Přejít na obsah

Omega a měkká ocel?


Tower Of Power

Doporučené příspěvky

Berte to prosím jako příspěvek člověka, co měl z fyziky i chemie čtyřky. Přesto: jsem trochu rozčarován z odolnosti mých nových Aqua Terra. Dnes se dostaly do jemného kontaktu s kovovu přezkou na batohu při nasazování na záda, ani slyšet to nebylo, ale na lunetě už je tukanec. A tím nemyslím škrábnutí, ale vážně mělká prohlubeň. Je to normální? Na žádných hodinkách předtím se mi to nedělo...

 

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, JE to normální a nejde o specifikum Omegy, protože "nerezová" ocel 316L je (navzdory vlhkým představám řady mladých chronomagorů o "prémiovosti") celkem měkká nzkouhlíková austenitická ocel (HRC25-39?), s homogenní vnitřní strukturou vhodnou primárně pro snadné obrábění a ne pro odolnost. A je docela dobře možné že do hřebíkové směsi ze které uplácali tu přezku se holt dostalo něco tvrdšího a neštěstí je na světě... Ale jestli Tě to potěší, určitě nejsi první: sám jsem si takhle "označkoval" lunetu na titanových GS během 5 minut od vytažení z krabice, stačilo aby se hodinky po zakrácení tahu a rozevření spony prostě zhouply v ruce a na stole lehce "bimbnuly" do nevhodně odloženého nožíku z uhlíkovky... Řešením je asi jenom přeplátování háklivých částí safírem (á la AppleWatch) a/nebo kombinace s keramikou (Rado Sintra)... a nebo povrchovky (nauhličení-tegiment, PVD/DLC...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prosím vás, to já samozřejmě vim, že voda teče, pes štěká a hodinky se skrabou:) Jen mě zaujal ten tukanec a to, že na hodinkách s cenikovkou 100 se udělá a na ostatních s cenikovkou 30 se mi to nestalo. Je jasné, že řešení v tomhle smyslu je možná i Damasko, ale když já ty omegy tak moc chtěl a kdybych se teď dozvěděl, že se dělají z měkčí oceli než ostatní, tak budu asi dost zklamanej.

 

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nedokážu posoudit u takhle drahejch hodinek, ale: Když srovnám svoje Certiny DS-1 a quartz Seika, tak si myslím, že třeba leštěné části u Seika jsou prostě odolnější na vlásečnice než u Certiny. Hodinky mám cca stejně dlouho a na ruce cca stejně často a mám na mysli zhruba stejné (stejně exponované) části hodinek. Jestli je to kvalitou úpravy nebo oceli posoudit neumím, ale mám prostě pocit, že na těch japoncích je lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys našel i link, budu rád (nejsem linej, jen jsem na kole s manželkou, která právě odběhla na záchod), Milgauss jsou moje dreamwatch a jestli jsou na tom stejně, nechám si zajít chuť.

 

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, až je jednou budeš eventuálně pouštět, napíšeš do inzerátu, nic co by nešlo rozleštit a cajk!

Ok, od téhle chvíle o škrábancich radši neinformuju:)

 

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte to prosím jako příspěvek člověka, co měl z fyziky i chemie čtyřky. Přesto: jsem trochu rozčarován z odolnosti mých nových Aqua Terra. Dnes se dostaly do jemného kontaktu s kovovu přezkou na batohu při nasazování na záda, ani slyšet to nebylo, ale na lunetě už je tukanec. A tím nemyslím škrábnutí, ale vážně mělká prohlubeň. Je to normální? Na žádných hodinkách předtím se mi to nedělo...

 

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Super hodinky a ještě víc super mobil ;)

 

Každopádně, neboj se škrábanců. K těm hodinkám to patří. Znám lidi, kteří nosí na sponě lepící pásku aby předešli škrábancům. Koupí si hodinky za 200 tisíc a vlastně z nich nemají ani pořádnou radost.

 

Odesláno z mého ONEPLUS A6003 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...