Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Blancpain FF Bathy Annuel

Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe Quanrieme Annuel Annual Calendar

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 252 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Andersen Genève, Blancpain, Vulcain, Omega, Rolex

Publikováno 3.červenec.2018 - 09:23

David Bredan v aBlogtoWatch na jaře představil nové Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe Quantieme Annuel. Čekal jsem, že se o tom tady někdo fundovanější než já zmíní, ale nic jsem neobjevil.

Blancpain se svou kultovní řadou Fifty Fathoms provádí to samé, co Omega s řadou Speedmaster. Ale zatímco Omega jde především cestou hitech materiálů nebo barevně odlišených limitek, u Blancpainů do toho šlapou pořádně - kultovní potápěčské hodinky vybavují funkcemi jako je flyback chrono, moonphase, tourbillon... a do téhle kategorie patří i nový day-date-month model. Koneckonců se stačí podívat na rozmístění tří kalendářních oken na cifru, aby bylo každému jasné, na jakou klientelu model míří. Potápěči obvykle košile nenosí :)

Přiložený soubor  Blancpain-Fifty-Fathoms-Bathyscaphe-Quantieme-Annuel-2018-aBlogtoWatch-9 (1).jpg   149,73K   33 Počet stažení

Článek s více fotkami: https://www.ablogtow...e-annuel-watch/

#2 Micey

Micey

( . )( . )

• Member_50
  • 6 930 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 3.červenec.2018 - 09:37

Chtěl jsem napsat, paráda. Pak jsem si všimnul ovšem průhledu na stroj, plus ty koncovky tahu sou divný.

Možná na natu:)

Jinak dík za dobrej příspěvek..

#3 Maxel

Maxel

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 479 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha / Písek

Publikováno 3.červenec.2018 - 09:52

Mě teda ani jedno neva, za mě tudíž jasnej palčák nahoru! Hodně povedený.

#4 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 252 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 10:35

Však mě Maxeli z týhle kategorie taky berou šedý Bathy Flyback, ačkoliv je chrono pod vodu pitomost.

#5 Exiztence

Exiztence

The Petty Dabbler

• Member_50
  • 2 680 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 10:53

Přikládám kdyžtak daydate:

Blancpain-Fifty-Fathoms-Bathyscaphe-Day-

Za mě obyč původní bathyscaphe jsou nej, možná trošku větší ale krásné, ty další komplikace mi moc k nim nejdou.

7uPys4w.jpgGq3gnpb.jpgb5lct1m.jpg8S9Fj6u.jpg

x6zt@instagram

#6 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 252 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 11:11

@ exiztence: Normálně zastávám taky spíš tenhle puristickej názor, ale zrovna u Bathyscaphe mi esteticky přijdou základní tříručky strašně prázdný, díky malým indexům po obvodu cifru. A umístění datumky se mi nelíbí vůbec. U chrona se oba zmíněný problémy hezky ztratí; cifr je vyváženej, umístění data dostává logiku, a průhled skrze dýnko člověk hodinkám rád odpustí kvůli kráse strojku nebo si to zdůvodní kontrolou vodotěsnosti :)

#7 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 494 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 3.červenec.2018 - 11:19

Mě přijde, že to pouzdro má moc ostré nožky (hrany bez zaoblení).

Markantní je to hlavně na první fotce.

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#8 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 252 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 11:26

V tomhle pouzdru v různých velikostech jsou všechny moderní Bathyscaphe. Já si zkoušel 43mm chrona flyback v titanu a to pouzdro je skvělé. Hrany mají mikrorádius, jeví se to jako ostrá hrana, ale neřeže to. Nosí se pohodlně. A povrchovka (říkám tomu metličkový brus, nevím, jak se správně jmenuje) je naprosto famózní.

https://timeandtidew...ck-chronograph/

Přiložený soubor  Blancpain-ocean-commitment-bathyscaphe-case.jpg   90,72K   19 Počet stažení

Edit: překlepy

Tento příspěvek byl upraven od martar: 3.červenec.2018 - 11:32

#9 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 7 301 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 3.červenec.2018 - 11:30

To vypada hodne zajimave. Zkousel jsem si trirucky 43mm (nebo kolik maj) a paradoxne nejsou zas tak prerostle, jak by se mohlo zdat. Loni BP predstavil FF 38mm, ale na ty jsem zatim nikde nenarazil. Ty by me hodne zajimaly.

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#10 cabajka

cabajka

Začátečník

• Members
  • 5 příspěvků(y)
  • Bydlí:BA, SK

Publikováno 3.červenec.2018 - 12:09

Predpokladam, ze materialy a spracovanie bude na jednicku, ale celkovo mi to prijde dizajnovo velmi divne a nevyvazene.

