Přejít na obsah

Fotka

Omega a měkká ocel?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Tower Of Power

Tower Of Power

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 485 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Muzika-politika-snowboard-hodinky

Publikováno 4.červenec.2018 - 23:31

Berte to prosím jako příspěvek člověka, co měl z fyziky i chemie čtyřky. Přesto: jsem trochu rozčarován z odolnosti mých nových Aqua Terra. Dnes se dostaly do jemného kontaktu s kovovu přezkou na batohu při nasazování na záda, ani slyšet to nebylo, ale na lunetě už je tukanec. A tím nemyslím škrábnutí, ale vážně mělká prohlubeň. Je to normální? Na žádných hodinkách předtím se mi to nedělo...

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

What is hip?

Omega Seamaster Aqua Terra, Longines Conquest Chrono, Mido Multifort Pulsometer Chronograph, Seiko SKX009, Fortis B-42 MarinemasterJunghans Mega 1000 Avantgarde, Seiko 5 Sports SNZD75Poljot Aviator B-Uhr

#2 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 870 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 00:04

Bohužel, JE to normální a nejde o specifikum Omegy, protože "nerezová" ocel 316L je (navzdory vlhkým představám řady mladých chronomagorů o "prémiovosti") celkem měkká nzkouhlíková austenitická ocel (HRC25-39?), s homogenní vnitřní strukturou vhodnou primárně pro snadné obrábění a ne pro odolnost. A je docela dobře možné že do hřebíkové směsi ze které uplácali tu přezku se holt dostalo něco tvrdšího a neštěstí je na světě... Ale jestli Tě to potěší, určitě nejsi první: sám jsem si takhle "označkoval" lunetu na titanových GS během 5 minut od vytažení z krabice, stačilo aby se hodinky po zakrácení tahu a rozevření spony prostě zhouply v ruce a na stole lehce "bimbnuly" do nevhodně odloženého nožíku z uhlíkovky... Řešením je asi jenom přeplátování háklivých částí safírem (á la AppleWatch) a/nebo kombinace s keramikou (Rado Sintra)... a nebo povrchovky (nauhličení-tegiment, PVD/DLC...)

#3 nickolas

nickolas

Záslivák

• Member_50
  • 3 269 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:mezi Beskydem a Pradědem
  • Fanoušek značky:Pijte poličské pivo denně, i v noci!

Publikováno 5.červenec.2018 - 00:32

Jedinym resenim je nastavit si hlavu, ze hodinky jsou na noseni. Nic jineho, krom folii a trezoru nefunguje.
Ja jsem koupil Sinny, druhy den jsem sel na sraz, a co s nima udelal blby dreveny stul, darmo mluvit!

co bylo, je a bude      Sinn 240 St     seikokot.jpg

#4 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 788 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 05:09

Jedinym resenim je nastavit si hlavu, ze hodinky jsou na nošení.

Přesněéé!
Bohužel je to tak. Ve své podstatě je to spotřební zboží. Buď hýčkat v trezoru nebo nosit.

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz

#5 Fajkus

Fajkus

Závislák

• Member_50
  • 738 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kopřivnice

Publikováno 5.červenec.2018 - 05:46

Souhlasím s názorem, který tady už někdo v minulosti napsal, že pokud si chceš hodinky užít, musíš je mít v p**i. Polreich tady někde na videu říká, kdo se bojí nosit drahé hodinky, ať si je nekupuje. Má pravdu.

#6 Petr72

Petr72

Závislák

• Member_50
  • 666 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovensko
  • Fanoušek značky:v pohode

Publikováno 5.červenec.2018 - 06:14

Prvý ťukanec, oter, škrábanček na nových hodinkách je ako prvé sklamanie v láske najviac bolí a prináša najviac utrpenia

#7 Tower Of Power

Tower Of Power

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 485 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 07:40

Ale prosím vás, to já samozřejmě vim, že voda teče, pes štěká a hodinky se skrabou:) Jen mě zaujal ten tukanec a to, že na hodinkách s cenikovkou 100 se udělá a na ostatních s cenikovkou 30 se mi to nestalo. Je jasné, že řešení v tomhle smyslu je možná i Damasko, ale když já ty omegy tak moc chtěl a kdybych se teď dozvěděl, že se dělají z měkčí oceli než ostatní, tak budu asi dost zklamanej.

What is hip?

