Přejít na obsah

Vulcain Aviator Cricket GMT


martar

Doporučené příspěvky

Děkuju za pochvalu :)

 

Našel jsem zajímavé informace z posledních patnácti let o vlastnických i strukturálních změnách společnosti Vulcain, a o registracích ochranných známek, kdyby to někoho zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ako sa vlastne spravne vyslovuje Vulcain ?

Vulkejn zcela jistě ne, protože to nenavazuje ani na jeden z úředních jazyků v CH. Podle Fr asi Vulkén. Jinak recenze parádní a hodinky ještě hezčí. Díky

Pěkné video z Le Locle. Povšimněte si, jak vyslovuje slovo Vulcain paní šéfová Gervaise Voisard... "Vylken" možná dokonce "Vilken" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

post-30813-0-03346200-1532246472.jpg

 

Díky Chumpusově laskavosti a vstřicnosti Koscomu dnes mohu k recenzi přidat pár fotek a dojmů ze světlé verze Vulcain Aviator Cricket GMT 2009 ref. 100135.217LF. Hodinky jsou ve všech parametrech identické s recenzovanou černou verzí, tj. 42mm průměr, safír sendvič, průhled na manuálně natahovaný strojek Cricket V10... vše je přehledně uvedeno na první straně vlákna. Zaměřím se tedy pouze na rozdíly mezi oběma modely.

 

post-30813-0-00152100-1532246494.jpg

 

Ciferník je světlý (patrně stříbřený), pri pohledu lupou je vidět jemná třpytivá struktura. Světlá je i vnitřní otočná luneta s názvy metropolí.

 

post-30813-0-48941800-1532246543.jpg

 

Jehlancovité indexy, logo Vulcainu i ručky jsou modřené. Tato kombinace je dokonale čitelná za všech světelných podmínek, dokonce čitelnější než moje černá verze. Z určitého úhlu se modření ruček jeví jako tmavší než modřené prvky na ciferníku.

 

post-30813-0-87144400-1532246566.jpg

 

Detail

 

post-30813-0-59616300-1532246589.jpg

 

Světlý ciferník má na svědomí, že hodinky na ruce vypadají opticky o trochu větší. Modrý antireflex se díky světlému pozadí tolik neprosazuje, plasticita ciferníku je naopak více vidět.

 

post-30813-0-41516100-1532246621.jpg

 

Z hlediska designu také došlo k tomu, že se kontrastní polovina kruhu s 24h indexací přesunula ze spodní části ciferníku do horní.

 

post-30813-0-13551100-1532246640.jpg

 

Celkový dojem je perfektní. Ke světlým letním košilím pasují dokonale a jak kvalita zpracování, tak třpytící se modré prvky a nadčasová elegance hodinek jsou zárukou, že budou dlouho bavit. Ne náhodou jsem při nákupu dlouho váhal mezi tmavou a světlou verzí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Martine, dlouho jsem hledal chvili klidneho casu a naladeni "s dymkou" abych si recenzi tvych hodinek patricne vychutnal. Musim s klasikem konstatovat ze z kriminalu jsem zvykly na ledaco, ale tato vecere byla opravdu splendidni. Velice jsem se bavil a smal pri predstavovani si tvych pocitu pri noreni se do bazenu, jak hluboko sahala tva odvaha? Naprosto perfektni recenze, dekuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju, Lukáši :) (vic než deset čisel to nebylo)

 

------------------------------

 

Cvrčky mám dnes rád pořád stejně jako v době nákupu. Spolu s Moony to vážně vypadá na definitivky. Mimochodem, za posledni měsíc mi je pochválil obchodní partner, kolegyně, bankéřka, slečna v butiku, trenérka, učitelka dětí, paní ve Zverimexu a jeden fousatej pán v Německu. Není to v mým vztahu ke Cricketům to hlavní, ale potěší to. A kromě germánskýho hipstra nikdo neznal značku, prostě je ty hodinky zaujaly a líbily se jim natolik, žé měli potřebu se o nich zmínit.