Rozmiestnenie a tvar okienok na kalendarove indikacie vzhladom na kruhy vsade inde....nejak sa to cele bije. Predpokladam, ze keby tam bolo logo Winner, Sinobi alebo nieco podobne, tak by to vacsina ludi ohovorila :photo:

#11 warann

warann

Guest

• Member_50
  • 3 251 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 3.červenec.2018 - 13:07

Tak pro mě zase nic. Celkem poctivě se k celý řadě Fifty Fathoms, coby nezpochybnitelné ikoně, snažím najít cestu, ale nějak to furt nejde. Bohužel ani tenhle model na tom nic nezměnil. Takže pokud Blancpainy, tak jedině něco z řady Léman, ideálně "obyčejný" Aqua Lungy.

#12 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 252 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 15:22

Tak pro mě zase nic. Celkem poctivě se k celý řadě Fifty Fathoms, coby nezpochybnitelné ikoně, snažím najít cestu, ale nějak to furt nejde. Bohužel ani tenhle model na tom nic nezměnil. Takže pokud Blancpainy, tak jedině něco z řady Léman, ideálně "obyčejný" Aqua Lungy.

Na Tvou ruku by mohly bejt fajn tyhle klasický FF s velikostí 40,3 mm.

https://www.blancpai.../5008-1130-b52a

Ale chápu, že může vadit ten terčík hlídače vlhkosti... a cena :) škoda, že v tý velikosti podle jejich stránek nedělají víc klasických modelů. Pro mne je to ale jedno, 40 mm je málo, 45 mm je dost. Ve 43 mm dělají jen Bathyscaphe.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 3.červenec.2018 - 15:23

#13 Exiztence

Exiztence

The Petty Dabbler

• Member_50
  • 2 680 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 15:35

Stará reedice AquaLungu je taky skvělá

l1010387dss49.jpg

5015C-1130N-52B_6.jpg

7uPys4w.jpgGq3gnpb.jpgb5lct1m.jpg8S9Fj6u.jpg

x6zt@instagram

#14 warann

warann

Guest

• Member_50
  • 3 251 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 3.červenec.2018 - 17:15

Njn, jenže klasika má datumku na půl pátý, což stejně jako martar obecně moc nedávám. Takže pro mě fakt leda tohle https://www.blancpai...850b-1130a-64b ale to už jsem děsně off topic, takže radši končím.

Edit: nějak zlobí odkaz, takže mám na mysli tyhle:

GRANDE DATE « AQUA LUNG » Calibre 6950,Remontage automatique.Edition limitée à 2005 pièces

Tento příspěvek byl upraven od warann: 3.červenec.2018 - 17:22

#15 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 252 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 18:29

Ale to jsou myslím všechno hodinky s diametrem 45 mm, což vzhledem k relativně malé výšce dělá z hodinek na zápěstí lívanec..jinak ty Tribute FF AquaLung jsou moc fajn, a rotor ve tvaru ulity loděnky je krásná třešnička na dortu.

Edit - sorry, to nylo na předchozí modely FF. Léman AquaLung je něco jinýho samozřejmě.

Tento příspěvek byl upraven od martar: 3.červenec.2018 - 18:32

#16 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 494 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 3.červenec.2018 - 20:14

V tomhle pouzdru v různých velikostech jsou všechny moderní Bathyscaphe. Já si zkoušel 43mm chrona flyback v titanu a to pouzdro je skvělé. Hrany mají mikrorádius, jeví se to jako ostrá hrana, ale neřeže to. Nosí se pohodlně. A povrchovka (říkám tomu metličkový brus, nevím, jak se správně jmenuje) je naprosto famózní.

Edit: překlepy

Díky za info, povrchovka super, ale z praktického hlediska se mi ty nezaoblené hrany nelíbí.

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#17 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 13 431 příspěvků(y)

Publikováno 3.červenec.2018 - 20:52

Wow, mě se tedy líbí strašně moc :-) Palce nahoru, oba a kdo že u nás prodává BP? :-)

Jsem pyšný na tyhle nádherné kapesní hodinky. Dědeček mi je prodal na smrtelné posteli.
Woody Allen

Narodíte se, žijete, a nakonec zemřete. Naneštěstí příliš mnoho lidí mine tu prostřední část.
Chris Ferro

Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým"

Charles Spencer Chaplin

#18 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 252 příspěvků(y)

Publikováno 4.červenec.2018 - 17:46

Dušák (Kvedu) je servisuje, jestli je prodává nevím, asi jo. Každopádně když jsem o nich předloni uvažoval, šel jsem do butiku Azra na Staromáku, měli tam ještě Ulysse Nardin.

#19 Kamil

Kamil

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 4.červenec.2018 - 18:27

Jsem konzerva. Líbí se mi klasické FF a jejich reedice. Cpát do toho věčný kalendář, turbo a jánevímco mi nesedí. Blancpain mi tím trochu připomíná Elton, taky je to furt dokola a začínají být otravní.