Přejít na obsah

Muzeum hodinek, hodin a budíků zn. PRIM


Doporučené příspěvky

Byl jsem tam včera a bylo fajn pokoukání.

Překvapila mě levná cena vstupného (10Kč) a to, že existuje tolik Primek, které jsem ještě nikdy neviděl.

Dotaz: pozlacené TV automaty v pouzdře na výšku - to je nějaký sen šíleného bastlera a nebo se to fakt dělalo?

 

Moc milá byla slečna, co mě prováděla a dávala mi výklad. Fakt se snažila. A ani jsem ji moc netrápil dotazy :)

Trošku to sice pletla, ale o to to bylo zajímavější.

Například jsem se dozvěděl, že při tleskání na sjezdu KSČ odešly Prim Diplomat :) a to prý proto, že v nich bylo narváno moc součástek a proto se je nepodařilo pořádně poskládat. A nejdříve prý při potlesku vyskočila sklíčka.

A pak mi ukázala Prim Sport II, které měl na ruce Venclovský. A prý to jsou přesně ty, co byly ve vitrínce :)

 

Líbila se mi i výstavka budíků a nástěnných hodin. Docela mě to inspirovala a dnes jsem koupil keramický Prim talířek, který má po obvodu znaky zvířetníku (horoskop), rezervu chodu 8 dní a natahují se zepředu klíčkem. Jako nové.

Jen se jim mění péro, takže je budu fyzicky mít za cca. 14 dní. Pak sem hodím fotku. Možná jste takové ještě neviděli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Byl jsem tam včera a bylo fajn pokoukání.

Překvapila mě levná cena vstupného (10Kč) a to, že existuje tolik Primek, které jsem ještě nikdy neviděl.

Dotaz: pozlacené TV automaty v pouzdře na výšku - to je nějaký sen šíleného bastlera a nebo se to fakt dělalo?

 

Moc milá byla slečna, co mě prováděla a dávala mi výklad. Fakt se snažila. A ani jsem ji moc netrápil dotazy :)

Trošku to sice pletla, ale o to to bylo zajímavější.

Například jsem se dozvěděl, že při tleskání na sjezdu KSČ odešly Prim Diplomat :) a to prý proto, že v nich bylo narváno moc součástek a proto se je nepodařilo pořádně poskládat. A nejdříve prý při potlesku vyskočila sklíčka.

A pak mi ukázala Prim Sport II, které měl na ruce Venclovský. A prý to jsou přesně ty, co byly ve vitrínce :)

 

Líbila se mi i výstavka budíků a nástěnných hodin. Docela mě to inspirovala a dnes jsem koupil keramický Prim talířek, který má po obvodu znaky zvířetníku (horoskop), rezervu chodu 8 dní a natahují se zepředu klíčkem. Jako nové.

Jen se jim mění péro, takže je budu fyzicky mít za cca. 14 dní. Pak sem hodím fotku. Možná jste takové ještě neviděli.

 

surrealistické:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky TV PRIM Automatic na výšku byly ovzorovány jako vyrianta pro TV na ležato. Vyhrála ta horizontální varianta. O šílenství bych u TV na výšku nemluvil, neboť toto řešení bylo v té době dosti rozšířené např. RONDA QUARTZ a pod. Pouze dnes nám to připadá jako nepovedené.

 

S těmi sporty od Venclovského je to trochu jinak. Pokud pominu, že Venclovský měl na ruce Sporty I. , nikoliv II. tak správně má být řečeno, že se jedná o stejný model jako měl Venclovský, nikoliv že se jedná přímo o hodinky z jeho pozustalosti.

 

Tu story ohledně sjezdových Diplomatů nemá snad ani cenu nějak komentovat. Jedině snad vyjádřit to co YED69 v předcházející zprávě.

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to snad z mého příspěvku nebylo patrné, líbila se mi výstavka, výklad slečny i ty TV automaty na výšku. Fakt jsem byl moc spokojen.

 

A přímo nadšen jsem byl z dobových reklam. Já bych snad raději sbíral reklamy, než hodinky.

 

Souhlasím, že ty dobové reklamy mají své kouzlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Neodolal som ani ja a pred týždňom som múzeum navštívil tiež. Aj keď cesta z Banskej Bystrice bola podstatne dlhšia než samotná prehliadka, neľutujem ani chvíľku tej dlhej cesty.

Expozícia sa mi veľmi páčila a chcel by som zablahoželať a aj poďakovať autorovi a realizátorom za krásne dielo.

Dúfam, že sa snáď podarí rozšíriť expozíciu... A hneď ma napadlo i jedno riešenie, ktoré by bez nárokov na ďalší priestor mohlo expozíciu "rozšíriť ".

Tým riešením by mohla byť technicky nenáročná projekcia, filmová alebo video, hoci aj "samoobslužná", tematicky zameraná na hodinky, ich výrobu a tradíciu v NMnM a ČSR aj s patričným komentárom, čím by sa mohol nahradiť i "odborný" /ale ináč milý / výklad sprievodkyne.

Predpokladám, že ako výrobcovia, tak aj filmové a televízne archívy by vedeli poskytnúť množstvo zaujímavých materiálov... Ba možno by aj Elton, keď sa tak hlási k tradícii značky Prim, mohol prezentovať nie len minulosť ale i súčastnosť a budúcnosť výroby hodiniek v Čechách.

Ešte raz ďakujem a zdravím autorov a realizátorov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ja hlasim navstevu expozice v Novomestskem muzeu. Byl jsem tam 3. 8. (zapomnel jsem se pochlubit). Expozice je velmi pusobiva a i pres maly prostor je vyborne kompozicne zvladnuta. Skoda jen, ze to byl takovy sprint. V mistnosti jsem zustal jeste chvili po odchodu vsech dalsich navstevniku a jedine, co me primelo k odchodu, bylo nervozni preslapovani slecny pruvodkyne u vchodu. Vydrzel bych tam mnohem dele. Poprve jsem videl puvodni Orliky a vlastne i Diplomaty (nazivo jsou uzasne, musim si taky nejake poridit) a skupinka mych oblibenych Sportu byla pro me taky jako magnet. Kazdopadne doporucuju k navsteve. NM je mimoto moc pekne mesto, kde je mozne stravit bez problemu cely den.

 

EDIT: oprava preklepu

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky hlasim navštěvu super pokochaničko !!! ( Až tam manželce došlo proč jsem zvolil na dovolenu přehradu Rozkoš !!!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neodolal som ani ja a pred týždňom som múzeum navštívil tiež. Aj keď cesta z Banskej Bystrice bola podstatne dlhšia než samotná prehliadka, neľutujem ani chvíľku tej dlhej cesty.

To je ovšem výraz fandovství. Dosud jsem si myslel, že největší cvok jsem já když jsem jel 200km na otevření musea Merkuru do Police n/M. (mimochodem není to daleko od NMnM, a také stojí za prohlídku) Na Tebe ale nemám, zvlášť jestli jsi tam jel jen kvůli hodinkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že do NMnM som šiel iba kvôli múzeu hodiniek Prim....

Ale je fakt aj to, že som z toho bol taký unavený, že som sa cestou naspať zastavil v Luhačoviciach....

A je tiež fakt, že som v tých pekných kúpeľoch zostal týždeň....

Na tomto príklade vidieť, ako jednotlivé fakty sami o sebe pravdivé, tvoria pravdu "troška odlišnú" ...

 

Zdravím :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...