Přejít na obsah

Motýlová spona s mikroreguláci


Doporučené příspěvky

Chlapi,

 

neviete, či sa dá zohnať 20mm motýlková spona s mikroreguláciou ako je na obrázkoch nižšie niekde v EU príp. z Číny za pár drobných?

 

V Strapcode ju majú, ale neviem či mi sadne na 100% na kovový ťah Citizen, navyše sa mi moc nechce dať za takú somarinu 50? s poštovným.

 

Riešim to hlavne kvôli tomu, že Citizen spona nemá mikroreguláciu a bohužiaľ ťah sa nedá nastaviť presne na moju ruku. Pol dielik v ťahu je moc na voľno, bez neho je to natesno.

 

Ďakujem za akúkoľvek radu.

 

post-57075-0-10086300-1529954658_thumb.jpg

post-57075-0-80556100-1529954673_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jakoukoli, tak tady ji máš:

jestli máš tah na těsno a 1/2 dílek se ti zdá na volno, tak přesně tak by měl být tah délkově upraven (mezi rukou a tahem je mezera na článek malíčku).

Alespoň já ho tak mám - na volno, ale tak aby se neprotočily hodinky na zápěstí.

Ještě je možnost ten 1/2 dílek dát na druhou stranu tahu (nebo jinak nakombinovat) a pak se taky pocitově změní trochu délka (obvod), ale záleží jakou máš sponu - jestli takovou tu 3dílnou, tak záleží jak se ty dílky poskládají v záhybu na konci spony.

Na fotce zrovna pasuje celý dílek na hranu záhybu, pokud by tam byl 1/2 dílek, tak nebude na hraně.

Pokud máš motýlovou, tak tam se nebude dít asi nic.

 

S radou jestli bude pasovat tvoje vyhlídnutá spona nevím a o to ti jde asi nejvíc.

Šíře pasovat bude, ale jak si sednou díry ve sponě s tloušťkou koncových dílků tahu je zřejmě zásadní.

post-26308-0-57007800-1529988396_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

husakmartin: mám Citizen CB0010-88L, je to podobná spona ako si ty postol. Pre mňa je dôležité mať tam tú mikroreguláciu, lebo s tými poldielikmi sa mi to nedarí upraviť. Ak tam ten poldielik dám, hodinky mi padajú až ku dlani, čo vyložene neznášam. Moje Davosa toto nerobia, aj keď sú nastavené narovnako. Ten citizen ťah asi nie je nič moc a to je asi najväčší problém.

 

Honza: držal som oficiálneho názvu, takže neviem ako by som túto sponu mal nazvať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale rada o úpravě velikosti tahu by se mu mohla hodit, ne?

A nakonec vidím, že originální spona není motýl, ale jak jsem psal já.

I když je to záležitost čistě individuální a pocitová, tak asi jako se doporučuje nastavení sedačky v autě a někteří v ní skoro leží a jsou spokojení i když vidí kolem sebe kulový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám CB0020 a je fakt, že třeba ráno mám hodinky volné, večer už těsnější a taky bych si zamikro;reguloval, ale nejde to.

Zvykl jsem si a všechny mám volnější na ten malíček.

Tahy jsou celkem kvalitní, alespoň mě se zdají.

Zkus s tím 1/2 článkem variovat v ohybu u spony jestli se ti nepodaří trochu doladit délka.

Já jsem to tak dělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oproti ťahu čo mám u Davosa je ten Citizen o dosť nižšie kvalitovo. Je o cca. 0,5mm užší a tým pádom aj lahší, ale ďaleko horšie drží na ruke.

 

Inak skúšal som tam dať klasickú diver sponu s 3 dierkami na mikroregulciou a bohužiaľ chýba tam asi 0,2mm na to, aby som prestrčil piny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale rada o úpravě velikosti tahu by se mu mohla hodit, ne?

A nakonec vidím, že originální spona není motýl, ale jak jsem psal já.

I když je to záležitost čistě individuální a pocitová, tak asi jako se doporučuje nastavení sedačky v autě a někteří v ní skoro leží a jsou spokojení i když vidí kolem sebe kulový.

 

Vyskúšal som tú úpravu, čo si navrhoval, bohužiaľ nepomohla. Je to stále rovnaká pesnička. Bez poldielika ťah škrtí, s poldielikom padá až za kosť na zápästí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urezať ju až u kolena a nejaké výbery hodiniek alebo remienkov ma už nebudú trápiť  :lol:

 

Holt človek sa učí celý život, a až keď som si kúpil druhé hodinky som pochopil, že je pohodlnejšie nosiť na mojej úzkej ruke hodinky menšieho priemeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...