Přejít na obsah

Drahé a přitom vodu propustné?


Asheran

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 134
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jistou logiku dotaz má - hodně drahý hodinky s drahým servisem by měly být chráněný proti vodě alespoň natolik, aby zvládly běžný životní situace (mytí rukou, slejvák, pád do bazénu v ožralosti) a nemusely hned do opravy. Krásně zdobenýmu strojku a ručně leštěnejm ručkám vlhkost nepřidá, je to hřích. S výjimkou supertenkejch oblekovek a HH s pouzdrem proděravěným různými tlačítky by měla být 100 WR fakt standard.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipnul bych si, že za nějakou dobu se nad svým příspěvkem pousměješ ... ;-)

  

Těch důvodů může být bambilión, nicméně imo základní je ten, že ne všechny hodinky co stojí 100k+ musí nutně být potápky. Pilotky, chrona, společenské, ... you name it, to vše jsou hodinky, kde se střet s vodou nejen neočekává, může být přímo nežádoucí.

Zároveň je dnes i dost modelů v potápkové škatuli, které si na potápky jen svým způsobem hrají - v dobrém myšleno, protože už to dávno nejsou strohé nástroje potápěčů a takové hodinky jsou spíše ozdobou zápěstí než cokoliv jiného - viz. např některé z posledních modelů Panerai s WR50.

  

Jistou logiku dotaz má - hodně drahý hodinky s drahým servisem by měly být chráněný proti vodě alespoň natolik, aby zvládly běžný životní situace (mytí rukou, slejvák, pád do bazénu v ožralosti) a nemusely hned do opravy. Krásně zdobenýmu strojku a ručně leštěnejm ručkám vlhkost nepřidá, je to hřích. S výjimkou supertenkejch oblekovek a HH s pouzdrem proděravěným různými tlačítky by měla být 100 WR fakt standard.

Jak bylo řečeno výš, tyhle tři odpovědi vyčerpaly téma otázky, IMHO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kde je trabl. Já osobně bych si hodinky pod 100 m už nekoupil. Poslední s WR 50 šly z domu jen kvůli tomu pocitu nedostatečnosti, jinak byly skvělý. Ale prostě jsem to nedal. Asi jedinou výjimku bych udělal u čistokrevných oblekovek, jenže v obleku jsem k vidění s bídou párkrát do roka. I tak je možností nepřeberně, netřeba žehrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je tu vôbec niekto taký kto utopil pri "bežnom živote" hodinky s WR 50? Či je to len taký výkrik z depky nedostatočnosti? 5 atm je minimum, ktorým musia prejsť pri teste a to v bežnej vode musia dať.

Utopit se dá asi cokoliv viz foto. 

Zdroj: instagram

post-32685-0-40023200-1530956064_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč potřebuješ do divadla nebo opery vodotěsne hodinky? Nebo do svého letadla. To bys musel být blb :-)

 

Tak to u Rolexu museli být pořádní blbové, když navrhli GMT Master pro Pan Am s vodotěsností 100m. Vždyť jsou to přece hodinky pro piloty, tak proč jsou proboha vodotěsné?!

Já teda nevím, školy nemám, ale napadlo tu někoho, že většina normálních lidí má jedny hodinky? Tedy nebere si do opery hodinky operní a do letadla pilotní? Že když člověka napadne, že se chce vykoupat, tak si nejdřív neběží domu pro potápky, nebo nehledá nejbližší bankovní trezor, aby si tam uložil své 3 ATM hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to u Rolexu museli být pořádní blbové, když navrhli GMT Master pro Pan Am s vodotěsností 100m. Vždyť jsou to přece hodinky pro piloty, tak proč jsou proboha vodotěsné?!

Já teda nevím, školy nemám, ale napadlo tu někoho, že většina normálních lidí má jedny hodinky? Tedy nebere si do opery hodinky operní a do letadla pilotní? Že když člověka napadne, že se chce vykoupat, tak si nejdřív neběží domu pro potápky, nebo nehledá nejbližší bankovní trezor, aby si tam uložil své 3 ATM hodinky?

Nenapadlo. Univerzální hodinky neexistuji. Jako univerzální boty. A to ze GMT jsou 100m, a co? Je to samozřejmě fajn, ale nemusí to být pravidlo. Proste když to není potřeba, nemusí být hodinky vodotesne a ani to po nich nevyzaduji. Stejne jako nepotrebuju nepromokavou bundu, když neprší, nebo boty s draplakem, když chodím po chodníku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistou logiku dotaz má - hodně drahý hodinky s drahým servisem by měly být chráněný proti vodě alespoň natolik, aby zvládly běžný životní situace (mytí rukou, slejvák, pád do bazénu v ožralosti) a nemusely hned do opravy. Krásně zdobenýmu strojku a ručně leštěnejm ručkám vlhkost nepřidá, je to hřích. S výjimkou supertenkejch oblekovek a HH s pouzdrem proděravěným různými tlačítky by měla být 100 WR fakt standard.

Presne tak, jinak par let zpatky jsem tady (uz nevim od koho) koupil vytopeny TH Monaca!

Za 3 mesice se to projevilo tak, ze delaly 5 min/den... servis 16K u Hanaka.. sice oblekovky, ale wr100 by potesilo, ted je otazka, kolik lidi si zde nechava a jak cato pretesnit hosinky :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta "vestina normalnich lidi" ani nenakupuje hodinky za 100k.

 

Tak to u Rolexu museli být pořádní blbové, když navrhli GMT Master pro Pan Am s vodotěsností 100m. Vždyť jsou to přece hodinky pro piloty, tak proč jsou proboha vodotěsné?!

Já teda nevím, školy nemám, ale napadlo tu někoho, že většina normálních lidí má jedny hodinky? Tedy nebere si do opery hodinky operní a do letadla pilotní? Že když člověka napadne, že se chce vykoupat, tak si nejdřív neběží domu pro potápky, nebo nehledá nejbližší bankovní trezor, aby si tam uložil své 3 ATM hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, jinak par let zpatky jsem tady (uz nevim od koho) koupil vytopeny TH Monaca!

Za 3 mesice se to projevilo tak, ze delaly 5 min/den... servis 16K u Hanaka.. sice oblekovky, ale wr100 by potesilo, ted je otazka, kolik lidi si zde nechava a jak cato pretesnit hosinky :)))

Ideálně hodím jednou za rok před začátkem koupací sezony hodinky na tlakovku a mám klid...lepší tlakovka za dvě kila, než utopený hodinky :-).

BTW safírový Monaco už jsou 100M WR, i když nemaj šroubovací korunku - takže jako moony. Ale asi lepší nemačkat tlačítka chrona :-))

 

Ohledně úměry cena/WR tady už asi bylo řečeno vše, prostě to spolu nesouvisí a je to o zaměření/určení hodinek, kdy jsou modely, u kterých se s kontaktem s vodou jednoduše nepočítá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...