 

Tak aspoň jedna fotka pod večerním světlem lampy...

 

post-30813-0-27052800-1538513782.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoli jsem to prozatím nekomentoval, tak to tu celkem sleduju a hodinky jsou fakt skvělý. Dokonce tak, že jsem o Vulcainech začal sám přemýšlet. Po pravdě mě aktuálně hodinky neberou tak, jako před pár lety, nicméně rozhodně to není úplně pryč. No a čas od času mi v hlavě začně hlodat ctvrček, co tak vyzkoušet. Vlastně vyzkoušet ani ne, nechci kupovat něco, co budu s nejvetší pravděpodobností za chvíli prodávat. Proto koukám po něčem z kategorie na furt. Jedny z nich jsou Marky XV. Červený Omegy jsou sice fajn, ale dokázal bych bez nich být.

 

Dost dlouho jsem myslel, že to ONO by mohly být Reversa, ale pak jsem začal zkoumat ty Vulcainy a mohlo by to klapnout. Jediný problém je v mé ruce, resp. velikosti, takže bych asi musel pořídit něco o velikosti 39 mm, což jsou třeba tyto: http://www.vulcain-watches.ch/en/collection/all/50spresidentsspecial/39mm/100153.296L

 

Máš k nim Martine nějaký poznatky, třeba v porovnání s klasickými modely 42 mm?

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poznatky konkrétně k tomuhle modelu nemám žádné, obecně je pouzdro prezidentek trochu jiné, ostřeji řezané nožky než u aviatorů a jak 42 mm, tak zejména 39 mm case vypadá opticky poměrově trochu vyšší nez Aviatory (a to i v případě modelů s manuálním nátahem). Je to dané tvarem, zejména vyššími jednoduchými boky, a vysokým sklíčkem. Zajímavé je, že zatímco u hodinek s vypouklým hesalitem se až na vyjimky opticky na výšce hodinek sklíčko nepodílí, vypouklý safír "je vidět" a opticky hodinky zvyšuje. Kvalita zpracování pouzder prezidentek je špičková, ciferníky a ručky taky perfekt. Podobný model ve velikosti 42 mm a automatu tu nedávno pořídil jiný člen, možná by měl víc relevantních informací.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/119397-vulcain-cricket-president/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou reakci. O tom druhém vlákně vím. Jinak ty 39 mm mají manuál a nemají datumku (obojí je pro mě +).

Líbí se mi i se světlým cifrem, ale bohužel je to klasicky málo kontrastní varianta. Čili buď černý nebo modrý cifr. Modrý je samozřejmě líbivý, ale bojím se "okoukání". Černý je klasika a v kombinaci s modrou vteřinovkou mi přide fajn. Varianta bez zvýrazněné vteřinovky se mi už zdá fádní.

No nic, mám o čem přemýšlet, po dlouhé době hodinky, co mě chytly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Díky za rychlou reakci. O tom druhém vlákně vím. Jinak ty 39 mm mají manuál a nemají datumku (obojí je pro mě +).

Líbí se mi i se světlým cifrem, ale bohužel je to klasicky málo kontrastní varianta. Čili buď černý nebo modrý cifr. Modrý je samozřejmě líbivý, ale bojím se "okoukání". Černý je klasika a v kombinaci s modrou vteřinovkou mi přide fajn. Varianta bez zvýrazněné vteřinovky se mi už zdá fádní.

No nic, mám o čem přemýšlet, po dlouhé době hodinky, co mě chytly.

Marku, tady http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/119530-jaké-vulcainy-máte-na-ruce/?p=2216162 se píše, že starší modely 39mm (38mm papirově) s V10 mají velmi příjemnou a v poměru k diametru estetickou výšku 11,6 mm. Podle fotek odhaduju, ze se před deseti patnacti lety nedělaly Presidentky s klenutým (vytrčeným) sklíčkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...