Omega Seamaster Aqua Terra, Longines Conquest Chrono, Mido Multifort Pulsometer Chronograph, Seiko SKX009, Fortis B-42 MarinemasterJunghans Mega 1000 Avantgarde, Seiko 5 Sports SNZD75Poljot Aviator B-Uhr

#8 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 101 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 5.červenec.2018 - 08:09

Já to nedokážu posoudit u takhle drahejch hodinek, ale: Když srovnám svoje Certiny DS-1 a quartz Seika, tak si myslím, že třeba leštěné části u Seika jsou prostě odolnější na vlásečnice než u Certiny. Hodinky mám cca stejně dlouho a na ruce cca stejně často a mám na mysli zhruba stejné (stejně exponované) části hodinek. Jestli je to kvalitou úpravy nebo oceli posoudit neumím, ale mám prostě pocit, že na těch japoncích je lepší.

#9 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 788 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 08:53

Mám limitky seiko sumo k padesátému výročí potápěčských hodinek. Tenhle model má takzvaný diashield, neboli je povrchově potažen jakousi diamantovou vrstvou a tudíž nepoškrábatelný. Hmmm... - Já už tam jeden škrábanec mám.

#10 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 1 421 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 5.červenec.2018 - 09:53

...nebo si pořídit Damaska :)

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#11 Petr11

Petr11

Učedník

• Member_50
  • 105 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:omega,breitling

Publikováno 5.červenec.2018 - 09:59

u rolexu myslite ze to je s oceli lepsi?

#12 Micey

Micey

( . )( . )

• Member_50
  • 7 157 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 10:05

Rolexy mi prisly jasne nejvic skrabaci hodinky, co jsem kdy mel.. Na nich bylo videt fakt vsechno.

#13 villain83

villain83

Seikoholic

• Member_50
  • 8 320 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 5.červenec.2018 - 10:46

u rolexu myslite ze to je s oceli lepsi?

Nedavno tu nekdo vyhrabal starou recenzi na Milgaussy, nejenom, ze je to tema famozne zpracovany, autor se tam navic zminuje prave i o oceli, kterou pouziva Rolex. Doporucuju precist, stoji to za to.

#14 Tower Of Power

Tower Of Power

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 485 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 12:42

Kdybys našel i link, budu rád (nejsem linej, jen jsem na kole s manželkou, která právě odběhla na záchod), Milgauss jsou moje dreamwatch a jestli jsou na tom stejně, nechám si zajít chuť.

What is hip?

#15 Petr11

Petr11

Učedník

• Member_50
  • 105 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:omega,breitling

Publikováno 5.červenec.2018 - 12:48

asi myslel tuto 

http://forum.chronom...rolex milgauss

#16 tombed

tombed

prasopes

• Member_50
  • 8 029 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:Ostrava a tak...

Publikováno 5.červenec.2018 - 13:24

Tome, až je jednou budeš eventuálně pouštět, napíšeš do inzerátu, nic co by nešlo rozleštit a cajk!

chronosexuál , flyboy Eda, prostý pobíječ much
Bandicoot : " ...nic co by nešlo rozleštit..."
Vložený obrázek

#17 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 788 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 14:05

Tome, až je jednou budeš eventuálně pouštět, napíšeš do inzerátu, nic co by nešlo rozleštit a cajk!

Přesněéé!

#18 Rodkopf

Rodkopf

Megazávislák

• Member_50
  • 4 015 příspěvků(y)

Publikováno 5.červenec.2018 - 15:17

:D nebo spise nic, co by Jeronimo nerozlestil? ;)

#19 Tower Of Power

Tower Of Power

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 485 příspěvků(y)

Publikováno 6.červenec.2018 - 09:10

Ok, od téhle chvíle o škrábancich radši neinformuju:)

What is hip?

#20 Fade

Fade

Megazávislák

• Member_50
  • 1 144 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Omega, Seiko

Publikováno 6.červenec.2018 - 11:34

Berte to prosím jako příspěvek člověka, co měl z fyziky i chemie čtyřky. Přesto: jsem trochu rozčarován z odolnosti mých nových Aqua Terra. Dnes se dostaly do jemného kontaktu s kovovu přezkou na batohu při nasazování na záda, ani slyšet to nebylo, ale na lunetě už je tukanec. A tím nemyslím škrábnutí, ale vážně mělká prohlubeň. Je to normální? Na žádných hodinkách předtím se mi to nedělo...

Super hodinky a ještě víc super mobil ;)

Každopádně, neboj se škrábanců. K těm hodinkám to patří. Znám lidi, kteří nosí na sponě lepící pásku aby předešli škrábancům. Koupí si hodinky za 200 tisíc a vlastně z nich nemají ani pořádnou radost.

Omega Speedmaster Professional, Omega Dynamic III, Seiko SKX009, Casio G-Shock Mudman