Přejít na obsah

Výběr pánské kožené tašky


4st0n

Doporučené příspěvky

Sháním něco do práce ve stylu např. tašky od tlustého https://www.brasnarstvitlusty.cz/cs/business-messenger-13/

 

stříbrný zipy a přesky

světle hnědá barva (možná i tmavě hnědá eventuelně)

tvarově viz výše

normální cena (nejde to do 5k?)

ideálně český výrobce (případně to je jedno, páč jsem hledal a kromě něco v lepremier za 7,5k což zvážím - nenašel, ale i to valstně nebude asi české...)

 

Kdybyste měli nějaký tipy, dejte vědět. To starší vlákno z 2015 jsem procházel, ale mám trochu jiné požadavky

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jak chceš aby to vydrželo a vypadalo po pár letech.

Bata už na pohled má druhořadé kůže a nevypadá to ani v reálu moc pěkně když je to nové. Mám zkušenosti s Blažkem a ve slevě asi jo, ale bez slevy je ta cena mimo.

Ty tašky od Tlustého jsou za fér cenu (kvalitní materiálu a že to není žádná masovka dělaná v číně nebo v Pakistánu). 

Aktuálně mám tašku od Ecco ze slevy za 5 tis. a kvalita materiálu +- na úrovni Blažka. Mám ji asi rok a momentálně na reklamaci a dávam jí tak max 2-3 roky a pak bude na odpis (nebo minimálně nenositelná k obleku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně s Tlustým ta nejhorší zkušenost, jakou jsem s obchodníkem měl, půl roku lhal o dodávce a další asi tři měsíce jsem z něho tahal peníze zpět. Když někde čtu "Tlustý leather", tak musí okamžitě reagovat.

Nakonec jsem si nechal udělat u http://hemr.cz/cs/leather-goods/ v celku spokojenost dodací lhůta delší. To co nabízí Baťa nebo LePremier tak něco podobného nabízejí hoši od https://www.gentlemanstore.cz/doplnky/tasky-a-batohy/

Přeju dobrý výběr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta na GS vůbec není špatná, díky. Pak ten Briefcase orlando z hemr.cz, to se mi taky líbí, napsal jsem jim co to stojí a co se s tím dá případně udělat za modifikace.

 

Tlustý hlavně stojí 13 litrů (14?). I když jak jsem se na něj byl podívat, byla to fajn taška. 13 litrů za tašku, která je stejně jako spousta dalších z italské kůže je však podle mě příliš. A třeba ani úpravu saffiano nenabízí. Hodně mě na něm štve, že jednu dobu toho byl plný internet (nebo jen fb) a je takový provařený. Navíc ten pan Tlustý, který tu značku oživil, se teď nějak trhnul a zůstal po něm jen název společnosti. To co píšeš je taky na zváženou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U saffiana bych byl docela opatrný , 90% tašek je ze safiána vytlačeného na štípence. Jinak cena 14k za koženou tašku z maloseriovky zase není tolik . Co se týče Tlustýho , respektive Petrůfa tak o jejich zachraňování řemesla by se daly napsat docela obsáhlý romány . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tuhle tasku od Tlustyho mam. Je super udelana, z kuze mam taky super pocit, jen na ni mam skvrny od vody:( ale to case v ramci patiny zanikne. Co se mi nelibi, tak je vnitrek. Je tam toho desne malo (i v ramci toho co jde doobjednat) a musis tam mit veci nahazeny jak zenska v kabelce. Pro me je funkcni ideal z vnejsku ta ma a vnitrek z brasny na notas za litr:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyo dalsi, kterou jsem jeste nevidel. asi kdybych byl rejpal, vadi mi tam ten zip, ze neni stribrny. Jinak vypada ok :) Ja toho tlustocha uz jednou malem koupil, chtel jsem nejakou tu cognac kuzi o ktery psali ze ji pouzivaji i v rolls roycech, ale nakonec ji nemeli a pak jsem se na to vykaslal, rekl si ze prece nemuzu mit tasku z normalni kuze a na chvili jsem na ni zapomnel:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče Tlustýho , respektive Petrůfa tak o jejich zachraňování řemesla by se daly napsat docela obsáhlý romány . 

Tohle mě docela zajímá, párkrát si to tu nakousl, ale nikdy to dál nepokračovalo. :D Samozřejmě chápu, že nikomu nechceš dělat špatnou reklamu, jen by mě to prostě zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tlustý byl super když začínali - sám jsem je nutil do toho aby udělali nějakou "business" tašku, protože ta jejich původní byla strašná - tak pro kovboje s třásněma ale nic normálního pro běžné nošení do města k normálnímu outfitu nedělali.

 

Pak začali dělat ten messenger. Já mám druhý vyrobený messenger - ten první byl na test, kde se vůbec řešilo jak to bude udělané. Jsem s ním spokojený, nemůžu říct ani ň, rozhodně kvalitní práce a drží. Předtím jsem měl Ecco a taky to byl držák - spíš nějak tehdy morálně zastarala než abych ji musel nutně měnit. Tahle když se o ní člověk postará vypadá stále jak nová - respektive pěkně s patinou, ale už si od nich nechci nic kupovat, protože komunikace šla dolů a v podstatě je to stejné jako když si koupíte tašku od Blažka - už tam chybí ta výjimečnost. Běžně se mi stane, že na ulici potkám lidi co mají toho messengera, takže ten punc toho že má člověk něco extra - a tím pádem si za to i třeba připlatí je pryč.

 

Kromě toho je tam ještě na pozadí takový příběh s tím Tlustým - nemůžu dát ruku do ohně za to co se psalo, ale pravděpodobně s ním vypekli, protože z toho chtěli dělat velkou firmu a jet na objem. Více info k tomu je k dohledání na internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlustý byl super když začínali - sám jsem je nutil do toho aby udělali nějakou "business" tašku, protože ta jejich původní byla strašná - tak pro kovboje s třásněma ale nic normálního pro běžné nošení do města k normálnímu outfitu nedělali.

 

Pak začali dělat ten messenger. Já mám druhý vyrobený messenger - ten první byl na test, kde se vůbec řešilo jak to bude udělané. Jsem s ním spokojený, nemůžu říct ani ň, rozhodně kvalitní práce a drží. Předtím jsem měl Ecco a taky to byl držák - spíš nějak tehdy morálně zastarala než abych ji musel nutně měnit. Tahle když se o ní člověk postará vypadá stále jak nová - respektive pěkně s patinou, ale už si od nich nechci nic kupovat, protože komunikace šla dolů a v podstatě je to stejné jako když si koupíte tašku od Blažka - už tam chybí ta výjimečnost. Běžně se mi stane, že na ulici potkám lidi co mají toho messengera, takže ten punc toho že má člověk něco extra - a tím pádem si za to i třeba připlatí je pryč.

 

Kromě toho je tam ještě na pozadí takový příběh s tím Tlustým - nemůžu dát ruku do ohně za to co se psalo, ale pravděpodobně s ním vypekli, protože z toho chtěli dělat velkou firmu a jet na objem. Více info k tomu je k dohledání na internetu.

Ono pokud chceš něco co nebude mít každej tak musíš jít většinou za někým kdo šije na zakázku, ale zase musíš počítat s tím že budeš muset s financema přitlačit na pilu. 

 

Ad tlustý .. na netu nenajdeš o tom jak to bylo prakticky nic , musíš se znát s lidma od fochu, ideálně s těma co tam pracovali, nebo pracují... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...