátečník

• Members
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 24.červen.2018 - 07:05

Steajny vnější AR nemaj, pouze vnitřní, aspoň ty moje 39 GMT.

Mně by se ještě líbilo, kdyby to nový sklíčko nebylo plochý, ale konvexní. Rozumnej obchod jsem ale nenašel, proto se ptám zde, víte o hodinkách vícero.

#6 Tomas8

Tomas8

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 29.červen.2018 - 12:36

A co zkusit kontaktovat přímo Steinharty? Dělají i Oceany vintage a ty mají konvexní safír, takže si myslím, že by mohli mít i konvexní sklo pro ty tvoje steiny.  

#7 Vasik

Vasik

Začátečník

• Members
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 30.červen.2018 - 08:38

Zkoušel jsem kontaktovat Chronoshop, kde jsem hodinky kupovat, tam mi odepsali, že sklíčko v tomhle roměru bez toho ošklivýho flusance v nemají, že mám počkat, až budou hodinky ve správném rozměru se sklíčkem bez lupy.

Pak jsem tam psal ještě jednou, jestli mi můžou alespoň říct rozměry sklíčka a že bych si ho sehnal sám a nechal u nich přehodit, na to už Chronoshop nereagoval.